Přejít na obsah

Prim Orlík 42 + Prim Orlík II


Doporučené příspěvky

Nevim, jestli nekoho zajima laicky nazor...

 

Strojek : Prim automatic kal.98 - super

Ručky : bílé, opatřené svítící barvou - k jedinecnemu designu nudne

Číselník : reliéfní se svítícími indexy - ok

Pouzdro : jemně broušený povrch - KONECNE POPISKY V CZ - pouzdro vypada vyborne (ono je potreba si to taky osahat)

Otočný kroužek : v provedení BlackTop s reliéfním svítícím bodem na ?12? - mooooc se mi libi

Sklo : konvexní, safírové, tl. 2,5 mm - cool

Náramek : černý, kaučukový, variantně NATO STRAP. (nepletl bych tady nato, dokud bych nezverejnil foto)

Spona : ocelová

Balení : Dřevěná krabička

Cena: Nelidova

co bude Elton delat, az odroste generace "husakovych deti"?

Tomu, kdo tyto hodinky navrhoval nezavidim. Slovo Orlik je v nabozenstvi Prim neco jako Buh. Mozna proto z toho vzniklo cosi universalniho. Rad uvidim poradne vojenske hodinky. Nebo nejaky poradny hodinky pro vojaky - piloty. Tam vidim Orlik. Hodinky pro poradne chlapy, vlastence, vojaky. Bohuzel na vsechno se jde od pocitu, nikoliv od holeho faktu, pro koho jsou tyto hodinky vyrobene. Neni to trochu zahledenost do vyrobku? S tim souvisi i ta cena.

Kazdopadne preju Primu, at se mu dari.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proc tam není popsán strojek? Co tam je vlastně?

 

Máš pravdu v tom, že na webových stránkách není v kolonce "Kalibr:" nic napsáno, ale pro zkušené prima-chronomagory není problém typ strojku poznat z typových označení, i kdyby nečetli zbytek tohoto vlákna:

PRIM ORLÍK II - C "98-115-446-00-1"

 

PRIM ORLÍK II - V "98-116-446-00-1"

 

Jak už tady bylo opakovaně uvedeno v katalogovém provedení to bude automatický strojek 98 se zvětšeným datumovým věncem (přesněji 98.01), či na přání jeho manuální sourozencec 94.01.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, diky. Proc to sakra není uvedené u toho modelu. Třeba místo detailního popisu lunety a jeji aretace.

 

Uvedené by to být mělo. Na druhou stranu volba kalibru je u většiny Primek věcí zákazníka stejně jako jeho dekorování.

Upraveno uživatelem Sorbus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím říct, že po všech těch zaťatých diskusích tady na fóru se mi politika Eltonu začíná VELMI líbit ? rozumější cenová hladina, vlastní kalibry, spolupráce s českými designéry, kamenná prodejna na pokoukání a osahaní... a teď tohle! Myslím, že přesně takovou poctu si orlíky zasloužily. Pokud Chronomag přispěl alespoň malinko k polepšení Eltonu, patří mu pochvala :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...rozumější cenová hladina...

"rozumnější cenová hladina" by byla někde jinde... Třeba na polovině ;) Tohle je pořád mimo realitu, i když i tak se jistě kupci najdou. Ale být to v "rozumné cenové hladině", našlo by se jich mnohonásobně víc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"rozumnější cenová hladina" by byla někde jinde... Třeba na polovině ;) Tohle je pořád mimo realitu, i když i tak se jistě kupci najdou. Ale být to v "rozumné cenové hladině", našlo by se jich mnohonásobně víc...

 

To si nemyslim. Spis vidim problem v marketingu. Pokud udelaji z primek opravdovou znacku, tak proc by nemeli chtit za autenticke sportovni hodinky s in-house strojek necelych 50k kc? Jen zatim ta znacka trochu pokulhava...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si nemyslim. Spis vidim problem v marketingu. Pokud udelaji z primek opravdovou znacku, tak proc by nemeli chtit za autenticke sportovni hodinky s in-house strojek necelych 50k kc? Jen zatim ta znacka trochu pokulhava...

 

A kdyby k tomu přidali kovový tah/náramek...

Sportovní hodinky, které nevypadají úplně zase jako "tool" by kov snesly, NATO po namočení není nic moc a guma mě taky na dlouho neoslovuje...

 

Nemáte někdo takové info, jestli se Elton někdy chystá na tahy?

 

Tiger/Hind, Igen 45, Orlík a kdo ví co ještě, by ho určitě snesly a hned bych o nich více uvažoval. Takhle se na chvíli zasním, že bych do těch Primek i šel, ale tohle plus vodotěsnost (přeci jen jistota je kulomet) mě rychle probere. :crying_anim:

 

Jestli je to moc, nebo ne? Nevím.

 

edit: překlepy

Upraveno uživatelem grakij
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Slovo "rozumější" jsem samozřejmě zvolil záměrně ? ve srovnáni s Diplomaty 40 před pár lety je cena nových Orlíků o mnoho příjemnější, byť pořád vysoká. Nechtěl jsem oživovat starou diskusi, ale když už jsme u toho: mnohem víc by se mi líbilo, kdyby místo snížení cen přišel PRIM s nějakou vlastní technologií (a teď nemyslím remake strojků). Cestu ukazuje třeba Sinn s plněním hodinek olejem nebo Damasko s unikátními pouzdry.

 

"rozumnější cenová hladina" by byla někde jinde... Třeba na polovině ;) Tohle je pořád mimo realitu, i když i tak se jistě kupci najdou. Ale být to v "rozumné cenové hladině", našlo by se jich mnohonásobně víc...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"rozumnější cenová hladina" by byla někde jinde... Třeba na polovině ;) Tohle je pořád mimo realitu, i když i tak se jistě kupci najdou. Ale být to v "rozumné cenové hladině", našlo by se jich mnohonásobně víc...

 

cca 25k za inhouse je mimo realitu, těch padesát je odpovídajících. Že značka nemá takový zvuk, je věc druhá...

edit: v podstatě stejně už to napsal skalis

Upraveno uživatelem Mirek24
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cca 25k za inhouse je mimo realitu, těch padesát je odpovídajících. Že značka nemá takový zvuk, je věc druhá...

edit: v podstatě stejně už to napsal skalis

 

Ale dejte pokoj s "inhousem"... Až to bude opravdu inhouse, ne jen oprášená historie, tak to beru.

 

Aby nedošlo k nějakému nedorozumění - myslím že tohle je krok správným směrem. Dokonce to může nasměrovat Prim do reality, ovšem pokud budou reálné i ceny. Za tyhle nesmysly je to prodejné (a to docela problematicky) pouze u nás nebo pár krajánkům z nostalgie či pár sběratelům "exotiky". Ale český trh je jednak dost malý a také dobře zásobený konkurencí, která prostě Prim válcuje jak kvalitou, tak především cenou.

 

Jak už jsem řekl dříve, ty hodinky se mi líbí a za poloviční cenu (okolo 25) bych je koupil s radostí, i když by to bylo mimo můj běžný záběr... A věřím že nejsem sám. Ale za současnou cenu o tom prostě nemůže být řeč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si je dneska s velkým zájmem a musím řící i zalíbením prohlédl a dokonce i zkusil na ruce. Musím říci , že se opravdu povedly. Jen bych si musel zvyknout na jejich velikost . Dosud jsem nosil 38 a 42 je opravdu dost podstatný rozdíl . Co se ceny týká nechci ji hodnotit , to si každý rozhodne sám , za co je ochoten kolik peněz dát. Mě se osobně zamlouvá představa , že si kupuji hodinky v podstatě na zakázku s možností individualizace . A ne velkoseriový model za ekonomicky výhodnou cenu . To bych šel a koupil si nějaký japonce. Držím Primu palce .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Variantní doplněk: armádní dýka 392-NG-4 vzor 75, od českého výrobce MIKOV s.r.o.

zdroj: http://prim.cz/novin...act=show&id=303

 

Elton jako tradičně bojuje se správnou terminologíí věci mimo hodinářský obor. Takže mezi lidem prostým (a aby to fulltextové vyhledávače někdy našly) se neříká "armádní dýka", ale "ˇUTOčný Nůž" nebo jednoduše "UTON" či složitě "UTON vzor 75" / "UTON vz.75"

 

P.S.: Pro ty, co nenavštěvují místní ani cizí vlákna o nožích, je to něco jako česká vojenská legenda, které stojí lidem za to, aby kvůli ní zřizovali vlastní webové stránky věnované hlaně jednomu "starému" noži.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...