Přejít na obsah

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky


Doporučené příspěvky

@DavidLC Pravda. Ja nerád vrstvím, lebo vrstvenie mi dosť nefunguje, tak nosím len merinový základ a striedam vrchnú vrstvu. Vlnený vrch je dosť dobrý, keď sa človek nechce veľmi prezliekať, je to aj teplé, aj priedušné, a za mokra hreje, človek nemá pocit, že ho niečo ochladzuje.

Keď sme pri vlne... Tu na Islande sú (aj historicky) veľmi obľúbené vlnené svetre, lebo je dobrý aj do tých neustálych mrholení. Nosia to farmári aj pomocníci okolo stajní, tak som si povedal, že to vyskúšam - do auta a okolo komína som namiesto nepremokavých búnd začal nosiť islandský sveter s podšívkou. Občas to zoberiem aj na jednodňovú túru - a fakt to nie je zlé!

919993558_22402_39_21.png.d64d5fa89b2f0fd40d409da4fc260dc7.png

Pravda, tá Afriho bunda je hitech level, toto je skôr basic, ale je to veľmi príjemné. Rozsah aktivít, ktorý to zvláda, je väčší ako u ktorejkoľvek outdoorovej budny, čo mám. Akurát je to ťažké a keď zafúka, dlho to neodoláva. Preto 66°North robí verziu s windstopperom, ale za to mi bolo ľúto dať toľko peňazí... Na vážnu viacdňovú turistiku to veľmi nie je, ale na poldňové výlety v mrznúcom oblaku je to zaujímavá možnosť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention=27504]DavidLC[/mention] Pravda. Ja nerád vrstvím, lebo vrstvenie mi dosť nefunguje, tak nosím len merinový základ a striedam vrchnú vrstvu. Vlnený vrch je dosť dobrý, keď sa človek nechce veľmi prezliekať, je to aj teplé, aj priedušné, a za mokra hreje, človek nemá pocit, že ho niečo ochladzuje.
Keď sme pri vlne... Tu na Islande sú (aj historicky) veľmi obľúbené vlnené svetre, lebo je dobrý aj do tých neustálych mrholení. Nosia to farmári aj pomocníci okolo stajní, tak som si povedal, že to vyskúšam - do auta a okolo komína som namiesto nepremokavých búnd začal nosiť islandský sveter s podšívkou. Občas to zoberiem aj na jednodňovú túru - a fakt to nie je zlé!
919993558_22402_39_21.png.d64d5fa89b2f0fd40d409da4fc260dc7.png
Pravda, tá Afriho bunda je hitech level, toto je skôr basic, ale je to veľmi príjemné. Rozsah aktivít, ktorý to zvláda, je väčší ako u ktorejkoľvek outdoorovej budny, čo mám. Akurát je to ťažké a keď zafúka, dlho to neodoláva. Preto 66°North robí verziu s windstopperom, ale za to mi bolo ľúto dať toľko peňazí... Na vážnu viacdňovú turistiku to veľmi nie je, ale na poldňové výlety v mrznúcom oblaku je to zaujímavá možnosť.
a co taky sveter KAMA... [/url]default_smile.gif
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KAMA svetr s windstopperem mám a funguje dobře, s rodinkou ho taky tahám na výlety. Jako bundu pro každodenní použití jsem to zavrhnul, potřebuji totiž více kapes a alespoň svetry z merina od Kama mají takový divný střih (spodek je celkem volný), ale je to asi dáno merinem, které moc nejde "tvarovat". Zpracování je ale hodně good. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kama je cena vs kvalita opravdu super, má od nich pár věcí manželka i děti. Já ujíždím na Devoldu, ale tam už ta cena úplně nesedí. Mám tedy pár věcí pouze první vrstvu, ale dva tácy za tričko je opravdu trochu zu viel...ale kvalitní jsou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ, Devold kupuju jen ve výprodeji 🙂 Teď čekám na 3/4 spoďáry od nich.

Doteď jsem po horách v zimě moc nechodil, když vynechám skialpy, tak jsem musel dokoupit pár kousků do výbavy. Jako spoďáry jsem párkrát vzal Under Armour Cold gear, ale nejsou mi pohodlné, jsou trochu kompresní a potí se mi v nich půlky 🙂 

72515.jpg

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, DavidLC napsal:

To si dovedu představit, jen nevím ten windstopper, co jsem kdysi měl, tak to nedýchalo. Ja proto mam High Point navrch a v tom se dá fungovat dobře. Ale vrstvíš...a to je někdy opruz...

Ten, čo mám, je bez membrány, len s podšívkou - tá islandská vlna inak dosť kúše. Je pravda, že windstopper obmedzuje priedušnosť a trochu obmedzuje zmysel vlnenej vrstvy, na druhej strane ten nový WS Infinium má priedušnosť lepšiu ako staré verzie, navyše vydrží aj slušný vodný stĺpec. A odstráni hlavnú nevýhodu vlny - ľahkú prefúknuteľnosť.

U tých novodobých hitech búnd s vlneným rúnom (ako je tá Afriho) mi vadí, že je to z oboch strán zabalené do plastu. Šuští to a nie je to úplne príjemné na dotyk, ako väčšina plastových vecí. Ale už aj v outdoorových veciach sa pomaly začína riešiť aj haptika, myslím, že u toho Ortovoxu som niečo príjemné videl.

Zakaždým, keď s tým svetrom idem niekam na kopec, pripadám si dosť oldstyle. Niečo ako Hillary :D To sa vrstvilo inak - flanelová košeľa, vlnený sveter, a navrch voskovaná bavlna :D

https://media.pri.org/s3fs-public/styles/story_main/public/migration/PriMigrationsDamanticWordpressAttachmentsImagesMigration/www.theworld.org/wp-content/uploads/RTR1IO5O-e1369851902488.jpg?itok=fWw_z2hn

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem ji objednal, konec konců mám toho chlapa rád, proč je nepodpořit. Jak píše wawrik, nezáleží jen na vložce, ale i na vnitřním a svrchním materiálu a to hodně. Já mám třeba Primaloft ve dvou bundách a každá se chová jinak. Tak uvidíme jak si s tím Sir pohrál a dám vědět. Jinak oslavuji uvolnění systému dvaceti km trekem do mé oblíbené knajpy a jdu sosat, přeji krásný den všem :cheers: 

DSC_0240.jpg

DSC_0243.jpg

DSC_0242.JPG

DSC_0237.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, nickolas napsal:

Nikdo nebyl? @moco @Z. Paul?

Chci se jit zitra vyvetrat. Bud Bilou Opavu, nebo z Karlova pres Velky kotel. 

Čauves, co vím tak stezka na Bilé Opavě je zavřená (možná místy), že se tam dělají/dělali nové lávky. Info cca měsíc zpět, aktuálně netušim 😕 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, nickolas napsal:

Ja mam od ochranaru akorat ze chybi par zabradli. A ze teda obecne mimo leto stezku nedoporucuji. 

Byl jsem tam před 14 dny a obě stezky jsou v pohodě, šli jsme to s 5 letými prcky. Ta spodní je o něco techničtější a od listopadu není doporučeno ji chodit, ale sankce za to nejsou, jen na začátku je výstraha. Nemusíš mít obavy, teď je sníh (břečka) až od 1000 m.n.m., může to být maximálně koncem týdne, kdy se má ochlazovat, namrzlé. 

Dneska jsem šel přes Keprník na Šerák a jak píšu výše, od cca 1000m.n.m. nepříjemná břečka, z které bolí nohy 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, dik. Slo mi o to jestli nejsou popadane lavky atd. Znam to tam. A v prosinci umim i Diery a Rozsutce. 
Pokud tam chybi jen sem tam zabradli, tak to bude ok. A holy led by tam taky byt nemel. Zajdu tam a dam aktualni info. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz jsem na Ovcarne. Cockova a pívo :)

Mlha jak v Mordoru. Jsem cely, ale bez nesmeku bych nechodil. Mel jsem aspon hulky. Ledove jazyky zacaly relativne brzy a ten posledni technicky usek byl dost neprijemny. Snad to dolu po modre bude lepsi!

 

99F0EBD1-A140-4210-9E11-DF98DF04266A.jpeg

12FCC9B9-E1FF-4938-9DB9-3DA1D58074BB.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...