Přejít na obsah

Parfémy


Doporučené příspěvky

V 13. 4. 2024 v 18:48, koveras napsal:

Máte niekto otestovanú Colonia Essenza od Acqua di Parma?

jj tu jsem měl, příjemná, fajn výdrž,nicméně doma mi řekli, že je to taková dost běžná kolínská - nic zajímavého...takže za mě moc příjemná - jedná z mála co cítím pořád a ne že za týden už nic necítím, za hodnocení okolí ale nic výjímečného

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste dodelavam nejake vzorky, co mam z Recka od Theodoros Kalotinis. Konkretne Leather Iris Extrait de Parfum https://www.fragrantica.com/perfume/Theodoros-Kalotinis/Leather-Iris-69140.html

A to je teda sila. Po nastriku to ma vuni jako kdyz zapalite mokrou mrtvou plesnivou kocku. To trva asi 15 minut, pak se to rozplyne a po nejake dobe je jeste lehce citit na kuzi takova spis sladko-vanilkova vune, ale jinak to clovek moc neciti. Za me asi zatim nejvetsi hruza, co jsem do ted vyzkousel.

Od tohoto parfumera se mi zatim nejvic libi Coffee addict.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyzkoušel jsem díky tipu od @Bukoowsky vzorky od nový značky v Ingredients, Perfumer H.

Modely Ink, Smoke, Bergamot, Rainy mood a ještě něco. Zatím teda zklamání, zhruba jako u Marly/Mancera. Prvních pět minut bezva, něco z toho i celkem zajímavý (Ink typicky), další hodina klesající intenzita a nakonec to všechno skončí v takový "univerzální" vůni, která nenadchne, ani neurazí. Lineární, drydown bez nápadu, vůně působí hrozně ploše a jednoduše, nic v tom člověk nemá touhu hledat, ani objevovat. Za mě totální průměr, navíc s nic moc výdrží.

Slovy klasika - not great, not terrible :D.

Upraveno uživatelem KFL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož se vezu na vlně poznávání nového světa, vyzkoušel jsem v dnešní várce letní duo od Maison Francis Kurkdjian - Aqua Celestia a Aqua Media Cologne Forte

Obojí je frišné jako v rozhalené košili letět bosky po pláži a cestou camrat mojito...být o 20 let mladší, cítil bych se jako naprostá alfa, takto bych si připadal jako vedoucí ve skautu, co s kytarou v ruce a šedivým plnovousem oblbuje teenky :) Nenarodil jsem se pro svěží letní vůně, tak to nejspíš bude...

A pak jedna odbočka, jako se zlomí peak na vrcholu horské dráhy...Dark Lord od Kiliana. Jako někdo, kdo miluje Mortel Noir říkám, že takovýhle tvrďák zase nejsem...má to být leather style, měl jsem spíš pocit šlehnutí řemenem přes tlamu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, to nejhorší, co se může stát, že máš 10 nových vzorků a dostaneš rýmu😁

Takže lehce pauzuju s novýma vůněma, ale stihnul jsem Raw Gold a ten není pro mě. Moc těžkej, možná na zimu, ale i tak mi přijde hodně formální a brutální.

Naopak, Aqua Celestia je jeden z velkých favoritů na nákup, ale má velkou konkurenci v Killian - Bamboo Harmony. Zklamal mě Citrus Batikanga, je tam něco kořeněnýho a k tomu citrusu mi to moc nejde...

Vyplývá mi z toho, že s @Bukoowsky to máme přesně naopak😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Karussell napsal:

Chlapi, to nejhorší, co se může stát, že máš 10 nových vzorků a dostaneš rýmu😁

Takže lehce pauzuju s novýma vůněma, ale stihnul jsem Raw Gold a ten není pro mě. Moc těžkej, možná na zimu, ale i tak mi přijde hodně formální a brutální.

Naopak, Aqua Celestia je jeden z velkých favoritů na nákup, ale má velkou konkurenci v Killian - Bamboo Harmony. Zklamal mě Citrus Batikanga, je tam něco kořeněnýho a k tomu citrusu mi to moc nejde...

Vyplývá mi z toho, že s @Bukoowsky to máme přesně naopak😅

S tím Bamboo Harmony bych asi uměl souhlasit 🙂 Tahám těžší věci, chybí mi něco, s čím v létě nebudu jak koule na noze...mohlo by to být ono.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tadaaa :) Príprava na leto ..

Niečo notoricky známe co konečne vyskúšam, a niečo neznáme, len tak naslepo . Už nech je zase 20+ ...

Btw Aqua Celestia mi pride fadna az nudna, a naopak Media Cologne Forte  mi pride famózna  na leto ;)

20240418_162326.thumb.jpg.b0eb4251ff4d5a015a1f4cf5e0a3737e.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 4. 2024 v 19:49, AndyAaron napsal:


Tak dej pak vedet a nasdilej pohled ze svoji strany.

Nemám zas tak vytrénovanej rypák, ale v první řadě je to prostě citrusová vůně 🤷‍♂️ Naštěstí s dalšíma složkama, čili nepůsobí jako ten koupelnovej osvěžovač. Já tam cítím něco sladkýho - med?, kytky? a hlavně les - asi jehličí, smolu nebo dřevo (což je fajn). Výdrž taky není zklamáním, takže když ještě vezmu v úvahu tu cenu, určitě dobrej kauf. Jsem při svý povaze náchylnej k fenoménu buyer's remorse, ale tady se nedostavil 🙂 Díky za tip...

Jinak teda sem tam ozkouším pár vzorků ze světa niche, ale v těch unisex vůních mi prostě chybí něco víc chlapskýho, nebo naopak přebejvá moc kytek, vodních tónů apod., i když chápu, že jsem do toho zřejmě zatím nedorost (stejně jako do malých hodinek).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, hopa26 napsal:

Zkusím to teda taky. Je to cejtit už skrzevá plastikovej pytlík. Má to grády. 

20240419_144823_copy_1280x960.jpg

Messenger_creation_60cb217b-3644-46b9-9dc0-da5e3f25432d.jpeg

Tohle je hodně slušnej setík ;) Budeš spokojenej...

Ta Tilia rozhodně dámská, zbytek pecka nositelný kousky, Raw Gold ve mě tedy evokuje pocit, jak kdybych rotoval na pouti v té horké nádobě na cukr a bába mě plynule namotávala na špejli...ale to záleží na vkusu každého soudruha :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, hopa26 napsal:

@Bukoowsky Přistupuju k tomu dost podezřívavě. Přislo to jako dárek. Od stejného člověka jsem našel pod stromečkem k ježíšku i tohle link prej že to je bezvadná věc. Dělal jsem tenkrát, že mi to udělalo velikou radost. 

musí to být osoba, které jsi se nepochybně velmi otevřel - to je krásný 🙂 Anebo někdo se šestým smyslem, kdo Tě má dost přečtenýho...napadá mě i kdosi zde, ale...ne - to už by musela být velká náhoda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevydržal som čakať kým sa otepli a začal som 2828 od Acqua Alpes. Po jednom streku na zápästie cítiť citrus a jazmín , po chvíli aj v pozadi trochu mandarínka, ked sa velmi sústredím. Na mňa ale až príliš jazmínu. Nie je to ostrá vôňa. Pripomína mi takú zjemnenu vôňu avivaze (zo začiatku). Ale tie citrusové zložky sú akokeby zakryté závojom jazmínu.  A časom je z toho vona prirodneho dreva poliateho jazmínovym čajom, poutieraneho čerstvo vypratou utierkou. Vysledok je celkom zaujímavý,  svieži ale nie príliš. Viem si predstaviť, ze vo velkej horúčave môže pôsobiť osviežujúco. Nie je to to ale ten typ letnej vone ktorý hľadám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, věděl jsem že toho budu litovat, ale když Koveras prodával Ombre Nomade od LV tak jsem to musel odmítnout. Teď se střílím do palice, ale zkusím rozhodit sítě. Kdyby někdo z Vás měl a uvažoval o tom, že se ho zbaví, prosím dejte vědět.

Díky moc.😪😓😢

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tentokrát som dal na @KFL :)

Synthetic Nature (Malle).  Po prvom streku na zápästie sa hneď ozval znamy závan mokrej pokosenej travy, nie nepodobny French Lover  :) Postupne prešiel do vôňe mäkkej bavlnenej látky vypranej v kvetinovej aviváži, s niečím korenenym hlboko v pozadi. A asi po 2 hodinách  to vyvrcholilo typickou vôňou kvetinárstva s rezanymi kvetmi. Kvetinová vôňa, ale stále je tam hlboko ukryté aj niečo drevené? korenené? ... a kvetinárstvo pretrváva aj po 5 hodinách.   Budem o tom premýšľať, zaujala  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybych toho nemel uz vic jak plnou kabelu, je Syntetic Jungle/Nature jasna volba na leto. Hrozne zajimava vune a ty narezany stonky s korenim jsou bezva.

A jsem rad, ze jsem se s tipem aspon trosku trefil .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 42 minutami, KFL napsal:

jsem rad, ze jsem se s tipem aspon trosku trefi

Ale áno, je to "teplejšie, teplejšie ", ale holy grail to ešte nie je :)

Som zvedavý na Bamboo Harmony a Nio ...🤔  Bohemian Lime bol výstrel naslepo, mozno prekvapí  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...