Přejít na obsah

Invicta


enslow

Doporučené příspěvky

No a proto se tady ptám, co to ta kvalita vlastně je. Logicky. Je Nike kvalitní, nebo Adidas? Je kvalitní Škoda Octavia nebo Rolls Royce? Je to marketing nebo kvalita? Co to tedy vlastně ta kvalita je? Ale tak nějak samozřejmě chápu smysl tvé odpovědi :) Vzpomínám na nekonečné debaty s mým kamarádem, jestli jsou lepší pistole Jericho od IMI nebo Glock od Glocka. A pak se vrátil náš kámoš z Afgánistánu a vysvětlil nám to. To, čím zastřelíš dříve svého nepřítele, to je lepší :) klidně kámen v pravé chvíli...

Kvalita je vše, co si představíš, vše, co ti tady kdo napsal. Je to na opravdu dlouhou debatu- o strojcích, pouzdru, řemenech,.......... Nejde to napsat jednou větou ( nebo já to aspoň nesvedu ) a každej si představí něco jinýho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvalita je vše, co si představíš, vše, co ti tady kdo napsal. Je to na opravdu dlouhou debatu- o strojcích, pouzdru, řemenech,.......... Nejde to napsat jednou větou ( nebo já to aspoň nesvedu ) a každej si představí něco jinýho.

A jak to jde, bez té hysterie. Oni to taky jednou pochopí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tomhle vláknu se nerozčiluju, o značce vím skoro prd, jen vyslovuju názor. Jen si prostě myslím, že za stejný peníze seženeš lepší hodinky ( rozuměj jak kvalitnější, tak i renovovanější značky ) než to, cos koupil a teď tu obhajuješ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli si přečteš mé příspěvky, tak jsem nikde nic neobhajoval :) Ten nákup jsem pouze konstatoval. Nic víc. Jen jsem se naopak ptal, proč paušálně Invictu ti hysteráci zde tak pucují. Když jsem si to vlákno pročetl, tak bych některým sebral radši papíry. Co ty musejí dělat někde v zácpě na Jižní spojce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tomhle vláknu se nerozčiluju, o značce vím skoro prd, jen vyslovuju názor. Jen si prostě myslím, že za stejný peníze seženeš lepší hodinky ( rozuměj jak kvalitnější, tak i renovovanější značky ) než to, cos koupil a teď tu obhajuješ.

Když budou vodotěsný, titanový, sportovní nebo military vzhled a budu vidět na datum, sem s nima. Rád si koupím ještě druhý. Moje starý totiž asi rozdám dětem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S Omegama to ve výkopu dáš, ale s tím popelníkem od Invicty budeš co chvíli někde narážet.

 

Jestli na tom jsi finančně dobře, a to podle tvého vyjádření jsi(protože kvalitní italský auto - Ferrari, Lambo, nic jinýho mne nenapadá), kup si něco lepšího.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před chvílí jsem si na stavbu a sport objednal ještě ze Singapuru vojenský G-Shocky. Datum tam svítí jak sluníčko, ten fakt nepřehlídnu. Tím vyřeším volnočasové a pracovní likvidování těch nových Invict :). Oboje Citizeny Promastery dám staršímu klukovi a Casia Gieze mladšímu. Holky mají bohužel smůlu, na nich by vypadaly blbě... A je vyřešeno. A Ferrari strašně drncá, jestli jsi s ním jel. Kamarád s ním jezdil do práce a už jezdí v novém Jeepu. Ferrari mu stojí vedle kanceláře jako výstavní kousek. Projede se s ním 2x ročně v létě. A já jsem se svým Dodgem spokojený. :)

$_12.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před chvílí jsem si na stavbu a sport objednal ještě ze Singapuru vojenský G-Shocky. Datum tam svítí jak sluníčko, ten fakt nepřehlídnu. Tím vyřeším volnočasové a pracovní likvidování těch nových Invict :). Oboje Citizeny Promastery dám staršímu klukovi a Casia Gieze mladšímu. Holky mají bohužel smůlu, na nich by vypadaly blbě... A je vyřešeno. A Ferrari strašně drncá, jestli jsi s ním jel. Kamarád s ním jezdil do práce a už jezdí v novém Jeepu. Ferrari mu stojí vedle kanceláře jako výstavní kousek. Projede se s ním 2x ročně v létě. A já jsem se svým Dodgem spokojený. :)

$_12.JPG

Moc vydařený kousek a nejen na práci 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Našel jsem, líbily se mi, objednal jsem. K těm mým novým Invictám to bude luxusní dvojka :) A mladej měl dneska radost jak o vánocích ... pěkný titanový, solární a fakt vodotěsný Citizeny nedostaneš jen tak každej den :) Ten druhej to ještě neví, solární Casia, to bude přakvapení.

Upraveno uživatelem danielb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych jeden, pro mě zásadní, dotaz. Rád si kupuji pro mě hezké a snad i "kvalitní" věci. Zbraně kupuji izraelské a ruské, auta italská a americká (kolegům ale německá a česká), hodinky ale zatím jen japonské (a zatím naprostá spokojenost).  Podobně funguji i u ostatních věcí. Může mi někdo vysvětlit (design fakt vynechme), co jsou to kvalitní hodinky? U hodinek potřebuji, aby ukazovaly pokud možno přesně čas, datum a výjimečně nějaké přidané funkce (budík, stopky atd.). Tak jsem pochopil historicky funkci hodinek. Na potápění mám švýcarského Aladina, úplně jsem totiž nepochopil smysl "potápěčských" hodinek (pominuli jimi příslušnost k určité skupině lidí) :) Potřebuji ale, aby hodinky byly opravdu vodotěsné, jelikož je téměř nesundavám, rozhodně ne ve dne. A ve vodě nebo na vodě jsem poměrně často. Měli by taky asi něco vydržet mechanicky. A alespoň trochu aby se mi líbily... Ostatní úplně přesně nechápu, možná jsem asi trochu "hodinářsky" zaostalý :) Díky za fundovanou odpověď.

 

 

Umělecká originální díla naprosto chápu a i u hodinek jich pár skutečně obdivuji. Jako zlatý, diamantový či jiný šperk, tomu taky naprosto rozumím. Ale pár milionů za hodinky může dát fakt jen velký obdivovatel. Ale tomu rozumím, tam je skutečná originalita, manuální i technická hodnota a ta neklesá, naopak. Je to v podstatě dobrá investice. To se ale nedá říct o hodinkách za 100k a podobně. Pro spoustu lidí na světě je to stejná spotřebka jako spousta jiných drahých a samozřejmě kvalitních věcí (a osobně jich znám několik). Ale pořád normální, spotřební zboží, jen drahé. U nás samozřejmě je vše posunuté o řád níže. Ale Čechy jsou buhužel z hlediska businessu asi tak na 380. místě na světě. Taky nevím, v čem je problém s americkými a italskými auty (jo, ještě mám italskou motorku a další si budu s nadšením brzy kupovat, Moto Guzzi forever :) ). Já ho nikdy neměl a nemám. Můj dotaz směřoval na definici kvality hodinek. Zatím tu čtu všechny odpovědi v rámci toho, že to vypadá hrozně, nelíbí se mi to, kopírují to apod. Zatím jsem tu až na drobné výjimky (nepraktická velikost a váha) nečetl relevantní argument, proč by nějaké výše jmenované modely měly být nekvalitní. Stále neřeším design, to je čistě kulturní a regionální záležitost. Když jsem žil v NY, čuměl jsem, co letí a co je in :) A co jsou lidé za to ochotni zaplatit. Jinak forum na Chronomagu pročítám už léta a rozhodně ne jen tuto diskuzi. Dnes jsem prošel desítky stránek fora na www.watchuseek.com a ničeho jsem se tedy nedopátral... Jen jsem se dozvěděl, že se v Číně již dnes vyrábějí špičkové mechanické kalibry, které se "dodělávají" ve Švýcarsku a pak je používají top renomované firmy jako třeba Fossil. To mě překvapilo. Takže ještě jednou pro méně chápavé, no flame, co definuje kvalitní hodinky (ne hezké, drahé, módní, mě se nelíbí, jsou z USA, z Číny, atd.)?

 

 

Fakt k tématu. Kolegům kupuji taková auta, jaká chtějí, tak to v naší firmě chodí. Každý si koupí to, co chce, v rámci svého budgetu. A ten je dostatečný na to, aby si vybrali, co se jim líbí. A jeden chtěl Passata a druhý Octávii. Je to nějaký problém? Jestli umíš výborně C++, .NET nebo SQL, napiš, stále sháníme nové lidi. A je to fakt problém. Koupím ti pak rád třeba Bugatti nebo Rolexy, když si na ně vyděláš. A za mé objednané Invicty se fakt nestydím. To bych to tu nepsal :) Peníze investuji jinde. Nové hodinky jsem si objednal jen z toho důvodu, že na těch mých 3 starých už nevidím na datum :( A když někdo vydělá ročně 2,5 miliardy USD na hodinkách jako Fossil (obrat), je to podle mě fakt úspěšná firma.

 

 

Této odpovědi naprosto rozumím :) A nikomu taky svůj výběr nevnucuji. Jen jsem napsal příspěvek o objednání nového modelu hodinek Invicta do fóra Invicta na hodinářském serveru. Jaksi logicky. Nebudu ho přece psát do sekce Philippe Patek. Tak jak píši léta ve spoustě jiných diskuzí na webu v oblastech, kterým řekněme, rozumím. Trochu jsem totiž nepochopil ty hysterické příspěvky tady. Dík

 

 

A jak to jde, bez té hysterie. Oni to taky jednou pochopí :)

Víš Danieli, já s tebou nemám vlastně žádný problém....

Podle mne jsi něco jako fake chronomagora....... :eek:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsíci...

Tak na ukončení debaty s nejbohatším a nejchytřejším členem fóra to tak nějak zatím stačilo... :rolleyes:

Dík za poklonu :) Tak po několika týdenním putování v Austrálii místo v Austrii... v pátek dorazily. USPS go, go!! Před chvílí jsem psal do invictawatch.com a myslím, že jsou taky docela rádi. Už jsem to začal řešit přes PayPal. Někdy v týdnu si je dojedu vyzvednout do Linze a pak podám referenci. A samozřejmě pošlu i nějakou fotku. Ať je zase o čem povídat. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...