Přejít na obsah

Pilotky od Orientu


Colisa

Doporučené příspěvky

za sebe: no já nevím... pro mne byla značka Orient vždycky slušný standard, ale bez šťávy - abych nekřivdil, kdysi měla trochu štávy s tím permanent calendar, ale to už je dávno pryč - tak jsem si občas říkal, že by mohli přijít s něčím svým, jako občas Seiko, ale tohle... to je spíše krok zpátky

jen barevná variace na - v tomot případě - zcela vyprahlé téma, žádná invence, žádný nápad... ani nevím, k čemu přirovnat, co cítím - přidá mi to jako vypuštěný bazén...

 

:sad01_anim:

 

(Edit: aby nedošlo k nedorozumění, mluvím o vzhledu)

Upraveno uživatelem Quido Morava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 104
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsících...

Ahoj, já dost silně uvažuju, že bych si tyhle hodinky koupil. Píšete, že Orient nemá s pilotkama žádnou tradici a že kopíruje jiné. To bude nejspíš pravda, ale které jiné pilotky mají velikost 42, vodotěsnost 100 m, šroubovací korunku a stojí 160 dolarů? Mně se design pilotek moc líbí a vodotěsnost min. 100 m vyžaduju, protože pracuju jako plavčík a chci mít jen jedny hodinky. Do budoucna bych rád pořídil Fortisy, ale to by bylo až v horizontu několika let a tyhle Orienty mi za danou cenu přijdou jako skvělá začátečnická volba. 

K pilotkám podle mého nejlépe sedí řemen s nýty, ale ten je asi vždy kožený a to je na houby, když v hodinkách budu denně ve vodě. Chtěl bych se zeptat, jestli náhodou někdo nevíte, zda se dá sehnat podobný řemen např. z kaučuku, silikonu apod? Původně mě napadl i NATO, ale z fotek se mi ta kombinace příliš nelíbí.

20130202_1061.JPGIMG_3389.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, já dost silně uvažuju, že bych si tyhle hodinky koupil. Píšete, že Orient nemá s pilotkama žádnou tradici a že kopíruje jiné. To bude nejspíš pravda, ale které jiné pilotky mají velikost 42, vodotěsnost 100 m, šroubovací korunku a stojí 160 dolarů? Mně se design pilotek moc líbí a vodotěsnost min. 100 m vyžaduju, protože pracuju jako plavčík a chci mít jen jedny hodinky. Do budoucna bych rád pořídil Fortisy, ale to by bylo až v horizontu několika let a tyhle Orienty mi za danou cenu přijdou jako skvělá začátečnická volba. 

K pilotkám podle mého nejlépe sedí řemen s nýty, ale ten je asi vždy kožený a to je na houby, když v hodinkách budu denně ve vodě. Chtěl bych se zeptat, jestli náhodou někdo nevíte, zda se dá sehnat podobný řemen např. z kaučuku, silikonu apod? Původně mě napadl i NATO, ale z fotek se mi ta kombinace příliš nelíbí.

20130202_1061.JPGIMG_3389.JPG

pracoval jsem taky jako plavčík na Kamenčáku v CV, z vlastní zkušenosti nedoporučuji ani kůži ani hadr. Do pravidelného styku s vodou buď kaučuk/silikon nebo ocel/titan. Ty pilotky mají rozteč nožek 22 mm, s tím správným přezutím by neměl být sebemenší problém, zkus se mrknout třeba ke klukům na www.strapshop.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Našel jsem gumový řemen se cvočkama, což by mohlo být přesně to pravé ořechové, jenže je to 20 mm a já bych potřeboval 22. Kdybyste někdo prosím věděl o podobném ve 22, dejte vědět, díky :)  Mám to z těhle stránek: http://www.chronoworld.com/watch-straps-bands/bonetto-cinturini-genuine-rubber-straps/rubber-material-strap-model-294-20mm.html

00000249_photo1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

guma nee.. to jen opožděná reakce :)

 

nicméně - krátká recenze s parádníma fotkama je tady: http://shotsofthoughts.blogspot.cz/2013/02/watch-review-orient-flight-ref-no.html

 

a docela mě nahlodala, stále přemýšlím coby kdeby a na tyhle orienty myslím tak trochu pořád.. tak je snad nakonec objednám.

neberu je jako ortodoxní "pilotky", to snad ani orient neměl v úmyslu - spíš jen jako inspiraci za slušnou cenu..

wr100, šroubovací korunka, dokonalá přehlednost, dobrá lumi - co víc si přát..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky mam uz asi 3 mesice a jsem velmi spokojen. U svych prvnich automatu jsem mel strach o odolnost strojku, protoze se kvuli hodinkam nechci nijak omezovat. Obavy u Orientu nebyly na miste. S hodinkama spim, plavu, skacu do vody, potapim se, sprchuju se, jezdim na kole, a to i v terenu a zatim slapou jak maji :) Zpozduji se mi o cca minutu a pul za mesic. Datumovka funguje bezvadne a vubec nechapu, co se vam na ni nelibi :) Jedinou vytku bych mel k lumi. Na zarovkove svetlo vubec nereaguje cili pod timto typem svetla se nenasviti ani za rok (snad tu nebudu za noumu, pokud je to normalni, ale moje predesle Tissoty na zarovky reagovaly normalne). Na slunci se nasviti temer okamzite, ale intenzita velmi rychle klesa a nejpozdeji do hodiny uz nesviti vubec. Zaverem bych chtel rict, ze za cenu cca 160 babek to jsou uzasne hodinky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako plavčík bych volil nějaké potápky,ale to je na každém co si vybere. Orienty nejsou špatné,příznivá cena,kvalita. U těch pilotek datumovku dávat nemuseli,když už tak v barve ciferníku.

Na pilotky dávát gumu mě příjde trochu :bangin:

Upraveno uživatelem vraby
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

Jako čerstvý majitel doplňuji téma o  své první dojmy následovně...
- originální řemínek se zdá být kvalitní, ale vypadá hrozně (takže jsem jej okamžitě vyměnil)

- výřez na datumovku by si zasloužil trochu lepší řešení

- lumi svítí hezky a na umělé světlo reaguje dobře. Zdá se mi, že svítí jen o maličko hůře než Maka

- modrý ciferník hází pěkné "metalické" odlesky. Decentnější než u modrých Mako/Ray, a aspoň pro mě v příjemnější kobaltové modři.

- šroubovací korunka, což rozhodně každé letecké hodinky nemají.

 

za necelé 3 tisícovky jsou to senzační hodinky, které na dobře padnoucím řemeny udělají hodně parády.

rychlá fotka z mobilu

 

post-26503-0-18649000-1379967955_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, že ses pochlubil. Jak jsou na tom s přesností?

 

Nosím je 3 den, takže zatím je brzo vynášet soudy. Zdá se že jdou hezky, ale na měření sekund je ještě čas. Ale dám vědět. 

Doufám, že to bude podobně jako mi dělají Maka ... asi -0,6s za den....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Takže... prvotní nadšení z nových hodinek opadla a je na čase si upřímně kriticky zabilancovat...

1. Musím si trochu postesknout, že podpořit letecký vzhled vhodným řemenem je těžší než jsem myslel. Nevím čím to je, ale i z výše postované recenze, je patrné že řemen je u těchto hodinek hodně důležitý a ne každý na ně pasuje. Naopak snadno se z nich dají vykouzlit fešné sportovně "letecké" hodinky, což ne každého uspokojí.
2. Broušené pouzdro je super, člověk si ušetří leštění a nějaká ta vlásečnice se tam lépe schová. Fajn by byl průhled na strojek. Korunka by slušela určitě zdobnější. Buď jiný tvar, nebo alespoň malé logo.

3. Na číselníku je toho opravdu mnoho, hlavně v oblasti loga. Asi by stačilo přesunout "Automatic" do spodní části (a klidně vynechat WR 100), prostě méně je někdy více. Naštěstí to díky velkým číslicím nevadí při určování času. Datumovka je větší průšvih, přičemž by mi tolik nevadila velikost výřezu, jako spíš font čísel. Obzvlášť data mezi 10 - 19 jsou blbě čitelná, protože celé číslo je zarovnané hodně vlevo a jedničku tak člověk musí skoro hledat. Občas není datum úplně ve středu výřezu, ale to mi při používání vadilo minimálně.
4. Lumi čísla se jen tak neokoukají a určitě to je důvod, proč si nepořizovat béžovou variantu, kde svítí jen indexy, nicméně samotná lumi je spíš průměrná. Rozhodně nesvítí dlouho do noci, ale určitě udělá radost, když člověk ve dne zaleze do stínu nebo večer pod UV. 

5. Přesnost je dobrá nikoliv však skvělá. Dlouhodobá denní odchylka je mezi +0,5 - +2 s, což si myslím je super. Problém však je, že při línějším režimu je odchylka mezi -5 - +5s, tedy v průměru kolem 0, ale při aktivním používání (12 a víc hodin aktivních činností) se umí "rozběhnout" až na +15s. Tzn. ideální hodinky na střídání, ale nejsem si jistý, jestli se aktivním jedincům nebudou příliš předbíhat. Odchylka je do plusu, což se mi líbí víc, než když se hodinky zpožďují. Odchylku jsem sledoval přes 14 dní, při různých denních režimech.

 

Celkově si myslím, že jsou to super hodinky pro začátečníka. Levné, spolehlivé, překvapivě praktické, a opravdu pěkné (možná i zajímavé). Ve své cenové kategorii jsou díky designu rozumnou volbou. Ten kdo však má už v hodinkách něco za sebou (nebo není fanouškem značky), toho asi nezaujmou ani neohromí.


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Hezky napsané. Potěší, že nás je tu víc :) Přesnost mých hodinek byla ukázková a zhruba od června do září šly -1 sekundu za den, ale poslední dva týdny se mi z ničeho nic začaly předbíhat o cca 90 sekund za den. To je příšerné. Nejsem si vůbec vědom, že bych s nima někde praštil nebo je jinak poškodil. Nevíte čím by to mohlo být? Popř. jestli by oprava nebyla tak drahá, že by se vzhledem k ceně nevyplatila? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezky napsané. Potěší, že nás je tu víc :) Přesnost mých hodinek byla ukázková a zhruba od června do září šly -1 sekundu za den, ale poslední dva týdny se mi z ničeho nic začaly předbíhat o cca 90 sekund za den. To je příšerné. Nejsem si vůbec vědom, že bych s nima někde praštil nebo je jinak poškodil. Nevíte čím by to mohlo být? Popř. jestli by oprava nebyla tak drahá, že by se vzhledem k ceně nevyplatila? Díky

 

Jestli je odchylka stálá, tak je stačí možná jen nechat seřídit...

Já jsem za "seřízení" dal asi 80,- Jednalo se o jiné hodinky (Vostok Europe - Gaz14 limo), které mi dělaly cca 60s do mínusu. V hodinářství je "od oka" zregulovali a když jsem po týdnu přišel "na kontrolu" s tím že dělají -18s/d, tak řekli, že lépe to moc nepůjde. Každopádně hodinky jsou teď použitelné a nestálo to skoro nic. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...