Přejít na obsah

Dýmky


Doporučené příspěvky

Na kuřácký komfort to asi opravdu mít vliv nebude, obzvlášť na začátečníkův, který se pere už jen se samotnou technikou a tabákem a vlastně skoro se vším. 😀 Jen mi vadí, že etrafika se chválí tím, že všechny dýmky u nich jsou kontrolovány a v pořádku. Hlavně je tam vidět, že je kousek vrtnuto středem a necháno. Ale jelikož jsem z ní dvakrát kouřil, tak už to nemá cenu řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No podle mě to zase tak buřt není, jelikož to stojí peníze, tak by to mělo být tak jak to být má a pak, když tam dám ten filtr, tak to vychází dost na horní hranu toho filtru, takže ve výsledku možná ani půlka toho kouře přes filtr nejde, ale jde někde kolem. Alespoň si to tak myslím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové jsou to strojovky,kterých má ta ženská "naflákat" za hodinu kýbl ,tak se nehledí na nějaké "nepodstatné" detaily. Až si koupíte dýmku od Pipemakera ,můžete se kochat,tím,jak má vypadat vrtání,opracování  atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, jak to máte s tyma usazeninama v kotlíku? Onehdá jsem měl při s borcem dýmkařem.

Já mu pravím, že je blbost to tam nechávat, on zas že to tam musí byť, bo ochrana před ohněm.

Jako jo, asi to chrání, ale pokud nekůřím jako prase, tak no problem. Já fafjky roky pravidelně škrábu

až na dřevo (otvírákem na pívo) a chuť je dycky lepší jak před oškrábáním. Když si čuchnu k tomu, co

z fajfky vysypu, tak hnus fialový.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, vezmu to postupně.

E-trafika se nejen "chválí", ale je to tak, na kvalitu chlapci opravdu dbají.

Vrtání na střed je totiž v kotlíku, tam je to totiž podstatné, tohle co řešíš je totální malichernost a zejména u filtrovky. Tam ti stačí, aby byl kotlík spojený nějakou dírou s náustkem. /nebrat prosím, jako hanobení filtrovek/

Co se týká toho směrování na fitr, tak si to myslíš špatně, jelikož je filtr něco jako špunt v kouřovodu, tak má kouř mraky času se v komůrce před filtrem rozprostřít na celý průměr vrtu, což bývá 10mm a fitr má čistý průměr 8,5mm, takže rezerva tam je 🙂 představa, že ti funguje jen horní část filtru je tudíž nesmyslná.

Co se týká navazování vrtání u nefiltrovek, je to samozřejmě zbožňovaný ideál, ale u velké části bentek je to téměř nedosažitelné, nebo je třeba vrtat přes krček a takovou dýmku už nikdy neprotáhneš vrtákem, pokud se zanedbá čištění, tak je to fatální.

Takže ideál krásy, ale žádná velká tragedie, když to u bentů úplně nenavazuje.

Cake/Karbon, je to nejdůležitější v hlavičce. Chrání dřevo před vysokou teplotou při spalování tabáku. Takže rozhodně nezasahovat a nechat růst. Když dosáhne tloušťky cca 4mm a více, tak to trochu zkorigovat, ale určitě tam tak 2mm nechat. Škrábání kotlíku na dřevo odhaluje stěny, které jsou po namáháním teplem /ve stěnách vznikají jemné prasklinky/ náchylnější k napálení, takže cesta do pekel...

Já dokouřím, mocným fukem profouknu dýmku směrem ven a co zůstane v kotlíku, je součástí dýmky. Pak čističem protáhnu pořádně náustek a na konec i kanálek. Papírovým kapesníkem, nebo ubrouskem /někdy i tričkem/ vezmu náustek z venkovní strany, nejvíce tu část na kterou slintám, zejména u ebonitu a dýmku dám odpočívat.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 41 minutami, Tikal napsal:

 

Já dokouřím, mocným fukem profouknu dýmku směrem ven a co zůstane v kotlíku, je součástí dýmky. Pak čističem protáhnu pořádně náustek a na konec i kanálek. Papírovým kapesníkem, nebo ubrouskem /někdy i tričkem/ vezmu náustek z venkovní strany, nejvíce tu část na kterou slintám, zejména u ebonitu a dýmku dám odpočívat.

 

Díky za takový Quick Start pro nás amatéry. Krásně, stručně, výstižně. 

Úplně Tě vidím s tím tričkem... 😄 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dojmy veskrze příjemné. Ač aromatik, tak mi nepřijde až tak extra převoněný a chutná mi. Oproti vanilce od Barena, ta mi teda moc nesedla. Hlavně mě překvapuje dobré hoření, na to že vypadá jako hodně vlhký a když do něj sáhnu, tak bych řekl až lepivý. Jinak tedy prozatímní favority mám dva, SG Black Forest a GH Flying Finger. Jsou to taky aromatiky, ale tam mi přijde jen v chuti lehká nasládlost, ale jinak spíš příjemná chuť tabáku. Ale těžko hodnotit po cca 30 vykouřených dýmkách různost chutí, zatím je to jen tak o prvních pocitech a o tom, s čím bojuji méně a s čím více. 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někteří rozumní tady na fóru radili, ať si člověk pro klid duše koupí hodinky, které se mu líbí a odhlásí se z tohoto fóra. Já to neudělal a nejen že nakupuji pořád nové a nové hodinky, ale jak pročítám i jednotlivá vlákna, tak jsem si pod vlivem tohoto dýmkového pořídil "českého buldočka" a zkouším pobafávat.. Pomalu začínám chápat, co na těch dýmkách vidíte 🙂

IMG_20210713_200046.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 7. 2021 v 8:36, Tikal napsal:

Michale, účel světí prostředky 🙂

Nejdůležitější u dýmky je vnitřní klid, viděl jsem spoustu turbodmychadel, které v klidu vytáhli hlavičku za 20 minut 😂

Je zajímavé, že občas při nedostatku času také vytahám dýmku do " půl hodiny" a přitom tabák nezhořkne ani nezmění chuť a přitom ani hlavička není rozpálená. Samozřejmě se bavím o přírodních tabácích bez přidaných z aromat . Zvlášť " blbovzdorne" se mi zdají tabáky SG či GH . Oni to Ti angláni holt umí .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...