Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 436
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nová L.E. Spartaků k 60-nám.  (Pro rejpaly, pdf je udělaná z mailu a nikoliv produkce Elton)

 

http://prim.cz/hodinky.php?men=3

 

Teď jsem si všim že Spartakovské pouzdro je jen u oceli, zvláštní......

Spartak.pdf

Upraveno uživatelem JZED
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tak v podstatě jsou to jen ty ocelový. A i u těch bych radši logo psacím písmem.  No nic...  zase jedna limitka mimo..... Jak jsem to prolít rychle, tak jsem tomu nevěnoval pozornost.....

Upraveno uživatelem JZED
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu.Ty ,,nové Spartaky,, mi ani původní nepřipomínají.Pouzdro jiné,ručky jiné,jen cifr a nápis by se dal přirovnat k původním Spartakům.

Asi si tady pořád namlouváme,jak v Novém Městě umí vyrobit na naše přání co chceme,ale asi to není až takové.Když nějaká limitka,tak co nejpodobněji

k originálu-pouzdro,ručky,nápis,korunka.Strojek s mimostředovou vteřinovkou by už bylo asi moc.Ceny jsou tradiční a nic se nezměnilo a bohužel ani nezmění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není základním problémem to safírové sklíčko? Prostě nedokážou vyrobit po staru tvarované (výrazně klenuté, zejména při okrajích) sklíčko ze safíru. Takže musí pouzdru zvednout lunetu a pak už to hold není Spartakům ani podobné.

Upraveno uživatelem Kobliha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Novodobé spartaky nikdy nebyly zamýšleny a koncipovány jako kopie těch původních, ale jako redesign vycházející z prvních modelů primek, vůbec ne spartaků, to je zřejmé. Ty původní spartaky tam dávají čistě kvůli tomu nápisu. Něco jako novodobé orlíky II. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je ale edice 60ks hodinek,která je vydána k 60.let zhotovení prvních československých hodinek

nesoucí název Spartak.Proto si myslím,že mohli udělat věrnější kopii 60ks - nerez pouzdro a ohnuté nožky.

Proč nerez a zlatá obruč,nebo zlaté,takové se nevyráběly ...... to je můj názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spartak z roku 1954 u me vyhrava na cele care. Krome toho co jste uz uvedli me vadi datum na ukor cislice 3 a korunka, standartni skaredy valec. Ta stara je daleko hezci. I stare rucky jsou lepsi. Roman ve spodni pulce cifru vs. mimostredka...

 

Kdyz to shrnu vlastne vubec nevim proc se ty hodinky jmenujou Spartak, spolecny maji jen nazev (ale ani ten font nesedi), jinak nic. Pouzdro, strojek (mimostredka/centralka), rucky, korunka, sklicko, datum.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k těm novodobým Spartakům: nebudu komentovat celkový design, absenci jeho návaznosti na původní Spartaky ani cenu, ale jedno si neodpustím. Když se zadíváte na plastické číslice na ciferniku, asi si stejně jako já všimnete, že tmavá barva nanesená na jejich vrchní plošce není u všech číslic stejně silná, typický třeba rozdíl mezi tenkou 1 a tlustou 8 či 9. Nevím jak vás, ale mě to tahá za oči. Pochybuju že by takhle zkreslovalo sklíčko hodinek. Když provedení číslic (3D kvalitu a náslené barvení) porovnám s kvalitou technologie výroby padesát let starých primek, docházejí mi slova. Na aktuálních LE Spartacich se mi ve srovnání s těmi starými líbí jen dvě věci: materiál pouzdra a velikost.

post-30813-0-85276900-1414710671.png

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...