Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kamil
Odesláno

Je to taková zpotvořenina. Pouzdro a luneta Submariner (ovšem ozubení už ne). Ručky a číselník jakoby staré Seamastery 300 (ovšem tam vždy 3, 6, 9 uřízlý trojúhelník), vteřinová ručka a index na 12 zase z Bondovek.:D

 

Ale nosit by se to dalo.

Odesláno

Já mám asi vadný zrak, ale z Yachtů tam nevidím vůbec nic. Jinak je to takovej 100 dolarovej kříženec :).

 

.

 

žeby pouzdro 16622...

Odesláno

Hezká mi z té skládačky přijde jenom luneta, ta by se nosit dala k jiným hodinkám :). Na mě ten neobrandovaný cifr působí tak nějak čínsky, ve stylu PARNIS, přestože to nechci urážet.

Odesláno (upraveno)

žeby pouzdro 16622...

No to fakt ne. Yachty se právě od Subů liší pouzdrem s měkými hranami. A ta korunka zavrtaná do ochrany celkově tvary, ufff. Prapodivný kříženec :(

Upraveno uživatelem Cyber
Odesláno

No to fakt ne. Yachty se právě od Subů liší pouzdrem s měkými hranami. A ta korunka zavrtaná do ochrany celkově tvary, ufff. Prapodivný kříženec :(

 

Jasně, já RLX moc nerozumím. Převzal jsem to z jejich domovských stránek a nebo jsem se prostě upsal už nevím. Měli tam myslím i CAD drátěný model z čeho to brali. Kříženec je to šílený, ale jako nápad mi to přišlo zajímavé.

  • Po letech...
  • Po letech...
Odesláno

Hmmm, nějak nevím, co s tím. Rozhodně nechci, aby se tu rozjela další zbytečná a ohnivá diskuze o homage vs fake, ale na druhou stranu si myslím, že tahle informace může ovlivnit rozhodnutí leckoho, kdo o Ginaultech uvažuje. Vím, že moje by určitě ovlivnila ? a to říkám jako někdo, kdo tu už jedny Ginaulty z druhý ruky měl.

 

Samotnej článek je zatraceně dlouhej, ale jako správná detektivka se to čte úplně samo.

 

Lies and Deceit: Exposing Ginault's Illegal Past, Tsung Chi, and Thomas Caddell

 

Plus související vlákno na Redditu.

Odesláno

Wow, investoval jsem do toho hodinu svého čas a musím říct.. lidi mají asi málo co na práci. Každopádně celá story do sebe hezky zapadá. Pokud se to tady podaří udržet v rozumné míře a nezvrhne se to do směsice nadávek, tak  z toho může být plnotučná diskuze. Zajímavé téma. Jak ses k tomu dostal? Reddit?

Odesláno (upraveno)

A o cem chces diskutovat..? Je to jasny jak facka.. ;) Krome skladani fejku a dodavani soucastek se rozhodl zalozit si i firmu na homage Rolad pod znackou Ginault. Dam ruku do ohne, ze to stejne plati i pro Tissel a jine.. Kvalitou ale Ginault vsechny strcil do kapsy. 

Prijde mi to stejne jako trosku nafouknuta bublina, vzdyt ty "swiss made" kukacky za par tisic jsou uplne stejnej pripad.. Homage sice treba nejsou, ale Cinsky skladacky to budou taky..  :smile_anim:

Zajimavejsi je ale cele to pozadi, propojeni s WUS atd.. To si  zitra musim jeste v klidu procist   ^_^

Upraveno uživatelem Axel
Odesláno

Wow, investoval jsem do toho hodinu svého čas a musím říct.. lidi mají asi málo co na práci. Každopádně celá story do sebe hezky zapadá. Pokud se to tady podaří udržet v rozumné míře a nezvrhne se to do směsice nadávek, tak  z toho může být plnotučná diskuze. Zajímavé téma. Jak ses k tomu dostal? Reddit?

 

Fb skupina Christopher Ward Enthusiasts.

Odesláno

Tak tuto sa musel niekto hooooodne nudiť. Detektívna práca ako z filmu.

 

Len nechápem, čo sa týmto chce docieliť. Asi by sme mali byť radi, že týpek prestal vyrábať fejky a začal homage nie? 

Odesláno

A o cem chces diskutovat..? Je to jasny jak facka.. ;) Krome skladani fejku a dodavani soucastek se rozhodl zalozit si i firmu na homage Rolad pod znackou Ginault. Dam ruku do ohne, ze to stejne plati i pro Tissel a jine.. Kvalitou ale Ginault vsechny strcil do kapsy. 

Prijde mi to stejne jako trosku nafouknuta bublina, vzdyt ty "swiss made" kukacky za par tisic jsou uplne stejnej pripad.. Homage sice treba nejsou, ale Cinsky skladacky to budou taky..  :smile_anim:

Zajimavejsi je ale cele to pozadi, propojeni s WUS atd.. To si  zitra musim jeste v klidu procist   ^_^

 

No blbý je, že WUS má dost máslo na hlavně, protože je kryjí až běda. To samé na fórech typu Urban Gentry jsou mazány odkazy na tuto aféru bez udání důvodu. Celkem mě udivuje spojení internetových hodinkových "novinářů", kteří jsou aktivní na fejkařských fórech a ještě pod svým jménem. To mě hlava nebere.

Odesláno

Už přes půl roku jsem spokojenej OWG s těmahle hodinkama a před pár dny jsem na tohle taky narazil (ještě na Wordpressu než to tomu chudákovi smazali).

 

Musím přiznat, že jsem si zezačátku vyčítal, proč já na to WUS vlákno pořád lezu a proč jsem si tohle přečetl. Na druhou stranu tam někdo trefně poznamenal, že každýmu muselo bejt od začátku jasný, že je to "too good to be true", jinými slovy že Ginault svou výrobu s fejkařem minimálně "konzultoval". To, že teď vyplouvá na povrch, že se možná jedná o jednu osobu, už je jenom takovej detail.

 

No, já ty hodinky miluju, tenhle design mě k smrti baví, zpracování a kvalita je perfektní, na tom se shodnou všichni. Možná jsem pokrytec, ale nelegální hodinky to v tuhle chvíli nejsou. Minulost majitele firmy už je jiná věc..

Zbavovat se jich určitě nebudu, a kdyby jo, tak kvůli "lepší" akvizici. Seřizuju je jednou za 2 měsíce (když má měsíc 30 dní), jsou pekelně přesný a spolehlivý. Udělal jsem si na nich i první zásek :-)

Odesláno

Tie hodinky minulost-neminulost su hlavne mementom, jake je svet divne miesto.... su to paradne hodinky, podla vsetkeho kvalitne, dobre zpracovane... a predavaju sa urcite jak rozky... ale keby nemali ukradnuty design a nehrali sa na nieco co nie su, tak ich bude problem predat za polovicu.

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...