Přejít na obsah

PRIM manufacture - Group


Doporučené příspěvky

Jaroon :D

 

Chlapci a podivali jate se na to,co Czech made znamena? Je to oznaceni kvality a to jeste spiae kvality procesu-uz vubec ne puvodu...jen z toho tezi :( to vysvetluje,proc si to muze Mpm dovolit lepit na ty svy navoneny cinsky shitty...hnus velebnosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja se bojim, ze to nejvzacnejsi, co muze Elton nabidnout, je kontakt na par desitek blaznu, kteri porad dokola vymysleji nejake limitky

i to je možný, ale to je také "něco". Vždy´t ty blázni-chronomagoři  tu další limitku zase zvládnou navrhnout a zaplatit. 

To ještě jde, já se spíše obávám, že celý Prim NMNM stojí na starých 17j/cal.66/68 co mu je tam lidi posílají nebo to berou z burz a bazarů. Výkupní ceny nízké, výtěžnost dobrá. Jako kdyby ve fabrice v MB sbírali po vrakovištích motory od embéček a stodvacítek  po výbrusu a přetěsnění je cpali do nový Fábie.  :frusty:

**

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ale vzdyt to skodovka dlouha leta delala. Motory od 1000MB az po Favorita a snad i Felicii byly uplne stejne.. Az pak prisel VW a vsechno se zmenilo. Tady se zatim nenasel zadny investor, ktery by byl zaroven i dobrym managerem a pokusil se neco zmenit. A myslim, ze MPM by po fuzi nic neprineslo pro NMNV a ani naopak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 a sakra, takže úplně stejné nebyly, měly od Populára, Tudora, Sedana Spartaku, Octávie, Felicie, MB 1000/1100, 100/110, 105/120, Favoritu jiné vrtání, zdvih, měly jiný kompresní poměr, jiné  jiný nárok na palivo,  jiné příslušenství, jiný výkon. Měly ale mnoho společného zejména 3x uložený klikový hřídel. Tohle zrovna evokuje třeba ten 17j kalibr, což je obecný základ a byl nakonec v téměř ve všech dávných primkách, ale k lepšímu provedení u aut i hodinek a výkonným modelům to nestačí. Když fabriku v roce 91 čapli němci tak jejich první počin bylo, že zabili motor 1,6 OHC do Formana boleslavské konstrukce.

Do Felicií se už dávaly deriváty toho co bylo a muselo splňovat Eurolimity o emisích atd. Vrcholem té doby byla montáž motoru 1,6 VW 55kw, který byl na přední nápravu feldy moc těžký a auťák po 100k km byl unaven na celou kastli, to jest ležel na zemi, s dieslem 1,9SDI to bylo to samé. Felda byla lehká konstrukce kastle, pak už přišla jinak vyztužená  nová Octavie postavená na bázi Golfa. To celkem šlo, ale Fabia byla jen odolná, jinak děsně těžká. Proč tam dávaly něco jako šicí stroj o třech válcích, tak o tom už tady psát nechci. Tedy shrnuto - ve škodovkách se pod režií VW dávaly motory všelijaké, ty které vycházely ze starých boleslavských konstrukcí ještě ušly, nové většinou byly provozní úlety, jen pár od němců za něco stálo jako třeba 1,6 74kw a 1,6D 66kw.

*

No k tomu problému v hodinářském průmyslu, těžko říci, možno to tak je také, jak to zmiňuješ, v autoprůmyslu taky ze scény zmizelo u nás skoro vše, co bylo ve výrobě a známé. Některé fabriky a firmy již za komunistů po válce a jiné s komunisty až po roce 89. Příklad za všechny - zrovna ten Loprais co vyhrával s Tatrou Dakar a dnes se prezentuje v MPM, Tatra je dneska kde?

A jeho konkurenti na Dakaru a v ČSSR s Liazem. LIAZ - zná to někdo? Jak tyhle fabriky skončilya jaké peripetie to jejich odcházení provázelo to už je mimo tento rámec. Ale proč by to nakonec s tím Primem nemohlo dopadnout stejně?

Ten investor jako v tý Boleslavi byl VW by mohla být kdysi jedině Eta, ale to by musely být v NMNM funkční fabrika se vším, všudy a ne to, o čem se jen domníváme, že to hodinářský závod je. Z čehož mi plyne, že veškeré výhody v celém řešení může hrát jedině pro konkurenci z Asie, nic víc, nic míň.

Asi tak, zítra nakopnu to embéčko a vezmu si Primky 17 jewels. Je krásně a Svatováclavská jízda volá, vezmu to přes Sodomkovo Mýto, taky je dávno doba, kdy tam dělal světové karosérie mistr karosář Josef Sodomka, pak to byla fabrika Karosa n.p.na autobusy, pak to bylo Iveco, pak to bylo....., hm, nuda. Je tam hezké náměstí a velké, parádně se tam fotí, zejména před bývalým ruským velitelstvím.  :lol2:

Držme jim i sobě palce, ať z toho něco je, ať se i mou nechu´t koupit si tyhle primky podaří překonat novými nápady, novými modely a kalibry a hlavně přijatelnými cenami. 

 

 

:notworthy:

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, byla by parada, kdyby fabrika v NMNV zustala, rozrostla se, nabrala zamestnance a vyrabela hodinky, ktere by delaly cest jmenu PRIM. Ale bojim se, ze je to tak akorat vecernicek na dobrou noc a bude to vsechno jinak :(

možná, že by to ještě pořád šlo dokázat i rozjet. Hodinky na úrovni, s kalibrem od Mioty, když to může dělat Laco a prodávat to v řádu cca 500 eu, proč by to nešlo v PrimuEltonu, otázka je jen, jestli by to kromě nostalgiků a chronomagorů chtěl někdo za cenu 10-15k koupit. 

Jjich dnešní ceny jsou poněkud nepříměřené když to řeknu slušně. S běžnou Etou nebo Selitou by to možná i lidi koupili, třeba na vánoce, po reklamní masáži, ale to by musel být design s velkým D, nic takového, co tam pidlí teď. Vlastně ať na to koukám z kterékoliv strany, tak mám dojem, že tady v NMNM už dávno ujel vlak, a co hůř, že indiáni vytrhali koleje a komunisti odstřelili nádraží.

**

Všechno teď záleží na jednom člověku. Buď anebo. My si můžeme akorát tak střihnout kámen nůžky papír a dát si panáka.

:goof:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja myslim, ze Laco je v Nemecku, Gerlach v Polsku, JS Watch na Islandu... To, ze je Elton v Cesku, by nebyl problem, kdyby delal kvalitni hodinky za cenu, kterou by lidi snesli a radi. Znacka PRIM je znama v celem vychodnim bloku, ma historii a nebyl by problem. Jen ten pristup od vedeni spolecnosti by musel byt jiny. Mozna by to chtelo nasmerovat noveho SEO sem na nase stranky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gerlach a JS asi nebudou ty pravý výrobci k porovnání, to jsou spíš enthusiasti. Plus ten polský trh je taky čtyřikrát větší než náš. Taky se obávám, že brand Prim je i ve východním bloku mrtvý a snaha o mezinárodní expanzi by byly vyhozený peníze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Elton zviedli z pravej cesty dotacie, to je cele. Inak by sa boli byvali museli drzat svojho kopyta a nesnazili sa preskocit do ligy na ktoru zatial jednoducho nemaju.

 

Take a-la Sport I puzdro s kovovou vlozkou lunety nafuknute o milemeter s povedzme ETA 2801 vo vnutri by nebola vobec hanba predavat za cca 15-20K a nebola by vobec hanba kupit nieco take synovi k maturite. To je segment kde ma PRIM tradiciu a mohol by namutit hodne vody keby k tomu pristupil rozumne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gerlach a JS asi nebudou ty pravý výrobci k porovnání, to jsou spíš enthusiasti. Plus ten polský trh je taky čtyřikrát větší než náš. Taky se obávám, že brand Prim je i ve východním bloku mrtvý a snaha o mezinárodní expanzi by byly vyhozený peníze.

s tím mrtvým brandem se mi to jeví stejně, ale ještě se může nový brand "udělat", ještě to stále je možné.

**

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Elton zviedli z pravej cesty dotacie, to je cele. Inak by sa boli byvali museli drzat svojho kopyta a nesnazili sa preskocit do ligy na ktoru zatial jednoducho nemaju.

 

Take a-la Sport I puzdro s kovovou vlozkou lunety nafuknute o milemeter s povedzme ETA 2801 vo vnutri by nebola vobec hanba predavat za cca 15-20K a nebola by vobec hanba kupit nieco take synovi k maturite. To je segment kde ma PRIM tradiciu a mohol by namutit hodne vody keby k tomu pristupil rozumne.

no jo, a tohle už je problém, myšlení o jakési primácké exkluzivitě, o hodinkách jako dar ka maturitě, cena 15-20k, to už tady bylo, to už zkoušeli dokonce s vyšší cenou. To v Česku nefunguje, protože tady je málo rovných lidí, málo rovných firem, rovných výrobců a tím pádem rovných spotřebitelů. A právě tohle je začátek řetězce zádrhelů i s hodinářskou firmou a výrobou.  Primky k maturitě být můžou, ale jen když to maturanti budou oceňovat, jinak je to utopie, můžou být třeba zlaté, ale za bůra., 200US$, to je max., co tady lidí vydrží. A teď jsme u toho brandu jako u takového.

Pro velkou skupinu lidí, včetně hromady místních chronomagorů  znamená  mít na ruce něco jako Primky - znak podřadnosti. Takže ten brand je nejen skoro mrtvý, ale ještě podceňovaný. Jestli z tohohle najde ZL cestu ven jak si tu všichni asi naivně představujem, tak pošlu na účet chronomagu ještě kilo.

**

:cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolko maturantov ma dnes mobil za 15+K? (A ako dlho im ten mobil vydrzi, nez budu "potrebovat" novy?) Nie je to podla mna o tom, ze by ludia nemali peniaze, alebo nedokazali ich utratit za "kravinu". Treba len vyrabat poriadne hodinky, za rozumnu cenu a kupec sa dostavi sam aj bez tradicie a znacky. Aku tradiciu ma Steinhart, Ocean7, LumTec, Davosa, Dievas,.... a desiatky dalsich? Ziadnu, len robia obstojne hodinky za obstojne ceny. Cenu samozrejme mozete mierne (ale iba mierne) prepalit, ked to trochu posypete patriotizmom. Ale stroj s biedou dosahujuci urovne strojkov co sa daju na aukre kupit za stovku v hodinkach za sto litrov, to ziaden patriotizmus nezachrani.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že maturant bude chtít spíš něco jako Apple watch, než Primky, které ukazují jen čas a datum a ještě ne nějak přesně ? :(

 

PRIM má jméno, a to ještě dosti deformované, tak možná tady na fóru. Já sám mám vedle Rolexu Prim hodinek několik a několkrát se mi stalo, že ti co vědí o mé zálibě v hodinkách, na Primky na mojí ruce reagovali překvapeně a s "pousmáním". Také skutečnost, že existují dva výrobci používající stejné jméno je Eltonu rozhodně jen ke škodě, protože běžný člověk to nijak nerozlišuje a má Prim za levnou kategorii. Ti co rozdíl vnímají a i v jistém smyslu jej dokáží ocenit jsou skoro všichni tady na fóru :)

 

Je jaksi jiná doba a nevím jestli Primu neujel dávno vlak. Navíc jak psal někdo výše, tady v česku, kde není skoro nikdo rovný, se poctivý business dělá dosti těžko ...

Upraveno uživatelem Jarett
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že maturant bude chtít spíš něco jako Apple watch, než Primky, které ukazují jen čas a datum a ještě ne nějak přesně ? :(

 

PRIM má jméno, a to ještě dosti deformované, tak možná tady na fóru. Já sám mám vedle Rolexu Prim hodinek několik a několkrát se mi stalo, že ti co vědí o mé zálibě v hodinkách, na Primky na mojí ruce reagovali překvapeně a s "pousmáním". Také skutečnost, že existují dva výrobci používající stejné jméno je Eltonu rozhodně jen ke škodě, protože běžný člověk to nijak nerozlišuje a má Prim za levnou kategorii. Ti co rozdíl vnímají a i v jistém smyslu jej dokáží ocenit jsou skoro všichni tady na fóru :)

 

Je jaksi jiná doba a nevím jestli Primu neujel dávno vlak. Navíc jak psal někdo výše, tady v česku, kde není skoro nikdo rovný, se poctivý business dělá dosti těžko ...

ad1 - já jsem si kdysi sice ne jako maturant ale větší Man pořídil anadigi Casio, protože se mi zdály lepší než Prim 17j nebo Poljot 17j. Sice to vypadá přitaženě, ale je to analogická podstata činu nazývaná koupě hodinek.A to jsem ještě ani netušil, že Seiko je lepší firma.  :frusty:

ad2 - primky s pousmáním, to souhlasí, ani jsem si to moc neuvědomoval, ale bude to tak. Stalo se mi loni na Vánoce, v kvádru u stolu, vzal jsem si rodinné hodinky Eloga po dědovi, syn to komentoval pobaveně zpoza stolu, když jsme zasedli "Co to máš zase za primky?" Tedy výsměch a posměšek dohromady, no, přežil jsem to, on jako uživatel hodinek Citizen v ceně někde kolem 20k netušil, že nejde o primky, ale použil to jako rčení, To snad hovoří za vše. :photo:  No nic, musíme si na to Primácké jaro ještě asi celou zimu počkat. Jak říkám buď anebo.

**

Ještě bych napsal a sdělil, že asi ne každému je srozumitelný styl a sloh, kterým zde píšu, lehce se omlouvám, ale hlavně všichni  chronomagoři děkuji za pochopení.

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 ...Znacka PRIM je znama v celem vychodnim bloku....

tak to tě bohužel musím vyvést z omylu. Věhlas značky PRIM neochvějně končí s překročením státních hranic bývalého Československa jakýmkoliv směrem, jak jsem se o tom několikrát osobně přesvědčil. V bývalé NDR se neprodávaly, znalo ji tam pár chrono-entuziastů. V Západní Evropě to je dodnes velká neznámá, stejně jako např. bývalé osobní vozy Tatra. V Rusku a dál o Primu nikdo v životě neslyšel. Měl jsi na mysli ještě nějakou jinou známost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to tak bude, frostie. Taky bych řekl, že jakési tušení, že Prim kromě jiného byla značka československých hodinek jsem zaznamenal kromě československa jen v německu ( spíš budíky) a polsku. Jinde NULA.

 

No ale proč si z toho nevzít to pozitivní, ne ?  Nermusí se bát vyřešení sporu s MPM :D Značka prim má tedy význam toliko na domácím trhu, pro export je bezcenná. Elton beztak to málo co vyvážel, vyvážel i pod spoustou různě trapných přezdívek :D  ( Anker, a já teď  nevím) . Od roku 1949 je tu fabrika v nmnm a tu mají, mohou porád udělat nový brand, jak třeba NOMOS, jestli se nepletu. No ale sexytime nedoporučuju :D :D

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...