Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Nevím, zda se to hodí víc sem, nebo do vlákno "Co vás dnes potěšilo", ale týká se to nožů, tak to napíšu sem. Rozhosl jsem se, že potřebuju nůž, který mi konečně bude 100% vyhovovat. Mám už jeden od Buddyho Westona a tudíž má vlba byla jasná, nový bude taky od něj. Tak jsme si našel na jeho webu nůž, který z velké části vyhovoval, napsal jsem mu mail, že chci tento nůž s takovými a takovými změnami, kolik by stál. Odpověděl, že by stál x. Pak jsme se potkali na pražské výstavě tam jsme se definitivně domluvili s tím, že bude za cca měsíc a půl. Včera jsem mu psal, jak to vypadá, odpověděl, že finišuje, že je nůž takřka hotov a že ho přecenil a že nová cena o cca 10% nžší. Celkem mě tím dostal, protož věděl, že by dostal původně domluvenou cenu, ale napsal, že je cena nižší. Je to borec. Jak tím, jaké nože dělá, tak tím, aký je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, zda se to hodí víc sem, nebo do vlákno "Co vás dnes potěšilo", ale týká se to nožů, tak to napíšu sem. Rozhosl jsem se, že potřebuju nůž, který mi konečně bude 100% vyhovovat. Mám už jeden od Buddyho Westona a tudíž má vlba byla jasná, nový bude taky od něj. Tak jsme si našel na jeho webu nůž, který z velké části vyhovoval, napsal jsem mu mail, že chci tento nůž s takovými a takovými změnami, kolik by stál. Odpověděl, že by stál x. Pak jsme se potkali na pražské výstavě tam jsme se definitivně domluvili s tím, že bude za cca měsíc a půl. Včera jsem mu psal, jak to vypadá, odpověděl, že finišuje, že je nůž takřka hotov a že ho přecenil a že nová cena o cca 10% nžší. Celkem mě tím dostal, protož věděl, že by dostal původně domluvenou cenu, ale napsal, že je cena nižší. Je to borec. Jak tím, jaké nože dělá, tak tím, aký je.

 

 

Většinou se firmy, případně lidi neozvou a ještě pak nakonec je cena vyšší. Jak říkáš, více takových lidí.

Upraveno uživatelem Peta-Biker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, zda se to hodí víc sem, nebo do vlákno "Co vás dnes potěšilo", ale týká se to nožů, tak to napíšu sem. Rozhosl jsem se, že potřebuju nůž, který mi konečně bude 100% vyhovovat. Mám už jeden od Buddyho Westona a tudíž má vlba byla jasná, nový bude taky od něj. Tak jsme si našel na jeho webu nůž, který z velké části vyhovoval, napsal jsem mu mail, že chci tento nůž s takovými a takovými změnami, kolik by stál. Odpověděl, že by stál x. Pak jsme se potkali na pražské výstavě tam jsme se definitivně domluvili s tím, že bude za cca měsíc a půl. Včera jsem mu psal, jak to vypadá, odpověděl, že finišuje, že je nůž takřka hotov a že ho přecenil a že nová cena o cca 10% nžší. Celkem mě tím dostal, protož věděl, že by dostal původně domluvenou cenu, ale napsal, že je cena nižší. Je to borec. Jak tím, jaké nože dělá, tak tím, aký je.

 

Pojedeš pro nůž k Buddymu osobně? Je to téměř soused, rád bych u předání asistoval, mám pro něj taky slabost a je to u něj ve sklepě moc pěkný. Já podlehnul už asi 8x. Vzal bych nožíky sebou.

Edit: Buddy je velký tramp a kromě toho žil dost dlouho v AUS a CND. Proto ty móresy...

Upraveno uživatelem kejklik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, zda se to hodí víc sem, nebo do vlákno "Co vás dnes potěšilo", ale týká se to nožů, tak to napíšu sem. Rozhosl jsem se, že potřebuju nůž, který mi konečně bude 100% vyhovovat. Mám už jeden od Buddyho Westona a tudíž má vlba byla jasná, nový bude taky od něj. Tak jsme si našel na jeho webu nůž, který z velké části vyhovoval, napsal jsem mu mail, že chci tento nůž s takovými a takovými změnami, kolik by stál. Odpověděl, že by stál x. Pak jsme se potkali na pražské výstavě tam jsme se definitivně domluvili s tím, že bude za cca měsíc a půl. Včera jsem mu psal, jak to vypadá, odpověděl, že finišuje, že je nůž takřka hotov a že ho přecenil a že nová cena o cca 10% nžší. Celkem mě tím dostal, protož věděl, že by dostal původně domluvenou cenu, ale napsal, že je cena nižší. Je to borec. Jak tím, jaké nože dělá, tak tím, aký je.

 

na jeho stránkách nemůžu najít ceny těch nožů :angel: kolik stojí průměrně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to až tak pravda mám od Buddyho 2 nože a i sebenzu a pokud nebudeš trvat na velmi drahých materiálech vyjde to skoro nastejno.

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pojedeš pro nůž k Buddymu osobně? Je to téměř soused, rád bych u předání asistoval, mám pro něj taky slabost a je to u něj ve sklepě moc pěkný. Já podlehnul už asi 8x. Vzal bych nožíky sebou.

Edit: Buddy je velký tramp a kromě toho žil dost dlouho v AUS a CND. Proto ty móresy...

 

Bohužel nemám do neděle čas a je šance, že poštou přijde už v pátek, takže to vidím na poštu :( Ale ještě o tom popřemýšlím...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na jeho stránkách nemůžu najít ceny těch nožů :angel: kolik stojí průměrně?

 

Podle mě se to v průměru nedá říct. Ale řešení je jednoduché - projdi jeho stránky a napiš mu, za kolik by ti udělal nějaký konkrétní nůž, který jsi našel (případně s nějakými změnami).
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro mě je to celkem drahý. Nůž, co se mi líbí, vyjde na dvojnásobek ceny Sebenzy...

 

Mě ten nůž vyjde trochu levněji než nová Sebenza (a to nemluvím o české ceně, ale o ceně v USA plus DPH). Stejné materiály jako u Sebenzy (tedy titan a S30V a za stejnou cenu by mohla být i S90V).

 

Není to až tak pravda mám od Buddyho 2 nože a i sebenzu a pokud nebudeš trvat na velmi drahých materiálech vyjde to skoro nastejno.

 

A pokud navštívíš Buddyho stůl na nějaké výstavě tak i výrazně méně.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to až tak pravda mám od Buddyho 2 nože a i sebenzu a pokud nebudeš trvat na velmi drahých materiálech vyjde to skoro nastejno.

 

Já neříkám svůj názor, konstatuji tak, jak to je. Cenu mi sdělil přímo pan nožíř a taková suma se mi platit nechce, ikdyž má moc pěkný nože.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě ten nůž vyjde trochu levněji než nová Sebenza (a to nemluvím o české ceně, ale o ceně v USA plus DPH). Stejné materiály jako u Sebenzy (tedy titan a S30V a za stejnou cenu by mohla být i S90V).

 

 

A pokud navštívíš Buddyho stůl na nějaké výstavě tak i výrazně méně.

 

A ještě k tomu si báječně popovídáš.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Buddy má výborný ceny. Já mám od něj ručně dělaný nožík z S30V a G10 v ceně lepšího Spyderca. Takhle precizní nebyl žádný ze superdrahých nožů co jsem kdy měl.

 

Jaký to je nůž, můžeš hodit odkaz, obrázek?

Já bych chtěl něco od nožíře, ale za rozumnou cenu (tj. do ceny Sebenzy).

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Standardním tvarem myslím něco normálního, jednoduchýho, bez vychytávek typu speciálních pojistek či fileworku.

Standardním rozměrem myslím nůž od sedmi do dvanácti cm v zavřeným stavu.

Standardním materiálem myslím běžný oceli, tedy nikoliv damašky se vzorem, a běžné ručky typu G10, tedy nikoliv stabilizovanou mamutí stoličku nebo gibeonit.

 

To vše Bud dělá, stejně jako není pravda, že by dělal jen 1/1 - třeba mě zdejší kamarád, u kterého skončil jeden kus z více jak deseti stejných (pro jiné adresáty), podpoří, že mám pravdu. Navíc Buddy je známý tím, že se snaží "katovat kosty" a zároveň i ceny a přiblížit tak svoje umění běžným smrtelníkům, tedy logicky bude docházet k větší unifikaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ?po

Standardním tvarem myslím něco normálního, jednoduchýho, bez vychytávek typu speciálních pojistek či fileworku.

Standardním rozměrem myslím nůž od sedmi do dvanácti cm v zavřeným stavu.

Standardním materiálem myslím běžný oceli, tedy nikoliv damašky se vzorem, a běžné ručky typu G10, tedy nikoliv stabilizovanou mamutí stoličku nebo gibeonit.

 

To vše Bud dělá, stejně jako není pravda, že by dělal jen 1/1 - třeba mě zdejší kamarád, u kterého skončil jeden kus z více jak deseti stejných (pro jiné adresáty), podpoří, že mám pravdu. Navíc Buddy je známý tím, že se snaží "katovat kosty" a zároveň i ceny a přiblížit tak svoje umění běžným smrtelníkům, tedy logicky bude docházet k větší unifikaci.

 

he he - ty Karle Kosto mám chuť na tohle, ale je to děsně drahý - co tomu říkáš ?

 

jinak BW mi žádný certifikát nedal - strčil mi ho do ruky a řekl zaplať :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bajte, tohle je můj "Buddy". Malej EDC nožík "standardních tvarů, rozměrů i materiálů" :D

Cena není tajná, byl to inzerát na knifu, nůž nebyl dělaný na zakázku a cena byla na úrovni např. předchozího běžného produkčního Spyderco Manix, tedy +/- 5k (to jen pro srovnání).

Zpracování nemá jedinou chybu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...