Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

:)  já už byl taky celkem nožo-spokojenej a to jsem tam nedávno objevil ve slevě zajímavý modely Bokeru v titanu. Jediný co mě zabrzdilo, bylo, že neměli jednoruční otvírání. Ale když se mi to po týdnu rozleželo, tak jsem (naštěstí) zjistil, že už jsou fuč. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím o radu, přemnožilo se mi to. Mám tu dva CRK, Inkosi a Sebku 31.  Jeden bude muset z kola ven.

Sebka je o trošku v lepším stavu. Ale to není nutně výhoda, protože díky povrchové úpravě tyhle nože rychle ztrácí původní vzhled. 

Otázka je, kterou spíš pustit? Sebku mám od pondělka a ještě včera jsem myslel, že si nechám Inkosi. Asi se mi líp drží. Dneska už si jistý nejsem.

Každý argment je vítán. :) 

 

7as9byN.jpg

 

Upraveno uživatelem John_Lenon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, John_Lenon napsal:

Prosím o radu, přemnožilo se mi to. Mám tu dva CRK, Inkosi a Sebku 31.  Jeden bude muset z kola ven.

Sebka je o trošku v lepším stavu. Ale to není nutně výhoda, protože díky povrchové úpravě tyhle nože rychle ztrácí původní vzhled. 

Otázka je, kterou spíš pustit? Sebku mám od pondělka a ještě včera jsem myslel, že si nechám Inkosi. Asi se mi líp drží. Dneska už si jistý nejsem.

Každý argment je vítán. :) 

 

7as9byN.jpg

 

Pokud budes chtit ten spodni nabrousit tak jak ma bejt nabrousenej (tedy aby to nebylo do U jak to mas ted), mas znacnou cast cepele pryc, ostri na sebenze vypada dobre, takze za me ten dole pryc.

Meg4e8J.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 11. 2022 v 18:35, Markynin napsal:

Nemáte někdo zkušenost s tímto nožem Bear Gralls.
https://www.armed.cz/nuz-gerber-bear-grylls-ultimate-knife-se-kombinovane-ostri/

Syn se dívá na porady Beata a ten nůž tam má. Už se nedá sehnat jen na bazaru nový že sbírky za 1600kc.Chci se zeptat není to jen reklamní tahák Stojí ten nůž za to? Neplatí se jenom značka. Ocel není žádná spica 7Cr17MoV, ale zase za tu cenu. Díky za radu.

U techhle nozu se plati hlavne marketing. Za tu cenu se da podle mne sehnat o dost lepsi nuz. Pokud teda ma primarne slouzit jako nuz a ne jako predmet na chlubeni. Vseobecne mi skoro cokoliv od Gerbera pripada jako hodne penez za malo muziky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, zceyee napsal:

Pokud budes chtit ten spodni nabrousit tak jak ma bejt nabrousenej (tedy aby to nebylo do U jak to mas ted), mas znacnou cast cepele pryc, ostri na sebenze vypada dobre, takze za me ten dole pryc.

Meg4e8J.png

Neni to spis jen odlesk pri foceni? By me zajimalo, kdo a cim by to takhle dokazal zprasit.

Kazdopadne pokud nerozhoduje stav a tedy peipadne vady nozu a nelze si nechat oba. Tak bych doporucoval zavrit oci a oba postupne brat do rukou. Ten tery lepe sedne do ruky bych si nechal. U noze je podle mne to hlavni, jak sedi uchop.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auvajs... Uz jenom za to, ze to nekdo vezme na kotoucovou brusku by zaslouzit urazit obe ruce... Ale to snad nikdo neudela u nozu od CR. Jako chapu, ze je nekdo liny, me taky nebavi to brousit na sutrech a obcas to liznu na brusce... Ale mam aspon pasovku pro nozirskou praci a rekneme, ze aspon trochu vim, co delam. 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No dobre, na pomalobezny chlazeny Tormek, ci jeho klony jsem uplne nemyslel, ten je na brouseni samozrejme super. Ostatne taky neudela takovou spoust jako byla na te fotce. Tam bych to videl na klasickou kotoucovou brusku s karborundovym kotoucem, ktera je skoro v kazde dilne. A to je opravdu prasarna.

Upraveno uživatelem phweb
Preklepy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Radek124 napsal:

Moc malé - tahle nemoc se projevuje podobnými sklony k "hromadění" jako chronobundus :thumbsdown_anim:

Tak jasně, ale třeba pro začátečníka ... 

Já mám na kudly tohle https://www.ikea.com/cz/cs/p/detolf-vitrina-bila-80269122/ a už je to taky plné ☹️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...