Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

před 3 hodinami, morepower napsal:

Myslím, že to je takový pěkný začátek. Ty první krůčky baví :default_smile: (stejně jako ty druhé, třetí,...)

to pozor. ano, ANV Z200 byl můj první "opravdický" nůž, pak jsem se o něj pořezal, protože má vakl v zavřeným stavu a čepel vyjíždí na úrověň střenky. Krátke potom jsem koupil ZT0470 a pak už to začalo jít se mnou z kopce. Ale pořád levnější, jak hodinky. :D

Nicméně ANV je moje stupidní slabost, jakýsi patriotismus. Nejdřív jsem koupil A100, která má naprosto blátivý střenky a byla tupá. Oproti tomu A200 je tedy lepší ve všem, ale ta cena je za mě neobhajitelná. Každopádně výstupní kontrola je pořád slabé místo. 

před 3 hodinami, obrbobr napsal:

přesně tak, dokonce bych řekl, že toho máš málo 🤣

Spíš přemýšlím, že začnu redukovat Hinderer design za nějakou pěknou XM.

před 1 hodinou, Radek124 napsal:

@John_LenonTož hezké to máš - ale nechybí Ti tam nějaký OTF vystřelovák a motýlek? :speak_cool:

Já moc na ty OTF nejsem, koukal jsem na nějaké Microtecy a Benchmade, ale nemám k tomu moc důvěru.

 

Jaký bys doporučil?

 

Motýlky vůbec. S tim jsem si hrál naposledy před 20 lety a dobře to nedopadlo. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za me urcite chybi nejakej Microtech, moc k nicemu to neni, ale to "mechanicke" cvaknuti je navykove. Pak bych vzal Rockstead a neco s damaskem taky chybi. Nejaka Mcusta by se tam taky vyjimala. 🙂  (a zakazkove veci, to je pak svet sam pro sebe 🙂, kdyby treba delal Uncovsky jeste na zakazku, tak bych sel do toho) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 1. 2023 v 20:41, John_Lenon napsal:

ahoj pánové, chci se zeptat, není to moc? :D případně, co byste přidali?

2lH4ruY.jpg

 

Určitě něco od nožířů, z našich končin mi napadá Pokorný, Mat, Aleš Vondráček, Michal Dohnal, z "opačné strany" stran stylu pak Hejkal, Želva, Hánes...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě to je pěkná sbírka. Já jsem taky přešel od továrních nožů k nožům od nožířů, ale pak jsem se zase vrátil zpět. Nějak se mi nechtělo používat nože za 20k a více. Nakonec jsem skončil u sady Military/Paramilitary a ostatní nože jsem úplně přestal používat. Tato trojka pokryje moje požadavky na zavírací nože ze 100%.

PXL_20230123_160311936.jpg

 

Edit: ten spodní je klon. Nosím ho tam, kde by mi nevadilo, že o něj příjdu (třeba do zahraničí). Je ovšem třeba říct, že jeho konstrukce a zpracování je v mnoha ohledech lepší, než u originálu. Jen materiál čepele je horší, ale na takové to domácí krájení je úplně OK.

Upraveno uživatelem Traveller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kuci občas vyrazim na naháňku a u starejch mysliveckej pardálů jsem viděl, že plno z nich užívá Victorinoxy, konkrétně hodně frčí Victorinox RangerGrip 57. Přemejšlim vo něm, je zrovna v akci za 1400,-, tak sem se chtěl zeptat jestli nemá někdo přímou zkušenost jestli je dobrej. 

123.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@StrocekNevím jak velkou máš ruku+gatě, ale počítej s tím že kvůli přidanému páráku a vybouleným střenkám už má tenhle 4-vrstvý "NewRanger" (původní ještě od Wengera jsem kdysi kupoval za pultových 680) v pase obludné 3cm - a 130mm na délku už je taky rozměr spíš pro polínko do penálu než na nožík do kapsy. Byl jsem kdysi kamarádem důrazně poučen že "stylovka pro slivce" povinně vyžaduje střenky z parůžku (...nebo aspoň obrázek jelena, od té doby jsou pro mě všichni latentní paroháči :speak_cool:) - přičemž švýcaráky se v tomhle "cechovním" příplatkovém provedení svého času přímo v tuzemsku dělaly/prodávaly jak 130mm WNR, tak (IMHO praktičtější a rozumněji nositelné) 111 mm OH Forestery, s hladkou čepelkou+pilkou... 

image.png.fc27dfe5f2d084735dab0fb7c719e5d2.png

image.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Radek124 Tak bude to jenom na naháňku a na pásku v pouzdře nebo v báglu. Já sem zvyklej na kudlu v pouzdře na pásku, pořád tahám Charge TTi ještě s platíčkem, takže by mi to nějak extra nevadilo. Mám ještě Mikováckýho Fixíra  (Czechoslovakia), neni uplně špatnej, ale přijde mi, že by mohl bejt větší a je z parohem asi umělým (de to blbě poznat) to ho mám takovýho památečního. Čekal jsem u těch ortodoxních myslivců nějaký super myslivecký kudly, ale už se na to asi nehraje a frčej obyč Victorinoxy toho tam měl každej druhej a všichni chválej, tak nechci trhat partu :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...