Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

@CEGYVe městech je formální "zákaz otevřeného nošení čehokoliv ostrého, není-li k tomu akceptovatelný důvod" (jinak konfiskace+flastr), neformálně Tě ale nikdo šacovat nebude a puuko za pasem cestou na ryby/kempování tam údajně nikoho nepohoršuje.

Citovat

possession of edged weapons, capable of being used to slash or stab and other items that can be used for harming others is prohibited in public places, unless they are needed for work or there is some other acceptable reason. "Public place" means street, sidewalk, park, marketplace, sports ground, buildings, offices, public transport, restaurant etc.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 10. 2022 v 11:24, Muffik napsal:

kdysi se naše cesty potkaly, pak rozešly a teď opět ...

 

Hezkypěkně! Rád vidím další Shu na fóru. Kupoval jsi nový nebo z druhé ruky? Ten můj už se stal EDC, takže je poněkud dodrbaný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Radek124 napsal:

@CEGYVe městech je formální "zákaz otevřeného nošení čehokoliv ostrého, není-li k tomu akceptovatelný důvod" (jinak konfiskace+flastr), neformálně Tě ale nikdo šacovat nebude a puuko za pasem cestou na ryby/kempování tam údajně nikoho nepohoršuje.

 

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@horalHlavně NE kolečkovej ostřič (kterej si drahá určitě pamatuje z příborníku od maminky) a nebo jinej "protahovací" bazmecht co akorát ničí ostří - i o dno hrnku nebo o kamennej schodek běžný nůž nabrousíš líp. A spíš než na Chronomagu bych tipy ohledně broušení určitě hledal v tematicky příslušných vláknech Knife.cz (kde mimochodem taky narazíš na spoustu místních)  :speak_cool:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 46 minutami, Radek124 napsal:

@horalHlavně NE kolečkovej ostřič (kterej si drahá určitě pamatuje z příborníku od maminky) a nebo jinej "protahovací" bazmecht co akorát ničí ostří - i o dno hrnku nebo o kamennej schodek běžný nůž nabrousíš líp. A spíš než na Chronomagu bych tipy ohledně broušení určitě hledal v tematicky příslušných vláknech Knife.cz (kde mimochodem taky narazíš na spoustu místních)  :speak_cool:

Radku, děkuji, na Knife.cz chodím rád čerpat taky, ale tohle bylo míněno opravdu jen co vybrat na Mikov apod. kudly na chalupě. Předpokládám, že tady nemá každý Lansky sadu.

Jak je na tom brousič od Fiskarsu? Nebo jiná alternativa překřížených keramických tyčinek?

Upraveno uživatelem horal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kuci vy s tim broušením děláte hroznou vědu. Ten kolečkovej brousič co měla maminka v příborníku (moje taky :default_wink:) tak ten ty český kuchyňáky taky nabrousil a vydrželi několik let (nemyslim nabroušený :default_smile:). Ty nože to je prostě spotřebák jako každej jinej a když se to vochodí, tak se to vyhodí. Jasně když tomu budeš dávat extra péči vydrží ti dýl, ale kdo to chce z hospodyněk řešit.. Ten Fiskars protahovák mám, brousil sem s nim než sem vlez sem. Teď brousim na Spyderco Sharpmaker všechno co mám a sem spokojenej, mě to prostě stačí. Vůbec bych se toho protahováku od Fiskarsu nebál a pro manželku ideálka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Strocek napsal:

Kuci vy s tim broušením děláte hroznou vědu. Ten kolečkovej brousič co měla maminka v příborníku (moje taky :default_wink:) tak ten ty český kuchyňáky taky nabrousil a vydrželi několik let (nemyslim nabroušený :default_smile:). Ty nože to je prostě spotřebák jako každej jinej 

Ten kolečkový brousič je pekná prasárna a jen to škube ostří . Pokud nějaký ostřič,tak něco co drží úhel a můžeš využít více hrubostí brousků.Treba něco viz fotka. Nebo držák od Vojty ( Nick mydlinka). Nevím jak by ses tvářil,kdyby ti někdo okřápal Tvoje nové hodinky v řádu desítek tisíc a řekl Ti že je to " jen" spotřebák🤪A ocílka je jen na obtáhnutí ( dohlazení) ostří,nikoliv na nabroušení. 

Jinak chápu Tvoji výtku,kdy naše manželky ( partnerky) řežou na talířku , plechu na pečení apod. Těm je potřeba dát brousek do ruky a nechat nabrousit nůž,aby věděly,kolik to dá práce.

142392652.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohouši jestli takhle brousí nože tvoje manželka/přítelkyně tak si frajer :default_wink:. U nás byl trošku problém vysvětlit, že když necháš nůž celej den ve dřezu s vodou, že chytne lišku.. Kdyby někdo moje nejdražší hodinky odřel, tak bych se netvářil, to je jasný, ale u mojich géček je mi to jedno a až je rozmlátim, tak si koupim jiný :default_cool:.

"Těm je potřeba dát brousek do ruky a nechat nabrousit nůž,aby věděly,kolik to dá práce." to zkusit, tak si vařim sám... :default_smile:

Upraveno uživatelem Strocek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samo ženě jsou ty nože u zadele, a jakmile je hodí do dřezu, krájí na talířku či plechu řádím jak tornádo😋Proto mám svoje nože schovány a nedostane je nikdo do pazourů 🤫😉Sem tam ty ženiny nože obnovím na brousku,ale pokud jsou moc " jedovaté" ,tak se pořeže. Takže nože ženy jsou takové napolo ostré 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná by stačilo používat mozek a neplést si broušení (nože určeného k řezání) s leštěním (třeba břitvy a nebo fancy kousků na machrování+vystavování). Protahováním se kolmá “mikropilka” ničí a nahrazuje ji podélně potrhané ostří s kdovíjakou geometrií a otřepama, které prd vydrží a nůž tím doslova mizí. Ale než to marně vysvětlovat někomu kdo uvažuje tak že je to “stejně jenom spotřebák”, tak takový ať pří příští výměně manželky+kuchyně (+mobilu+digitálek) pořídí za pár kaček rovnou sadu keramických nožů a nebude je (minimálně do příští výměny “spotřebního personálu”) muset brousit vůbec. Ti kterým kaolinovej střep není dost nóbl, zatimco strojní brusky nebo mechanické šablony s kamenama považují za “pro babu overkill”, ať zkusí za pár stovek keramickou (viz knife.cz) nebo diamantama pokrytou tyčku (třeba od Victorinoxu) a u nožů které nejsou zničené tak aby vyžadovaly komplet nový výbrus možná budete příjemně překvapení. No a má-li někdo smůlu že má v domácnosti samá kopyta kterým by při manipulaci s nožem hrozil úraz, takový může vždycky použít Google a najít si v okolí nožíře a nebo firmu, která broušení nožů zvládne za něj (některé fungují i se svozem “na dobírku”) - a nebo přejít na plastik od rohlik.cz :speak_cool:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 10. 2022 v 6:57, Juraj11 napsal:

Pokud to má na kuchyňský nože,tak je nejlepší ocilka emoji6.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Máš nějakej návod pro lamu, nějak sem to furt nepochopil

dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 10. 2022 v 11:24, Muffik napsal:

kdysi se naše cesty potkaly, pak rozešly a teď opět ...

IMG_5399s.jpg

Pěkná kudla, ať Ti slouží 👍

Mám na Tebe dotaz: Já mám HIGO II a na čepeli na čepeli na pohledové straně důlek - a ne malej.

Jediné co mě napadlo, že to je to následek zkoušky tvrdosti, jejíž výsledek na na certifikátu a bylo mi to i potvrzeno z výroby. Máš ten důlek taky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...