Přejít na obsah

BIKE [2007-2020]


Návštěvník milosklikar

Doporučené příspěvky

Me by se spis nez AW a Samsung a jine smart watche libilo mit nejake obyc digitalni ukazatele na ruce, kolik ujedu, kolik ubehnu, kroky, atd... notifikace na sms/hovory/prohlizeni mailu mi jsou k h*vnu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me by se spis nez AW a Samsung a jine smart watche libilo mit nejake obyc digitalni ukazatele na ruce, kolik ujedu, kolik ubehnu, kroky, atd... notifikace na sms/hovory/prohlizeni mailu mi jsou k h*vnu :)

No prave ty "obyc chytry hodinky" neumi odpovidajici appky....

 

Mira Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me by se spis nez AW a Samsung a jine smart watche libilo mit nejake obyc digitalni ukazatele na ruce, kolik ujedu, kolik ubehnu, kroky, atd... notifikace na sms/hovory/prohlizeni mailu mi jsou k h*vnu :)

Garmin, klidně obyč Forerunner 235. Notifikace vypneš a mas čistě měřič s hodinkama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me by se spis nez AW a Samsung a jine smart watche libilo mit nejake obyc digitalni ukazatele na ruce, kolik ujedu, kolik ubehnu, kroky, atd... notifikace na sms/hovory/prohlizeni mailu mi jsou k h*vnu :)

Jukni na Garmin Instinct. Hodně povedenej stroj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak očumuju na netu různá kola (MTB HT 29 v ceně cca 30kkč) a co se tak dívám, je snad u všech těchto kol dvou či jedno převodník.

 

Problém je, že bych chtěl mít i těžší převody, což tak nějak v tichosti vymizelo. Aktuální bike má nejtěžší převod 4,0 (44z->11z); jak pořešit na novém kole jeho zachování?

 

Počítám, že jeden převodník určitě ne, ale i u dvoupřevodníku bývá ten větší jen cca 36-38 zubů. A 38z má snad jenom RB. Ideál by byl 40z, což by tak odpovídalo 44z na 26er kolu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zrovna SRAM eagle kazeta ma 10-50. A k tomu resis prevody tim, ze menis predni prevodnik podle chuti. Ja pouzivam 34-36 a nikdy jsem nikde nezastavil. Treba climb z radotina, smer na kosor, 21% prumerny gradient, a 34 chainring byl bez zastaveni.

Lidi co daji 30-32 tooth chainring museji mit dost pohodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak očumuju na netu různá kola (MTB HT 29 v ceně cca 30kkč) a co se tak dívám, je snad u všech těchto kol dvou či jedno převodník.

 

Problém je, že bych chtěl mít i těžší převody, což tak nějak v tichosti vymizelo. Aktuální bike má nejtěžší převod 4,0 (44z->11z); jak pořešit na novém kole jeho zachování?

 

Počítám, že jeden převodník určitě ne, ale i u dvoupřevodníku bývá ten větší jen cca 36-38 zubů. A 38z má snad jenom RB. Ideál by byl 40z, což by tak odpovídalo 44z na 26er kolu.

 

Podle mě to zbytečně řešíš. Já jsem hobby rider a mám taky 1x12. Po rovině nebo z mírného kopce to 45 km/h jede v pohodě aniž bys vypadal jako vrtulník a do kopce jsem nejmenší převod snad ještě nedal. A ten komfort, že nemusíš vůbec řešit co máš vepředu, ten je prostě k nezaplacení. Měl jsem předtím 2x10 a tohle je fakt pohádka... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen at to resi:)

Odjinud: u porovnani prevodu musis pocitat taky s rozdilem obvodu kola. Jestli resis nejtezsi prevod tak ekvivalent 44->11 sestadvacitky (cca 8,5m na jednu revoluci pedalu) je na 29 prevod 36->10. 38z na 29 uz toci eelsi vzdalenost. (na ostatni pastorky nekoukej, ty jsem si odsunul stranou)

 

post-11423-0-22105600-1552402557_thumb.jpeg

post-11423-0-47592400-1552402575_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...