Přejít na obsah

BIKE [2007-2020]


Návštěvník milosklikar

Doporučené příspěvky

Původně jsem měl krosový kolo, přešel jsem na gravel. Průměrná rychlost šla nahoru, počet ujetých km taky. Jezdím v okolí HK, takže nic moc kopce, hodně rozbitejch asfaltek + lesní cesty s různým povrchem (od písku až po drobný kamínky). Na původním kole jsem měl odpruženou vidlici, na gravelu mám karbonovou a musím říct, že mně přijde, že ta karbonová v kombinaci s kolem a posezem tlumí líp než odpružená. Takže pro mě to byl rozhodně krok správným směrem.

 

Do hor to moc není (zkoušel jsem to na Vysočině a nic moc), na extrémní terén taky ne (ale přes kořeny se s tím dá), na všechno ostatní mně to přijde OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to urcite o prioritach a moznostech - ja ted doma nemam (nechci mit) prostor na kolo, na ktere by se mi cely rok prasilo, krom jednoho vikendu kdybych si ho vzal na nejakou vyjizdku. tak jsem ten MTB prodal...

mozna se k nemu nekdy v budoucnu, az to trebas bude deti vic bavit, vratim a budeme jezdit spolecne :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

půjdu zítra do RB otestovat bike RB CRR 290 a jestli mě zaujme, objednal bych ho.

 

Co řeším je doladění některých komponent, jsou v tom docela flexibilní.

 

Zvažovaný bike je osazen takto: https://www.rb-bike.cz/konfigurator/?step=components&productId=10

 

Pokud to shrnu: veškeré převody a řazení SLX ? nebudu řešit, brzdy Deore M6000 ? asi také nechám, vidle SR Axon ? alternativou je Reba, ale za 6500 Kč navíc ? nebudu řešit, moc peněz

 

K zvážení tedy mám:

- kola Remerx Top Disc s Deore náboji ? možná výměna u nich za Remerx RX 2027 s Deore náboji (+ 1210 Kč) nebo případně ještě za vyšší Remerx RX 2027 Lite s XT nábojem (doplatek nevím)

- pneu WTB Ranger 29×2,25 Race ? možná výměna u nich za Nano 29×2,1 TCS (+ 250 Kč).

- kotouče 180mm SMRT 54M ---- možná výměna u nich za SMRT 76M nebo SMRT 81M Ice Tech (+ 1278 Kč)

 

Počítám, že bych určitě chtěl nějaké rychlé pneu (stačily by ty Nano nebo lépe např. Conti Race King?) a je otázka, jestli ty defaultní kotouče nejsou nejaký shit. Vím, že je oboje spotřebka, ale proč to nemít v cajku hned, že?

 

Vážím metrák, plánuji jezdit spíš cesty (rychlý vzorek), bezduše možná v budoucnu ? bylo by fajn mít ráfky ready.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rbcko zná málo lidí, hodláš třeba časem prodat?? Budeš se trápit...

 

12,2 kg v velikosti S ??? Si děláš prdel... Zkus schrastit ten decathlon pokud to musí být nové...

 

A pokud je nutnost těch 38 zubů ve předu, tak změň koncepci kola, váhu (duše, osazení) to jde pak dole těžko a kilo dolů stojí prachy...

 

 

Edit: A pokud RB, kup jen rám a zbytek postav... Na bikeforu ti to osadí líp si myslím... Prostě 30 litrů za aurona, 2x11 bych nedal...

Upraveno uživatelem Lion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevim nevim.

To RB je spatnej kauf.

Ty gravel biky, je tam jistej problem a to je, ze kdyz uz clovek kupuje kolo, chtelo by to aby melo aspon through-Alxe, nikoli quickRelease a hlavne hydraulicke brzdy, nikoli mechanicke jako je v tech levnejsich, cili ten gravel bike bude stat minimalne 40k, kdyz uz ho kupuje, tak zjisti, ze hmotnost je 10kg, a to uz je celkem dost na kolo za 40k, tolik vazi muj full :( skoro.

 

Takze je to zacarovanej kruh, na jehoz konci mas gravel bike za 100 litru, a to uz je lepsi mit silnici za 50 a mtb za 50 :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, kola jedině z Anglie, kupoval jsem to i s cestou o třetinu levnějc než bych to sehnal tady. Co se týče velikosti, tak si geometrii osedíš u nás a pak objednáš podle velikostí - rozměry tam maj popsaný dobře. Jen to holt není "značka".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rbcko že zná málo lidí? Na BF ho jezdí každej druhej. S tou cenou poměr s výkonem souhlasím. Taky bych řešil ten decathlon nebo stavbu

Na bikeforu každej druhej, ale kdo zná bikeforum... To jak tady na chronomagu zná každej druhej třeba damasko :D

 

Ne vážně... Myslel sem to tak, že na cestách potkáš spíše 100 kol specialized, merida apod na jedno RB...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...