Přejít na obsah

BIKE [2007-2020]


Návštěvník milosklikar

Doporučené příspěvky

Psal jsem dnes o té mojí reklamaci na bike-forum, tak to kopnu i sem.

 

Moje anabáze s prasklou zadní stavbou u mého Cube Stereo 120 HPC SLT 29" 2018. Možná to bude pro někoho užitečné info při rozhodování kde a co koupit.

 

7.května jsem vyjel a po pár metrech jsem ucítil že mi plave zadní kolo. Den předtím jsem normálně dojel domů a dle mého stavba byla OK. Myslím, že bych to poznal, ale těžko říct. Takže jsem zastavil a vidím že praskla zadní stavba u přední placky kde U profil přechází do obdélníkového tvaru. Takže zpět domů, udělal jsem detail praskliny a fotku celého kola, vyplnil formulář na webu bike-discount a reklamaci odeslal. Přišla odpověď z automatu, že jsou zaneprázdněni a odpoví do 3?5 pracovních. Vydržel jsem to pouze 2 dny a zavolal tam. Chlapík mi řekl, že se tím bude zabývat, ať pošlu ještě foto sériového čísla. Druhý den mi napsal, že Cube z fota praskliny (viz. obrázek) poznal, že to prasklo v důsledku nehody protože je to poškrábaný atd.a nabídl mi crash replacement za 130,? ?, což mi přišla v poho cena. Takže jsem odpověděl, že to je blbost, protože je to poškrábaný od řetězu kterej se tam při malé placce občas šprajcne, ale že to můžeme, v rámci urychlení, udělat tak jak napsal s podmínkou, že po prouzkomání v Cube mi když tak dají dobropis. Počkali na mou platbu, díl odeslali a došel 8 prac. den po reklamaci. Doposud pohoda. Čekal jsem a počítal, že pošlou celou zadní stavbu, nicméně poslali jen prasklý díl. O nic nejde, ale tím pádem 130? bylo docela dost. Díl jsem namontoval, chci dát zadní kolo a on se tam nevlezlo. Poslali část na 27,5" čehož jsem si nevšiml. Takže další email, další fota a další týden čekání. Nicméně B-D poslal lístek pro Českou poštu na vyplacený balík, tak jsem s tím poslal i prasklou část. Napsal jsem jim komplet popis co jezdím, že kolo má za rok a kousek 11tis km, jestli chtějí tak můžou kouknout na Strava nebo Garmin kde jezdím atd. Nemám zájem kecat, spíš chci aby se to nestalo znovu a já se někde opravdu nevymáznul.

 

Čekačka další týden, trošku jsem se je snažil popohnat telefonem a mailem, nicméně v Německu žádný stres. Po týdnu dorazil balík, dle popisu na originálním balení a i vyraženém čísle na dílu vše OK, takže další montáž a opět se tam zadní kolo nevlezlo. Opět díl na 27,5", byť správně označenej. V tomto byl B-D nevinně, uznávám. Tak další emaily, další fotky, další telefonáty, opět vyplacená pošta zpět a čekačka na nový díl.

 

V tomto okamžiku se už kousl CUBE a začal ze mě dělat blbce, že díl je správně a já to špatně montuju. Mám prý na výběr buď poslat celé kolo a oni mi to teda opraví a nebo mi pošlou víc dílů a ať si vyberu ten správnej. Tato komunikace probíhala zprostředkovaně přes B-D a částečně na přímo s jakýmsi podivným technikem v Cube. A dny běžely, Já jsem jim navrhnul, že když tam mají ten můj prasklej díl tak stačí oba porovnat. Bohužel ho Cube neměl, protože se 2 týdny válel v B-D. Nakonec ho porovnal chlapík v eshopu a poslal mi ten správnej ačkoliv jsem v to už nedoufal. Několikrát v průběhu reklamace jsem chtěl spojit s nějakým nadřízeným, vždy byl zaneprázdněn a prý se mi vyjádří písemně. Doposud nepřišlo nic.

 

V rámci celé komunikace jen jednou řekl sorry do telefonu, v mailu nikdy ani slovíčko politování či omluvy. V posledním mailu kterým jsem jim oznámil, že kolo je OK jsem jim napsal, že mimo vyjádření k prasknuté zadní stavbě očekávám nějakou kompenzaci a samozřejmě dobropis na 130?. Dnes dorazil voucher na 50? v eshopu, ale opět bez omluvy.

 

Celá akce trvala 5 týdnů a 2 dny, vyměnili jsme si 30 emailů, nespočet telefonátů a stálo mě to dost nervů, Nicméně vím, že Cube už nikdy více, byť jsem s kolem, osazením i jeho cenou spokojenej.

 

52e05dff7fef6c130f66bedbce0c3267.jpg

bd833c98ba331f92b412aed59d29673c.jpg

no, pěkný story...na to bych neměl nervy. Hlavně že už můžeš jezdit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Co zbyde než to dořešit. Bajk skoro za kilo přece neodepíšeš.

Poslat celý Cube Germány do prdele, tak nějak. A stejně jako Gusta oceňuji tvé nervy si takhle srát na hlavu....

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cube fakt zklamal teda.....

 

Jinak teď lítám každý den na Gravelu do práce a to je prostě paráda - nadchlo mě to natolik, že vážně uvažuju že prodám fulla, páč na trailu jsem už 2 roky nebyl a na polňačky vezmu stejně gravela. Ta lehkost jízdy je prostě návyková. Chtěl jsem ho nechat ženě, ale skrze děti se dostane na kolo jednou měsíčně a na to jí stačí starší spešlík co ještě mám a co už nejde rozumně pordat.

Upraveno uživatelem exBURN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak teď lítám každý den na Gravelu do práce a to je prostě paráda - nadchlo mě to natolik, že vážně uvažuju že prodám fulla, páč na trailu jsem už 2 roky nebyl a na polňačky vezmu stejně gravela. Ta lehkost jízdy je prostě návyková. Chtěl jsem ho nechat ženě, ale skrze děti se dostane na kolo jednou měsíčně a na to jí stačí starší spešlík co ještě mám a co už nejde rozumně pordat.

V reakci na tento příspěvek jsem začal hledat, abych si rozumně zdůvodnil další kolo do baráku, a našel jsem tento přehledný článek s řadou užitečných informací

https://bikerumor.com/2019/02/12/2019-gravel-bike-standards-guide-all-you-need-to-know-to-buy-a-new-bike/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem výběr provedl bez nějakých velkých caviků - Chtěl jsem hydraulické brzdy a jednoplacku + se mi kolo muselo líbit. Canyony nebyly skladem, ostatní značky drahý a naskytl se kellys nový model v 15% slevě tak jsem do toho skočil a dnes...dnes bych asi vybral stejně. je to blbej Kellys, ale čéče nenašel jsem zatím nějaké mezery ve zpracování nebo podobně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, budu si muset půjčit nějaký testovací gravel bike a projet se .. zatím si nedovedu představit, jak budu fungovat s berany a bez odpružení na místech, kterým se nechci vyhýbat.

Singletrack téměř nejezdím, velkou část najetých kilometrů tvoří polní a lesní cesty, ale vždy mám větší či menší porci kamenů / kořenů / rozbitých cestiček, kde jsem rád za široká řidítka a RockShox

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se musím přiznat, že tohle moc nechápu. Asi si budu muset držet kombinaci silnice mtb. Na polní cesty mi příjde vlastně v pohodě klasická silnice, možná s jiným vzorkem. Jezdiívali jsme tak cyklokros,kdy jsme jen přehodili pláště. Ale do už trochu terénu bych měl strach o rám etc... ale možná mi s tím gravelem něco uniká. Například s nedokážu představit dát Smrk na takovém kole a to ani nahoru ani dolů etc.. i v Praze co jezdím, tak podle mě to to kolo nedá. Jak výjezdy, tak sjezdy jsou prostě moc na úzká kola a stavbu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má ten gravel svoje specifika. Byli jsme v dubnu s klukama v Toskánsku, tam ty polní kopce i z kopce jak prase a trošku jsem kolegy na mtb nestíhal, chyběly mně kolečka. Navíc sem si díky těm úzkejm řidítkům natlouk. Lokýtek vypadal dost podobně. Ale u kola to vodnesla jen vomotávka na řidítkách - musí se padat aby se hlavně nepoškodil stroj.

post-13313-0-63082900-1560850616_thumb.jpeg

Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hrozně to záleží na profilu trasy. Mě přijde kouzlo Gravelu v tom, že to na polňačce neprorazím a můžu foukat 3-4 atm. Díky dobrému vzorku to podrží na nějakém blatě atd. Do práce to mám 50/50 asfalt - polňačky a to s galuskama nejde. Zase na kořeny to není - zas raději těch pár metrů kořenů třeba poponesu než projet kořeny a pak XX kilometrů tahat pružení atd. Mě berany zase sedly hodně - na mtb mě mravenčily ruce a hledal jsem úlevové polohy. to u beranu není, páč tam často střídám úchopy. Ale každému vyhovuje něco jiného, já jen mám srovnání full mtb vs gravel a jen říkám, že jsem čekal větší rozdíl v pohodlnosti a menší rozdíl v rychlosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mi berany taky sedí. Upřímně řečeno tak 95% trasy singletraku například u Smrku sjedu na klasické silnici. Vlastně mě to tam moc nebavilo a po prvních dvou dnech jsme se s kamarádem rozdělili a já šel jezdit kopce kolem. Cestu do práce chápu, ale na druhou stranu se to dá jet po silnici. Nevím mě baví rychlost silnice a pocit, že fakt jedu a podobně jako mě baví bike v tom, že jedu na hraně, hodně padám ale člověk hned vidí to zlepšování se. Vždy si najdu nějaký kopec co je momentálně nad mé možnosti ho vyjet a postupně to zkouším, dokud se mi to nepovede. A hlavně je super ta změna, vždycky když nějakou delší dobu jezdím bike a potom sednu na silničku, tak je to super a naopak. 

To řešení mezi mi příjde strašně limitující. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mi berany taky sedí. Upřímně řečeno tak 95% trasy singletraku například u Smrku sjedu na klasické silnici. Vlastně mě to tam moc nebavilo a po prvních dvou dnech jsme se s kamarádem rozdělili a já šel jezdit kopce kolem. Cestu do práce chápu, ale na druhou stranu se to dá jet po silnici. Nevím mě baví rychlost silnice a pocit, že fakt jedu a podobně jako mě baví bike v tom, že jedu na hraně, hodně padám ale člověk hned vidí to zlepšování se. Vždy si najdu nějaký kopec co je momentálně nad mé možnosti ho vyjet a postupně to zkouším, dokud se mi to nepovede. A hlavně je super ta změna, vždycky když nějakou delší dobu jezdím bike a potom sednu na silničku, tak je to super a naopak.

To řešení mezi mi příjde strašně limitující.

Stridat fula se ziletkou mne taky chytlo, je totrochu jinej sport Ale jestli davas na ziletce singly v Novym Meste pod Smrkem tak to jsi teda frajer... (nemyslim ty rodinny) Ja se tam dpcela nadrel na fulu kdyz jsem mel prostor a nemusel brzdit kvuli ebikerum...

 

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží kde jezdíš tu silnici. Jo občas mě provoz štve, ale dá se to. A na Smrku ty singletreky jsou teda celkem nuda mi přijde. Nevím je to takové plácnutí s tou silnicí samozřejmě, dle mého jsou ty trasy ale stavěné aby je sjelo 7 leté dítě a to všechny. Možná tam někdy tu silničku vezmu. Pak jen záleží na rychlosti, ale tam mě taky pořád někdo brzdil. Fulla jsem nikdy neměl a asi ani nechci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží kde jezdíš tu silnici. Jo občas mě provoz štve, ale dá se to. A na Smrku ty singletreky jsou teda celkem nuda mi přijde. Nevím je to takové plácnutí s tou silnicí samozřejmě, dle mého jsou ty trasy ale stavěné aby je sjelo 7 leté dítě a to všechny. Možná tam někdy tu silničku vezmu. Pak jen záleží na rychlosti, ale tam mě taky pořád někdo brzdil. Fulla jsem nikdy neměl a asi ani nechci.

Tak nektery tam jsou "litaci" . Hlavne je tam toho moooc... No videli jsme tam s kamosem vselicos, ale borca na ziletce v singlech fakt neee....

 

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...