Přejít na obsah

Jaké G SHOCKy máte dnes na ruce?


t2

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 6,4tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No, ale pozornost k detailům vede k dokonalosti. Mně zrovna přehozený datum nějak odjakživa vadí. A kdyby to na těch mejch G-Shockách šlo přepnout, to by byla paráda. Odbočím, opravte mě, jestli to tak není, ale mám dojem, že třeba u těch digi Kessel (starý digi z digi doby) se taky dalo přepnout, jestli se ukazuje první den a pak měsíc. Je škoda, že to u Casií není běžný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proužek okolo displeje je opravdu zlatý. Leskne se jako zrcadlo, takže odráží okolní světlo, resp. tmu. Proto včera v málo osvětlené místnosti nebyl vidět. Ale venku naopak je vidět jasně. 

 

Ano. Kesselky umožňovaly krom přepínání mezi 12 a 24hodinovým režimem i přehození data. 

 

Skvělé je, že všechno tohle se dá nastavit přes aplikaci v telefonu a pak to přes bluetooth poslat do hodinek. Úvodní obrazovka aplikace vypadá po spárování hodinek takto:

 

post-437-0-77414400-1548258788_thumb.png

 

Po úspěšním spojení si hodinky automaticky srovnají přesný čas. Využívá se čas v internetu. V levém horním rohu je vidět indikátor nabití. Vpravo je ikonka pro nastavení samotných hodinek. Zde je vidět menu nastavení:

 

post-437-0-27642000-1548258982_thumb.png

 

Volby nastavení displeje (časový režim, formát data a jazyk dne v týdnu):

 

post-437-0-50225800-1548259149_thumb.png

 

Mají tlačítka při zmáčknutí pípat?

 

post-437-0-01421600-1548259207_thumb.png

 

Jak dlouho má svítit světýlko a má se rozsvěcet automaticky?

 

post-437-0-80954800-1548259280_thumb.png

 

Zapnutí / vypnutí spořiče baterie:

 

post-437-0-73674900-1548259360_thumb.png

 

Proč se při nastavování budíčku nebo minutníku trápit s tlačítky utopenými v pouzdru?

 

post-437-0-19357000-1548259481_thumb.png

 

post-437-0-19645000-1548259511_thumb.png

 

post-437-0-36468000-1548259546_thumb.png

 

 Možná jste si na úvodní obrazovce nastavení alarmů všimli položky Reminder. Ano, je to přesně to, co čekáte. Upomínka. Zadáte, co vám mají hodinky připomenout a dobu kdy. Pak se vám to v nastavenou dobu začne posuvně promítat v okénku data. 

 

Jo, a domácí časovou zónu si hodinky při prvotním spárování s telefonem taky načetly samy. Je to prostě jednoduché. Ale kdo si chce hrát s tlačítky, může. Vše se dá nastavit i postaru offline přímo v menu hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je právě ten problém. Uvažoval jsem o modrém proužku, jenže na to bych prostě neviděl. Ta zlatá - zlatožlutá vypadá ale moc hezky. Displej je trochu nažloutlý. Překvapivě to zlepšuje jeho čitelnost. Ty hodinky vypadají jako celek moc pěkně. Klidně je každému doporučím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je mi jasný, že na živo to bude trochu jiný. A jo, mně se třeba zdá, z fotek teda jenom, že jak není kolem toho displeje tolik bince, tak ty hodinky působí, že jsou lépe čitelné, než GW M 5610. Na živo je to ale dycky o něčem jiném. Určitě si je někde prohlídnu, až to půjde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co ten gumokovový řemínek? Předpokládám, že chystáš recenzi i na něj.

 

Recenzi, pokud bych to měl tak nazvat, můžu napsat klidně hned. Náramek jsem si při zkracování a ledění spony osahal víc než dost. Jen fotky budou později. Teď na to nějak nemám klid. 

 

V prvé řadě nejde u tohoto modelu o guokov, nýbrž o resin. Náramek je tedy na omak tvrdý, nejsou na něm žádné měkké (pružné) součásti. Materiál při dotyku subjektivně připomíná titan. Je velice lehký, což se projevuje na nízké hmotnosti celých hodinek. Konstrukce náramku je zajímavá v tom, že všechny jeho články jsou vzájemně pospojované klasickými stěžejkami. Otvory pro stěžejky jsou provrtané až na vnější stranu. Takže zkracování není žádný problém. Buď se použije vystěžejkovávač nebo se zvenku zatlačí vyrážecím trnem, popř. špendlíkem. Koukal jsem, jak vypadají ty otvory zevnitř a zdá se, že jsou vystuženy kovovým lůžkem. Teoreticky by tak nemělo dojít ke snadnému vytržení stěžejek. Spona je kovová, klasická "japonská", tedy tlačítková se 4 otvory mikroregulece. Má stejnou černou barvu jako ostatní články. 

 

Náramek z umělé hmoty mám na hodinkách vůbec poprvé. Stran pohodlnosti mu nemohu nic vytknout. Přesto ve mě ale vyvolává mírné obavy ohledně trvanlivosti. Nevyštípne se tam něco? Nerozpadne se? Prostě masivní géčkový řemen by určitě nabídl větší jistotu při nošení. Čas ukáže, nakolik jsou mé obavy oprávněné. 

 

Když to celé shrnu, jsou to Géčka. Do vody s nima klidně vlezu, ale dříví v nich štípat nebudu. Na to si vemu 5610ky, kde se nebojím ničeho. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...