Přejít na obsah

Grand Seiko SBGX103


tico1

Doporučené příspěvky

Sorry, link na patent som si nevšimol. Hej, bola iná doba, iná technológia. Možno im išlo primárne o spotrebu. Ďalšie hradlá, väčší odber, atd. Vlastne na tom nezáleží. Takto je to v harmónii (instant 2, 38).

 

Patent spomína hlavne pamäť. Spotreba sa týka najmä krokového motora, ktorý každú sekundu dáva 2 impulzy a má tak dostatočný výkon na ťažšie ručičky. A účinnosť motora riešili napr. hustejšie navinutými cievkami:

 

rB6u2uv.jpg

 

Bez tých fičur (TC, twin-pulse motor) by ten strojček mohol mať dosť zaujímavú výdrž na baterku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 86
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsíci...
  • po 2 týdnech...

50 dní od nastavenia je odchýlka stále nemerateľná (oproti time.is). To ani nie je taký úžasný výsledok, skôr dodržanie špecifikácie 5s/rok  :) Sledovanie toho ciferníku z rôznych uhlov sa asi nikdy neomrzí.

post-28818-0-90409800-1388843166_thumb.jpg

post-28818-0-53072500-1388843174_thumb.jpg

post-28818-0-13320400-1388843191_thumb.jpg

post-28818-0-62583000-1388843197_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

50 dní od nastavenia je odchýlka stále nemerateľná (oproti time.is). To ani nie je taký úžasný výsledok, skôr dodržanie špecifikácie 5s/rok  :) Sledovanie toho ciferníku z rôznych uhlov sa asi nikdy neomrzí.

nic jiného bych u GS ani neočekával. Pokud bude vždy za půlrok mezi změnami času reálná odchylka 1-2 sec, tak je to podle mne moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 3 týdnech...
  • po měsících...

Nemajte strach, zrejme zostanú na ťahu :-) Totiž, koncovky ťahu tak presne lícujú s puzdrom, že výmena remeňa je pre mňa polhodinová akcia a nerád by som poškrabal nožičky. Máte pravdu, na tej koži by to nemuselo byť zlé, ale zatial každý remeň, s výminkou NATO, mi prišiel dosť tuhý :-(

 

Alda: Maximálny časový rozsah, ktorý dokážem usledovať, je cca pol roka (viva la letný čas...). Za tú dobu som oproti internetovému času pozoroval približne +1s.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...