Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Díky moc, ty na nausniky.sk jsem našel (jen na české variantě stránek) a myslel jsem, že to právě není origo, ale ten aftermarket. Ty jsem měl a po pár letech se mi ta paměťová pěna rozpadla napadrť. Zkusím je vzít 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podívej se taky na allegro, je tam toho dost i na 515 a bývají tam i recenze u některých. Já kupoval na jiný model Sennheiser přesně tyhle podle recenzí tam a opravdu mi to přijde srovnatelné s originálem, výdrž zatím posoudit nemohu, mám je teprve půl roku.

https://allegro.cz/nabidka/nausniky-houbicky-pro-sennheiser-pxc-550-ii-600-660-12215726702?utm_source=notification&utm_medium=cartWithPaymentCz&utm_campaign=fd8eae09-a77e-4400-bc26-84bdf1c5e8ec&snapshot=MjAyMy0xMC0xN1QxMTo0NTozOC4yOTk0NDU3NDRaO2J1eWVyOzUzNGFlNTY4YmZkMWM0YTlmMDJmN2MyZGQyZGZhMjU1NDhjZTI4N2M3MjNiMGQzMTY2NGQ0Mzg2NTI0ZWNhZTI%3D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ješte poprosím o konzultaci. Profíci z Audigo mi doporučili zvážit Meze 99 Neo jako alternativu k ath m50x. Zmiňovali o chlup lepší zvuk a pohodlí. Parametrově budou patrně vhodnější k iphone - vyšší citlivost, nižší impedance. Nebudou, ale přebasovaný? Vyrobce je z Rumunska, které dalo mimo jiné světu Drákulu a dáčie, jak jsou na tom sluchátka po stránce kvality?

Předem díky za poradu.

IMG_3671.jpeg

IMG_3670.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jakej vlastně očekáváš/plánuješ poslouchací režim. Jen u stolu, nebo i cestování?

Navrhovaná comba stylu Chord Mojo + circumaurální sluchátka jsou super, ale cestovat se s tím imho fakt nedá. Jednu dobu jsem to zkoušel minimalizovat na iBasso špunty a Dragonfly a stejně mě to zapojování po čase spíš otravovalo. Ale každému samozřejmě vyhovuje něco jiného.

Nakonec to řeším tak, že mám prostě víc variant.

  • Na cestování Apple Airpods Pro (v kategorii true-wireless sluchátek jsou vážně super (pohodlím, funkcemi i zvukově) a k iPhonu skoro nedává smysl pořizovat něco jiného).
  • v práci u noťasu mám drátové špunty (iBasso IT01, ale to není až tak podstatné)
  • doma u PC mám plnohodnotný DAC + sluchátkový zesilovač a k tomu velká sluchátka

Konkrétně Meze 99 Neo neznám, ale mám Meze 99 Classic a basovější určitě jsou. Co jsem se díval na srovnání, tak pravděpodobně o něco basovější než Neo. Neo mají o 6 Ohmů nižší impedanci. Používám je spíš na elektronickou hudbu, pop, PC hry a běžnej provoz u PC. Poměr cena výkon za mě každopádně super. Na klasickou (vážnou) hudbu, rockovou hudbu a obecně hudbu u které očekávám přesnější neutrálnější přednes používám otevřená sluchátka Sennheiser HD6XX.

Kvalitou mi přijdou Meze solidní, zajímavost je, že neobsahují žádné lepidlo a vše by se tudíž mělo dát rozebrat, opravit, vyčistit atd. Ty moje Classic mají navíc kryty z pravého dřeva, takže vypadají fakt pěkně :) Jediná vada jsou klasicky náušníky, na kterých poměrně rychle popraskala ta rádoby-kůže a celý se to sloupalo. Ale to už mi přijde, že je skoro standard, stalo se mi to u hodně sluchátek.

Jestli míváš cesty do Brna, klidně Meze na poslech zapůjčím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KZ ZST nemáme, ale mohu dát takové velmi rychlé porovnání s KZ ZS5 a KZ ZS10 PRO.

Junior sem později dá své postřehy, protože mé uši jsou staré a jsou zvyklé a vyžadují jiné frekvence.

 

Zkoušeno jen chvilku na Shanling M3X, Spotify v nejvyšší kvalitě a Flac

Ve zkratce : Zero dalo jasně na prdel všem sluchátkům co doma máme, jsou krásně přesná a přehledná. Zvuk z nich je prostorový a jednotlivé nástroje krásně oddělené a slyšitelné. Opravdu pěkný zvuk, co nebude unavovat ani při delším poslechu.

Jediné co bych jim vytknul je hlasitost. Ta je opravdu nízká, tam jasně kralují KZ, ale ta kvalita přednesu je u Zera přece jen o výrazný kus dál.

Přiložená "bass" redukce mi moc nesedí, protože to sebere dost výšek a kousek středů a to já zrovna rád, takže na Zero ne a to ani na dusárny, prostě to ten čistý prostě zvuk nabourá.

Kde to ale překvapivě pomohlo, tak ze ZS5, které fakt dost řežou, to udělalo lépe poslouchatelné sluchátka.

 

Doufám, že vás má recenze neuvede do mrákot, protože se snažím popsat své pocity a neznám správné názvosloví...

 

   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U zero Red za ty prachy není co řešit. Frekvenčně/tonálně velmi dobře vyvážené, neutrální ale ne nudné. Ve srovnání s ostatními IEM jsem nepozoroval, že by byly citelně náročnější na výkon DAPu (Blessing 2 dusk, Tansio Mirai TSMR-3 Pro)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 51 minutami, Duke650 napsal:

Tímto se to vysvětluje- mají citlivost podobnou jako Blessing. Krmím je z FiiO M11 Pro, volume zhruba 50%

Most efficient IEM review.png

Tak ona ta hlasitost bude v drtivé většině případů při poslechu doma stačit, nicméně třeba v MHD by to chtělo přidat.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...