Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

S pákou od DeLonghi jsem začínal. Musím říct, že hodně kafe přepalovala a v kávě se objevovaly hořko kyselé tóny. Takže, před samotnou extrakcí doporučuji odpustit trochu vřelé vody a schladit sprchu (hlavu kávovaru). Pak jsem také upgradoval na nepřetlakovky a docela to šlo. Mlýnek když už elektrický, tak určitě s mlecími kameny, ne tříštivý s noži. Jestli piješ hodně kávy, tak s ručním mlýnkem to bude pakárna, ale i tak se dá fungovat. Ikdyž nemyslím, že zrovna na espresso, kde je potřeba opradu jemně a rovnoměrně namletá káva je ruční mlýnek to pravé ořechové. Raději bych koupil jetý el. třeba na Aukru.

 

Tady je zajímavé combíčko: http://aukro.cz/kavovar-gaggia-classic-a-mlynek-gaggia-i4805277853.html

 

asi budu vypadat jako trouba, ale nechť

máme v práci Catler ES8010, jsou tam misky s dvjitým dnem. Dají se někde koupit ty nepřetlakové?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak objednano Hario Mini...:)

 

asi budu vypadat jako trouba, ale nechť

máme v práci Catler ES8010, jsou tam misky s dvjitým dnem. Dají se někde koupit ty nepřetlakové?

Jak myslis to dvojite dno? Ja jsem na DeLonghi pace demontoval ten bazmek(v podstate ventil s tesnenim) na tvoreni cremy (udela to penu i z jihlavanky - delal jsem ruzny pokusy), takze mi zbylo jen  sitko s tesnenim, ktere se vklada do hlavy paky - vylisku, kde je dno s dvema malymi otvory...

Prosel jsem zatim jen par zdroju, ale pokud to chapu spravne (alespon pro moji paku), tak pretlakova paka, je takova, ktera ma nejaky bazmek na tvorbu peny, nebo podobny patent na "lepsi" kafe. Nepretlakova je potom takova, kde je v ceste mezi kavou a hrnkem pouze sitko a vystup z paky...

Pokud pisu nejaky blud, opravte me, alespon se vsichni vzdelame :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem pochopil, tak jsou dva druhy tech misek, ktere vkladas do paky. Pretlakove maji dve dna, zevnitr je sitko s otvory po cele spodni plose ale zvenku je otvor jeden nebo dva. Nepretlakove maji jen jedno dno a rekl bych, ze jde videz skrz.

Zjistil jsem, ze ten Catler ma prumer misek cca 51mm, ale to nejak nemuzu najit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi hloupý dotaz, ale co myslíte o kávovaru který momentálně nabízí na Shellce? 

 

http://www.shell.philips.cz/detail/495208

Saeco patří k těm lepším značkám, ale automat ty nikdy správné espresso neudělá, nehledě když se na něm něco pokazí... Za tu cenu se dá sehnat pákovka od Gaggie, s tím uděláš určo lepší kávu. Ale zase potřebuješ mlýnek a je s tím podstatně víc práce než s automatem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem pochopil, tak jsou dva druhy tech misek, ktere vkladas do paky. Pretlakove maji dve dna, zevnitr je sitko s otvory po cele spodni plose ale zvenku je otvor jeden nebo dva. Nepretlakove maji jen jedno dno a rekl bych, ze jde videz skrz.

Zjistil jsem, ze ten Catler ma prumer misek cca 51mm, ale to nejak nemuzu najit...

S miskama je to jak píšeš, standartní průměr nepřetlakovek je 60 mm. Zkus tu 51mm misku dotazovat tady http://www.kavovarydoplnky.cz/kontakt/ ale myslím že asi v totmo průměru nebude...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi budu vypadat jako trouba, ale nechť

máme v práci Catler ES8010, jsou tam misky s dvjitým dnem. Dají se někde koupit ty nepřetlakové?

Hele, podle avataru vypadáš minimálně jako průměrně inteligentntní běloch, takže tu troubu si nech na třeba na krocana :)

Většinou jsou u mašin rozměry misek do portafilterů 53mm (Turmix, některé Isomac, atd.) a 58mm (běžnější u profi strojů).

Namátkou nějaký shop: http://www.kavovarydoplnky.cz/produkty/misky/

Dříve sehnat nepřetlakovou misku byl kumšt, dnes to není problém. Jinak se dá uplatnit lidová tvořivost. Vždy bude jednodušší udělat z přetlakovky nepřetlakovku, než naopak.

 

Přetlaková miska je v podstatě podvod na nenáročného spotřebitele, který bude konzumovat nějakou pseudopěnu z vyčpělé kávy slovutné značky nejasného původu, stáří a jakosti, která bude nekonzistentně namleta. Výrobci téhle spotřební elektroniky mají na svůj verk nějaký ultra patent. Např: Extra crema, Crema perfetta, Thermocream disc, Crema plus a bla, bla, bla..

 

Nevím jak Lykanovi u DeLonghi, ale u mého ECO 310B šly misky rozebrat a vyházet gumové a plastové šprcky, které dělaly to kouzlo s bublinkami. Ještě jsem kolegovi odbrušoval dvojté dno u Krupse, když přišel s touhle novinkou. Netuším jaké misky vykouzlil číňan u Catlera.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ten náš pracovní "nástroj" není můj, takže nějaké pilování na stávajících miskách nepřichází v úvahu.

Catler to má udělané tak, že v samotném těle páky nění nic, jen drážky na protlačenou kávu z micky do dvou dírek, aby se při použití dvojité misky daly dát pod páku dva hrnky.

Samotné misky jsou udělané tak, že celý vnější plášť misky je z jednoho kusu a vespod je jen jedna dírka. Dovnitř misky je potom (pravděpodobně) nalisováno druhé dno s otvory po celé ploše. Takže kdybych to spodní dno nějak odpreparoval, mohlo by mi vnitřní dno vyběhnout ven.

A samozřejmě jsem hledal po internetu i misky s 51mm, ale našel jsem akorát jednu nepřetlakovou ale zase na dvojitou porci kávy.

Nicméně asi nejjednodušší bude zkusit napsat dovozci Catleru o jednu přetlakovou a zkusit nějak odebrat to spodní dno....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ten náš pracovní "nástroj" není můj, takže nějaké pilování na stávajících miskách nepřichází v úvahu.

Catler to má udělané tak, že v samotném těle páky nění nic, jen drážky na protlačenou kávu z micky do dvou dírek, aby se při použití dvojité misky daly dát pod páku dva hrnky.

Samotné misky jsou udělané tak, že celý vnější plášť misky je z jednoho kusu a vespod je jen jedna dírka. Dovnitř misky je potom (pravděpodobně) nalisováno druhé dno s otvory po celé ploše. Takže kdybych to spodní dno nějak odpreparoval, mohlo by mi vnitřní dno vyběhnout ven.

A samozřejmě jsem hledal po internetu i misky s 51mm, ale našel jsem akorát jednu nepřetlakovou ale zase na dvojitou porci kávy.

Nicméně asi nejjednodušší bude zkusit napsat dovozci Catleru o jednu přetlakovou a zkusit nějak odebrat to spodní dno....

 

 

Hele, podle avataru vypadáš minimálně jako průměrně inteligentntní běloch, takže tu troubu si nech na třeba na krocana :)

Většinou jsou u mašin rozměry misek do portafilterů 53mm (Turmix, některé Isomac, atd.) a 58mm (běžnější u profi strojů).

Namátkou nějaký shop: http://www.kavovarydoplnky.cz/produkty/misky/

Dříve sehnat nepřetlakovou misku byl kumšt, dnes to není problém. Jinak se dá uplatnit lidová tvořivost. Vždy bude jednodušší udělat z přetlakovky nepřetlakovku, než naopak.

 

Přetlaková miska je v podstatě podvod na nenáročného spotřebitele, který bude konzumovat nějakou pseudopěnu z vyčpělé kávy slovutné značky nejasného původu, stáří a jakosti, která bude nekonzistentně namleta. Výrobci téhle spotřební elektroniky mají na svůj verk nějaký ultra patent. Např: Extra crema, Crema perfetta, Thermocream disc, Crema plus a bla, bla, bla..

 

Nevím jak Lykanovi u DeLonghi, ale u mého ECO 310B šly misky rozebrat a vyházet gumové a plastové šprcky, které dělaly to kouzlo s bublinkami. Ještě jsem kolegovi odbrušoval dvojté dno u Krupse, když přišel s touhle novinkou. Netuším jaké misky vykouzlil číňan u Catlera.

 

Omlouvam, se pokud jsem uvedl nepresne, nebo zavadejici informace ohledne pretlakovych/nepretlakovych pak...na me pace jsem provedl presne to, co popisuje Jeronimo. Vyndal jsem "patentovane kurvitko na tvorbu peny" a zbylo mi to co popisuje pebe, tedy sitko s gumovym tesnenim na okraji a vlastni telo s temi dvema otvory. Ceka me jeste dlouha cesta s optimalizaci mleti, ale snad z toho takhle dostanu alespon trochu lepsi kafe. Nechci sam sebe oblbovat, jsem ochoten dat si tu praci s pripravou kafe, tak to snad bude k necemu...

Podam hlaseni, az budu mit nejakou delsi zkusenost, treba to nekomu k necemu bude :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

mam Kyocera Ceramic Coffee Mill CM-45CF a Hario Skerton, a objednal som Porlex ...

na jemno melu super, hrubsie mletie je uz nerovnomerne za co moze vola osky, no ale po case sa Ti "vyvakla" rucka(slaby material)

preto kupujem Porlex, lebo rucka mlynka Kyocera pri mleti uz vyskakuje ... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam neco pres pul roku porlex mini a jsem s nim spokojenej. Je kvalitne udelanej. Kolega ma hario skerton a stezoval si, ze mu z toho obcas pri mleti litaji ven zrnka, nema totiz horni kryt na jeste nenamletou kavu. Co se tyce mleti, jsou vicemene srovnatelny (oba super), S vuli osy, jak psal jovani, zatim u porlexu neni problem a vypada to, ze ani nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak dlouho trva tim Hariem/Porlexem  namlit dejme tomu 15-18g?

Mam zkusenost jen s rucnim mlynkem po babicce a krome toho ze je na espresso nepouzitelnej(neda se nastavit hrubost mleti) trva namleti par gramu vecnost :(

Jinak mam na doma elektrickej Lelit, ale potreboval bych neco do prace a rucni mi pride jako idealni volba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...