Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

Ta caffetiera vypadá dost velká ,přijde mi tak šesti šálková .Jestli to plníš doplna tak to bude docela cloumák na ten šálek :-)

Kdepak, to je fotkou :-) voda se tam vejde na jeden hrnek tak akorát a kafe dávám dvě plné lžičky' pro mě silné tak akorát, ale kafe by se tam vešli asi čtyři lžičky'

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

my bereme od boty

 

btw. pokud mas spotrebu pulkila na mesic, neber si kilove baleni, to ti vydrzi dva mesice a uz po ctrnacti dnech kava nema takove aroma, jako kdyz byla cerstva. my mame v kanclu podobnou spotrebu, bereme kafe po 250gr baleni, ktere vydrzi tech ctrnact dni, uz tak je poznat rozdil mezi cerstvou a ctrnact dni starou kavou... mesic "stara" kava (v porovnani s balenim ze supermarketu je to porad vicenez cerstve) uz skoro nevoni, zejmena pokud si otevres pytlik kafe, ktere bylo prazeno vcera :)

 

Tak napriklad pre preso by mala kava tyzden postat, uplne cerstva nie je dobra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odkazy. To je ten největší problém, tady v okolí Znojma ani Třebíče žádná pražírna není. A když si objednám pul kila, tak za poštovné dám půlku ceny kávy. Jedině do mrazáku.

V Třebíči na dolní straně náměstí v kavárně Salsa prodávají údajně čerstvě praženou. Co to je čerstvě a kde to dělají, to je otázka ale chutnala mi.

Ve Velké Bíteši, na náměstí v cukrárně je malá pražírna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odkazy. To je ten největší problém, tady v okolí Znojma ani Třebíče žádná pražírna není. A když si objednám pul kila, tak za poštovné dám půlku ceny kávy. Jedině do mrazáku.

 

Maji i tady a od Třebíče to není daleko http://www.hofr.cz/ofirme.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maji i tady a od Třebíče to není daleko http://www.hofr.cz/ofirme.html

no žeby to bylo zrovna u Třebíče bych teda neřek. Dokonce by se dalo říct že to je opačný konec Vysočiny. Ale kafe je to dobrý a jako námět na letní výlet do kopečků, na kole, na motorce, určitě ano. Jen v té jejich kavárně to chce si rozmyslet co si dát. Ctitel dobře udělaného espressa bude lehce šokován, známý problém "picolo kontra normální český preso" tady nehrozí. Tady se to dělá do hrnčálu poněkud nadlimitních rozměrů. Teda aspoň loni to tak bylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no žeby to bylo zrovna u Třebíče bych teda neřek. Dokonce by se dalo říct že to je opačný konec Vysočiny. Ale kafe je to dobrý a jako námět na letní výlet do kopečků, na kole, na motorce, určitě ano. Jen v té jejich kavárně to chce si rozmyslet co si dát. Ctitel dobře udělaného espressa bude lehce šokován, známý problém "picolo kontra normální český preso" tady nehrozí. Tady se to dělá do hrnčálu poněkud nadlimitních rozměrů. Teda aspoň loni to tak bylo.

 

Co je do 1000 KM tak beru jako kousek :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ruční nebo pro lenochy?

 

Co si představuješ pod pojmem levný?

 

Jestli ruční, tak mi doma leží zánovní Hario Mini Mill, teda už ho nepoužívám, kdybys ho chtěl. Nevím jestli ale splňuje finančn limit. Někdo si může představit třeba Lodos Tramp, ten je mnohem levnější, ikdyž já bych to nechtěl. 

 

Kolem tisícovky stojí Hario Skerton či Porlex Tall.

 

Já jsem lenoch a melu elektrickým mlýnkem:

http://www.kavovary.cz/mlynek-s-primym-mletim-deluxe-61489.html

Upraveno uživatelem ondra.palas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ruční nebo pro lenochy?

 

Co si představuješ pod pojmem levný?

 

Jestli ruční, tak mi doma leží zánovní Hario Mini Mill, teda už ho nepoužívám, kdybys ho chtěl. Nevím jestli ale splňuje finančn limit. Někdo si může představit třeba Lodos Tramp, ten je mnohem levnější, ikdyž já bych to nechtěl. 

 

Kolem tisícovky stojí Hario Skerton či Porlex Tall.

 

Já jsem lenoch a melu elektrickým mlýnkem:

http://www.kavovary.cz/mlynek-s-primym-mletim-deluxe-61489.html

Lodos Tramp je spíš do sekce "humor" ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

já to dělám v práci, když jsou velký vedra tak je to super. Odpoledne dám kávu do frenchpresu, zaliju studenou vodou, strčím do ledničky a druhý den mám skvělou osvěžující kávu. Chuť je jiná, asi se tam uvolní jiné věci. Já sice nesladím žádnou kávu, pokud teda není nějaká neodmítnutelná návštěvní, tuhle ledovou bych řek nemusí sladit nikdo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem to vyzkoušel, přes noc v ledničce ve frenchpressu, chuť taková jiná, řekl bych méně kyselá a méně intenzivní, ale trochu jinak. Ale hlavně hodně osvěžující. Zkusil jsem trošku i s mlékem a taky se to dalo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...