Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

Já bych tedy řekl, že mezi běžnými supermarketovými kávy je Tchibo asi nejlepší. I když chuť je samozřejmě otázka osobních preferencí a každý na to může mít jiný názor. Nicméně nedávno proběhl test káv dTestu, kde kávy hodnotili podle různých objektivních kritérií a taky vyhrála Tchibo (paradoxně ta jejich levná Family směs, ve které je hodně Robusty).

 

Na doma si tedy kupuji kávu z obchodu Čerstvá káva a to většinou Etiopii nebo jejich směs s příměsí Robusty, ale vyzkoušel jsem hodně jejich káv a v podstatě jsem byl vždycky spokojený, jelikož je ta káva hlavně opravdu čerstvá a to je pak jiná liga především so se týče aroma.  Pokud bych si ale měl kupovat kávu v supermarketu, tak bych asi do košíku vložil nějakou Tchibo, popř. Illy. V práci máme většinou Segafredo a to bych řekl, že je to Tchibo chutnější (hlavně mi chutná třeba ta jejich Africká řada, ale já mám obecně raději africké kávy, které jsou méně kyselé, než kávy z Jižní Ameriky a třeba takový Davidoff mi přijde úplně kyselej).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych tedy řekl, že mezi běžnými supermarketovými kávy je Tchibo asi nejlepší. I když chuť je samozřejmě otázka osobních preferencí a každý na to může mít jiný názor. Nicméně nedávno proběhl test káv dTestu, kde kávy hodnotili podle různých objektivních kritérií a taky vyhrála Tchibo (paradoxně ta jejich levná Family směs, ve které je hodně Robusty).

 

Na doma si tedy kupuji kávu z obchodu Čerstvá káva a to většinou Etiopii nebo jejich směs s příměsí Robusty, ale vyzkoušel jsem hodně jejich káv a v podstatě jsem byl vždycky spokojený, jelikož je ta káva hlavně opravdu čerstvá a to je pak jiná liga především so se týče aroma.  Pokud bych si ale měl kupovat kávu v supermarketu, tak bych asi do košíku vložil nějakou Tchibo, popř. Illy. V práci máme většinou Segafredo a to bych řekl, že je to Tchibo chutnější (hlavně mi chutná třeba ta jejich Africká řada, ale já mám obecně raději africké kávy, které jsou méně kyselé, než kávy z Jižní Ameriky a třeba takový Davidoff mi přijde úplně kyselej).

:D Néééééé, kurvááááá. Mám asi jiné chuťové pohárky. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uz sa tesim na INDIA GINIMAO ESTATE  AA ...

"Jemná a nevtíravá. Zato nadýchaně sametová, vláčná s kulatým tělem jenž doprovází šťavnatou aciditu s nádechem tropického ovoce. Dokonale balancovaný SLADKÝ šálek s čistou chutí, která je výsostně jemná po mléčné čokoládě, kakau a přetrvávajícím příjemným nádechem lesních bylin a tropického koření. V dochuti sladce čokoládová, kakaová a opět s podtóny tropického koření."

 

a pranu "ethiopia Yirgacheffe" ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Mistni pravi ultra kavomilci, mam dotaz, kecame o tom v Nepresso vlaknu, kam asi moc nechodite. Ma se crema vmichavat krouzenim do kavy a konzumovat s kavou, nebo v zadnem pripade ne? Je crema plna vuni a aromatickych latek, ktere kavu obohati, nebo je to bordel, ktery by mel zustat v hrnku po dopiti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mistni pravi ultra kavomilci, mam dotaz, kecame o tom v Nepresso vlaknu, kam asi moc nechodite. Ma se crema vmichavat krouzenim do kavy a konzumovat s kavou, nebo v zadnem pripade ne? Je crema plna vuni a aromatickych latek, ktere kavu obohati, nebo je to bordel, ktery by mel zustat v hrnku po dopiti?

Crema určitě není bordel a je asi na každém, jak s ní naloží. Její chuť je většinou mnohem intenzivnější než chuť samotné kávy. Beru ji jako ukazatel čerstvosti kávy a jako kontrolu výsledného produktu. Pak je vidět, jestli je espresso připraveno správně, nebo jsem někde udělal chybu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvažuju o koupi něčeho takového pro ženu na přípravu dobré kávy http://www.etescoma.cz/kavovary-monte-carlo/kavovar-monte-carlo-2-salky-p-240478.html?cPath=212440&ps=03P240478&gclid=CNeWkcnDjsECFdLKtAodVw0ACw

Má cenu brát na dva šálky?Kamarád říká,že udělá plnou a dolévá vroucí vodou,že káva je dost silná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám přesně tu samou konvičku, ale na myslím že na 6. Káva je opravdu velmi silná ve srovnání třeba s frenchpressem, ale dolévání vodou je nesmysl.

 

Ale zpracované je to moc je pěkně, hlavně neztratit a nezničit těsnění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...