Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

Že by kávy z J.Ameriky byly kyselé se mi teda moc nezdá. To, co si většina kafařů představí pod pojmem "hořká nekyselá kávová chuť" bývá obvykle káva z Brazílie a Kolumbie, odkud do světa putuje obrovské množství tmavě pražené kávy ne zcela vysoké kvality. A většina kaváren pořád pro espresso preferuje směs alespoň dvou druhů kávy a asi to tak vždycky bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že by kávy z J.Ameriky byly kyselé se mi teda moc nezdá. To, co si většina kafařů představí pod pojmem "hořká nekyselá kávová chuť" bývá obvykle káva z Brazílie a Kolumbie, odkud do světa putuje obrovské množství tmavě pražené kávy ne zcela vysoké kvality. A většina kaváren pořád pro espresso preferuje směs alespoň dvou druhů kávy a asi to tak vždycky bude.

a Brazílie a Kolumbie jsou v Africe?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vedel by mi niekto z Vas odporucit obchod, pripadne konkretnu znacku kavy, ktora obsahuje minumum acidity? mam rad horku kavu, a zatial som nenasiel spravny smer.

kavu si pripravujem v mokka konvicke.

vdaka za kazdu radu.

Osobně mám výbornou zkušenost se Santosem z Primacafé. Konkrétně tahle http://shop.primacafe.cz/arabica/60-brasil-santos-ny2-screen-17-18.html. O něco silnější a výraznější a ne tak čokoládová je Brasil Facenda Lagoa. Obě doporučuji.

Upraveno uživatelem vladacr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně mám výbornou zkušenost se Santosem z Primacafé. Konkrétně tahle http://shop.primacafe.cz/arabica/60-brasil-santos-ny2-screen-17-18.html. O něco silnější a výraznější a ne tak čokoládová je Brasil Facenda Lagoa. Obě doporučuji.

Brasil Faceda Lagoa je nyní moje top káva. Kupoval jsem dlouho kávu v Olomouckém Kodo. Afrika mi nějak nejela obecně, tak jsem většinou kupoval J.Ameriku. Občas jsem bral kafe i v Kateřinské pražírně v Opavě.

Před měsícem a něco jsem vzal prvních 6 300g balíčků z Primacafe, na základě informací z tohohle vlákna. S tím co jsem kupoval doteď se to nedá srovnat. Už čekám na další várku. Teď mám momentálně nasypanou Kenya AA a moc nám chutná. Po předešlých zkušenostech s Afrikou, jsem ji nechal až na konec, ale fakt příjemné překvapení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brasil Faceda Lagoa je nyní moje top káva. Kupoval jsem dlouho kávu v Olomouckém Kodo. Afrika mi nějak nejela obecně, tak jsem většinou kupoval J.Ameriku. Občas jsem bral kafe i v Kateřinské pražírně v Opavě.

Před měsícem a něco jsem vzal prvních 6 300g balíčků z Primacafe, na základě informací z tohohle vlákna. S tím co jsem kupoval doteď se to nedá srovnat. Už čekám na další várku. Teď mám momentálně nasypanou Kenya AA a moc nám chutná. Po předešlých zkušenostech s Afrikou, jsem ji nechal až na konec, ale fakt příjemné překvapení.

Myslim, že trochu problém je, že je teď u nás mraky pražíren, ale jen pár opravdu dobrých. Pak se stává, že káva která je jinak OK nebo dokonce velmi dobrá je prostě humus protože je špatně upražená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brasil Faceda Lagoa je nyní moje top káva. Kupoval jsem dlouho kávu v Olomouckém Kodo. Afrika mi nějak nejela obecně, tak jsem většinou kupoval J.Ameriku. Občas jsem bral kafe i v Kateřinské pražírně v Opavě.

Před měsícem a něco jsem vzal prvních 6 300g balíčků z Primacafe, na základě informací z tohohle vlákna. S tím co jsem kupoval doteď se to nedá srovnat. Už čekám na další várku. Teď mám momentálně nasypanou Kenya AA a moc nám chutná. Po předešlých zkušenostech s Afrikou, jsem ji nechal až na konec, ale fakt příjemné překvapení.

Kateřinskou pražírnu jsem zkoušel,ale Primacafe je fakt nejlepší.Zkoušel jsi z toho dělat espresso nebo alternativu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli myslíš z Prima tak Arabica na espresso je v pohodě. Aspoň mě to tak chutná. Zkoušel jsem i jejich směsi H-Presso a Aqua-Presso a byly taky docela fajn. Já se teda robustě nějak vyhýbám. Možná k ní někdy dojdu, ale nevím kdy. Zase takovej kafař nejsem, tak moc neexperimentuju.

 

Kenya AA z Jura automatu 50ml. :-)

 

2b138240434324e4ff930ebbc9870c7d.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám teď na cestě kromě Brasil Lagoa ještě X-presso, Honduras SHG, Columbia Rafael a Mexico HG. Už se těším na degustování. Příští várkou prubnu nějaké Afriky, ale ta jejich Amerika mi kyselejší nepřijde. Jenže vnímání chuti je tak individuální, že si to chce vše projít, než se řídit podle recenzí.

Ono i přechod z presovače od Saeca (Taela Giro) k Jura (E8) byl poměrně velký skok v chuti kávy. Když mi v létě přišel Jura tak jsem je oba chvíli provozoval současně se stejnou kávou v mlýnku a byl to rozdíl. Zkoušeli jsme se ženou i se známejma slepý testy a pokaždé vyhrála káva z Jury.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...