Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník qoyi

Zkoušeli ste někdo použít místo vody z Brity na filtr Evian? Dle mě zlepšení o 100%, káva není tolik trpká a celkově chuť je volnější. Jen se musí častěji čistit konvice. Už testuju půl roku s Evianem a je to docela znát. (btw, dá se koupit za 20,- á 1,5l, takže i kdybych na kávu plus proplach spotřeboval 400ml, tak je přirážka cca 6kč na hrnek. Což třeba u Geishy (kde 20g vyjde na 60CZK) není zas moc. A chuť omnoho lepší.

Upraveno uživatelem qoyi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vedel by mi niekto z Vas odporucit obchod, pripadne konkretnu znacku kavy, ktora obsahuje minumum acidity? mam rad horku kavu, a zatial som nenasiel spravny smer.

kavu si pripravujem v mokka konvicke.

vdaka za kazdu radu.

 

Mám podobné chutě a nejlépe mi sedí Papua http://www.apecafe.cz/kava-papua-nova-guinea-100g-2

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci,už druhý mesiac pijeme doma nescu čo sa nám pokazil kávovar. začiatky s ním boli úžasné,káva fajnová na úrovni tej ako poznám z báru ale.teraz je už 3tí krát v servise a pomaly uz nechcem aby sa vrátil. pokazené boli náparovač,mlynček,tesnenia pomenili a ventily a teraz cakám čo bude ked príde. Tešilím sa na dobrú kávu,som každodenný pič takže trochu trpím. inak - ak nový tak čo najjednoduchší aby sa nemalo čo kazit...

post-1780-0-52388100-1478970630.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používáte někdo do Jury ty IWS filtry? Dostal jsem filtr k novému kávovaru, tak jsem ho zkusil i když máme super vodu z vlastní studny, která je měkká a nevytváří vůbec vodní kámen. Kávovar řval po cca 200 kávách, že se má filtr vyměnit. Což při ceně 400,- za kus mi přijde docela fofr. Podle prodejce by měl vydržet minimálně 5x víc, pokud nekecal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím kluci, mohli by jste mi tu jako letitý znalci doporučit nějakou dobrou plantážovku ???!!!

Mám již prozkoušeno :

Kenya: PLUS MTARO ESTATE

Mexico: Altura

Nicargua: SHG

Columbia: supremo - dovoz neprazene ( pražené od známého)

Supremo- pražená

Brazil santos: Fazenda da lagoa NY 2/3

SCR

Costa Rika: SHB Terrazu

Ecuador: Altura EP

 

A ještě tedy na mne čeká

 

Ethiopia: WASHED SIDAMO GR.2

Guatemala: SHB ROBLE

Cuba: No name

Honduras: No name

 

Nemáte ještě nějaké dobré typy, které by obohatili mé chuťové pohárky :0)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vedel by mi niekto z Vas odporucit obchod, pripadne konkretnu znacku kavy, ktora obsahuje minumum acidity? mam rad horku kavu, a zatial som nenasiel spravny smer.

kavu si pripravujem v mokka konvicke.

vdaka za kazdu radu.

Orientuj se na více pražené africké kávy. Kenya, Etiopie. Ideálně třeba s 20% obsahem robusty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vedel by mi niekto z Vas odporucit obchod, pripadne konkretnu znacku kavy, ktora obsahuje minumum acidity? mam rad horku kavu, a zatial som nenasiel spravny smer.

kavu si pripravujem v mokka konvicke.

vdaka za kazdu radu.

všeobecne kyslejšie sú africké, čiastočne kávy z indonézie. "sladšie", respektíve viac orieškové sú juhoamerické. Popravde, nebudem rozporovať to čo napísal "VasekN" vyššie, ale moja skúsenosť je presne opačná.

 

ale samozrejme veľmi záleží na odrode (pri jednodruhových), podmienkach pestovania (pôda, ...), vybrané zmesy potom už naozaj len podľa osobných testov.

 

alebo potom Jihlavanka Staročeská :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

všeobecne kyslejšie sú africké, čiastočne kávy z indonézie. "sladšie", respektíve viac orieškové sú juhoamerické. Popravde, nebudem rozporovať to čo napísal "VasekN" vyššie, ale moja skúsenosť je presne opačná.

 

ale samozrejme veľmi záleží na odrode (pri jednodruhových), podmienkach pestovania (pôda, ...), vybrané zmesy potom už naozaj len podľa osobných testov.

 

alebo potom Jihlavanka Staročeská :-D

Úplně nejvíc záleží na pražení. Arabica je obecně do kysela robusta do hořka. Čím vyšší (tmavší) stupeň pražení tím více je káva hořká.

 

Jižní Amerika má většinou větší aciditu než Afrika ale samozřejmě hodně záleží na pražení. Pak samozřejmě u směsí o poměr mezi arabicou a robustou.

 

Ale je možný, že každý vnímá chuť nějak subjektivně a může někomu přijít kyselejsi Afrika než Jižní Amerika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úplně nejvíc záleží na pražení. Arabica je obecně do kysela robusta do hořka. Čím vyšší (tmavší) stupeň pražení tím více je káva hořká.

 

Jižní Amerika má většinou větší aciditu než Afrika ale samozřejmě hodně záleží na pražení. Pak samozřejmě u směsí o poměr mezi arabicou a robustou.

 

Ale je možný, že každý vnímá chuť nějak subjektivně a může někomu přijít kyselejsi Afrika než Jižní Amerika.

Pod tohle bych se podepsal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úplně nejvíc záleží na pražení. Arabica je obecně do kysela robusta do hořka. Čím vyšší (tmavší) stupeň pražení tím více je káva hořká.

 

Jižní Amerika má většinou větší aciditu než Afrika ale samozřejmě hodně záleží na pražení. Pak samozřejmě u směsí o poměr mezi arabicou a robustou.

 

Ale je možný, že každý vnímá chuť nějak subjektivně a může někomu přijít kyselejsi Afrika než Jižní Amerika.

No práve čo ja som mal jednodruhovky z Kene a Etiópie, tak všetko kyslejšie. samozrejme, nerád varím z čierneho uhlia, takže to hralo svoju úlohu. každopádne Peru a Brazília (z vyšších polôh) bola viac do sladka.

 

V práci máme nejakú Brazíliu (neviem presne, musel by som pozrieť) a vzhľadom na praženie už sú všetky chute v p...

Upraveno uživatelem pet84rik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No práve čo ja som mal jednodruhovky z Kene a Etiópie, tak všetko kyslejšie. samozrejme, nerád varím z čierneho uhlia, takže to hralo svoju úlohu. každopádne Peru a Brazília (z vyšších polôh) bola viac do sladka.

 

V práci máme nejakú Brazíliu (neviem presne, musel by som pozrieť) a vzhľadom na praženie už sú všetky chute v p...

Já jsem třeba Jižní Ameriky právě kvůli vysoké acidite a relativně nízkému stupni pražení přestal pít. Ta současná produkce už je na mně prostě moc do kysela. Momentálně řekl bych je v kavárnách hodně IN právě ta vysoká acidita. Osobně si myslím, že se kavarnici postupně začnou z jednodruhovek vracet ke směsím. Nebo to dají alespoň jako alternativu na druhý mlýnek :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...