Přejít na obsah

Novinky Orient


instant

Doporučené příspěvky

před 3 hodinami, KatkaB napsal:

Ahoj,

takovej dotaz, možná nepatří úplně sem, ale týká se Orient hodinek... nosili byste - chlapi - tohle? Upřesňuju, že to je růžové zlato a modrý ciferník. 

orient.thumb.jpg.0c984449b1170d03afbbea65cbebb24f.jpg

Já bych si to uměl naprosto krásně představit. Být víc v obleku nebo v košili než v tričku a riflích, tak to bez nadsázky budou jedny z favoritek. Přidávám link na video, protože to dělá hodně. Uvedené foto je podle mě úplně nevystihuje.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za vyjádření. Moc mi nepomohlo, ale to už je můj problém:) postihla mě rozhodovací paralýza... mám takový pool hodinek, z kterých bych si vybrala, a zadání bylo "ženské, middle size, hodinkově zajímavé"... a tyhle Orienty asi moc nevyhovují tomu "ženské", s přihlédnutím, že i chlapi jsou ochotní si to vzít na ruku... resp. byl by někdo ochotný to koupit manželce? 

Jinak jsou samozřejmě krásný, prodávají se na hnědém řemenu, fotograf z toho mého obrázku zřejmě řemen vyměnil. 

 

Upraveno uživatelem KatkaB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hnedy remen se mi k ruzovemu zlatu hodi vice. To je OK.

Na zene si je dovedu predstavit, myslim, ze budou dost elegantni.

Mala vada na krase pro me je ten bily datovy venec, preci jen, ta mala blila plocha se mi trochu bije s temi prevladajicimi elegantnimi barvami...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, KatkaB napsal:

Díky všem za vyjádření. Moc mi nepomohlo, ale to už je můj problém:) postihla mě rozhodovací paralýza... mám takový pool hodinek, z kterých bych si vybrala, a zadání bylo "ženské, middle size, hodinkově zajímavé"... a tyhle Orienty asi moc nevyhovují tomu "ženské", s přihlédnutím, že i chlapi jsou ochotní si to vzít na ruku... resp. byl by někdo ochotný to koupit manželce? 

Jinak jsou samozřejmě krásný, prodávají se na hnědém řemenu, fotograf z toho mého obrázku zřejmě řemen vyměnil. 

 

Kamarád má kliku, protože jeho partnerka sdílí kouzlo mechanických hodinek, ale zase ne natolik, aby propadla chronobundu. Je to "Seikařka" a v hodinkovnici má a hrdě  nosí např. SKX013. Skutečně si nemyslím, že to, že by nějaké hodinky byl ochotný nosit chlap, vylučuje tyto hodinky pro ženy, a naopak. Je to o osobním vkusu, přesvědčení, celkově o osobnosti. Pro nekoho bomba, pro někoho nemyslitelné, ale tak je to prakticky se vším. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bílý datové věnec... mě někdy připadá, že výrobci hodinek přemýšlejí kolenem. Typicky Orient. Bambino s řemenem 21 mm. Bílý datový věnec k černému/tmavě modrému ciferníku. Což je ovšem problém nejenom Orientu a nevím, kolik peněz by stálo dát tam odpovídající barvu a nevím, proč to nikdo z designérů nevidí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chronopetr - díky za reakci. 

Já bych si chtěla koupit i nějaké menší potápky a SKX013 jsou ve hře, ale nevím, jestli to nakonec budou ony, protože jsou ukončené a v možnostech jsou i jiné.  

Jde spíš o to, že jsem chtěla mít v hodinkovnici i jednu věc vysloveně ženskou. Ke Glycine Combat a k potápkám něco (vkusného, žádný MK) pro  děvčata. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, KatkaB napsal:

Chronopetr - díky za reakci. 

Já bych si chtěla koupit i nějaké menší potápky a SKX013 jsou ve hře, ale nevím, jestli to nakonec budou ony, protože jsou ukončené a v možnostech jsou i jiné.  

Jde spíš o to, že jsem chtěla mít v hodinkovnici i jednu věc vysloveně ženskou. Ke Glycine Combat a k potápkám něco (vkusného, žádný MK) pro  děvčata. 

Pak bych zkusil Oris. Ženské verze Big crown jsou, myslím, velmi povedené a i cenově níž než pánské. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zaregistrovali jste pilotni chrona? Pro me to je novinka. Samozrejme kvarcky, mineralni sklo, 42mm. Za me nenadchne, neurazi.

RA-KV0502B10B

https://www.zegarek.net/zegarki-orient/zegarek-ra-kv0502b10b

image.thumb.png.d1bb5733b445ab8393fe1969049f78c6.png

 

RA-KV0501E10B

https://www.zegarek.net/zegarki-orient/zegarek-ra-kv0501e10b

image.thumb.png.412e3a1fddf17e89ee35f33c78167cf0.png

 

RA-KV0503Y10B

https://www.zegarek.net/zegarki-orient/zegarek-ra-kv0503y10b

image.thumb.png.e5d6ad809dde79fa73f3cca54056cc68.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 4. 2021 v 13:32, AndyAaron napsal:

No jestli je vterinovka stopek v subdialu, tak je to smutny.

Tak já jsem výjimka. Ručička zaparkovaná na dvanáctce mi vadila. Snad kdyby byla v jiné barvě než hod/min ručky tak snad. Ale já nejsem dobrý případ, stopky nepotřebuju. Tři pokusy s chronama a neujaly se ani jedny 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už quartz prostě nesleduji. I když některé modely jsou vzhledově z mého pohledu hezčí než automaty, tak zkrátka absolutně nevyvolávají žádné pocity, žádné takové to "na tyhle chci šetřit, abych je mohl mít na ruce". 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé japonské hodinařiny, doufám, že vám neunikla nová kolekce ze stáje Orientu inspirovaná ikonickými potápěčskými a cestovatelskými hodinkami, které poprvé spatřily světlo světa v roce 1969. Nejde o nic menšího, než The World Map Diver.

Kolekce zahrnuje jednu variantu vyvedenou v původních barvách, tj. mapa světa je v modré a žluté barvě a jedná se o limitku v počtu 1200 ks - model RA-AA0E04Y, dále modrou RA-AA0E03L, zelenou RA-AA0E02E a bílou IVORY RA-AA0E01S, které by neměly být omezené počtem vyrobených kusů.

Orient Revives The Iconic Orient World Map Diver | Two Broke Watch Snobs

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je pravda, japončíci by se měli jít učit od San Martin, ten je kvalitou úplně někde jinde. Co je ale ještě zvláštnější, že lumi indexy jsou jen na otočné vnitřní lunetě a na vlastním ciferníku není nic. Takže když třeba nedopatřením lunetu pootočíš, ve tmě úplně ztratíš přehled o správném čase. To je velká chyba. Ale jinak jsou parádní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ha, tak musím říct, že mně tato novinka minula... na oficiálních stránkách jsou v rámci novinek představených minulý týden jen lehce upravené klasické modely...  https://www.orient-watch.com/news . Z novinek Orientu poslední dobou moc nadšený nejsem. Vydávání reedic považuji za poctu, které by se mělo používat jako šafránu, při speciálních příležitostech a ideálně opravdu významné modely. Pravidelnost s jakou Orient pouští do světa reedice i to, jaké modely a v jak široké paletě variant to jsou už je pro mně za hranou toho co vnímám jako poctu. Zvlášť mě to štve u Orientu, který mám jinak rád, ale kde dohledat jen blbé katalogy z nedávné doby je oříšek a to nemluvím o katalozích a informacích z dob, které teď Orient znovu vytahuje na světla. Nakonec i informace o používaných kalibrech jsou vesměs sběrem dat nadšenců - oficiální podpora komunitě nulová. Obdobné to je s náhradními díly a jejich distribucí (moje zkušenost s výměnou skla na KingMaster).

Konkrétně tento model je hrozný kočkopes... WR200 minimum lumi. Jak píše @tombas lumi pouze na vnitřní lunetě je nesmysl... obecně vnitřní lunety bez možnosti aretace jsou spíš na parádu - většinou chodí hodně snadno a obousměrně... takže ani na to počítání piva nejsou úplně nejspolehlivější. Celkově je pouzdro celé leštěné a nezajímavé, číselník dost přepláclý. Proč vytáhli na světlo tento model :( Orient umí udělat perfektní hodinky za skvělé peníze, ale mám někdy dojem, že na jedny skvělé hodinky mají v nabídce vždy alespoň dvoje příšerné... a i proto jej jako značku spousta lidí přehlíží.

A s těma číňanama zase úplně neblbněte, bude to taky dost loterie... ano v příslušné sekci jsem taky obdivoval tu skvěle odvedenou práci, na druhou stranu si stačí zalistovat na první 62MAS od SM, které tam byly představeny a neseděly jim ručky snad o deset minut (hledat se mně už nechce :) , takže hned musely fungl hodinky na servis... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...