Přejít na obsah

Novinky Orient


instant

Doporučené příspěvky

V 14. 9. 2023 v 22:02, venc napsal:

Jo, už jsem to našel, svolávací akce. Prý měnit ciferníky nesmí ani AD, jen výrobce. Vzali to vážně, což je dobře.

Tak Orient Sports Automatic RA-AC0Q0 jsou opět v nabídce a na pultech první kousky s novými číselníky. Ještě se čeká na modely s bílým a černým číselníkem na oceli. Už to ale nebude takový unikát... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou super! Po dlouhé době mě nějaká novinka fakt oslovila. Jen by mě zajímalo, koli může stát obarvení datového věnce v barvě ciferníku? U sportovních hodinek mi to nevadí, dokonce ten kontrast datumu chápu a vítám kvůli lepší čitelnosti. Ale společenské hodinky to bílé okénko hyzdí, sladění barev by je posunulo mnohem výš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Orient Star publikoval informaci o dvou novinkách ve své nejvyšší řadě. Obě jsou zároveň limitkami.

První je M34 F8 Date RE-BX0002S "Perseid", ∅40mm, in-house kalibr F8N64 s udávanou rezervou chodu 60hodin a v limitovaném množství 160kusů. Podle firmy "je vlajkovou lodí dláždící novou cestu pro Orient Star". Nemohu si pomoci, ale evokuje mi Grand Seiko.

image.jpeg.ebd29f5296df8adf9fe2a6eb0e88e4f4.jpeg

Druhým kouskem je nové barevné provedení loňské limitované edice M45 Moon Phase (RE-AY124N) "Pleiades", ∅41mm, in-house F7M65, rezerva 50hodin, s gradientem šedivé barvy na ciferníku, na korodovanou a v limitovaném množství 120kusů.

image.jpeg.a227f38810b8059b06520ae03ccc336a.jpeg

Skoro to vypadá na cestu k nové, nejvyšší řadě, která doplní značky Orient, Orient Star něčím jako hvězdná řada "Outer Space". Co si myslíte vy?

Upraveno uživatelem Kobliha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
V 7. 2. 2024 v 13:27, Kobliha napsal:

Nemohu si pomoci, ale evokuje mi Grand Seiko.

Ono taky co bys chtěl novýho vymejšlet. Pěkný jsou. A ve světlým provedení ten stěrač ani tolik nebije do očí, i když já bych si ho odpustil nebo dal dozadu do průhledu jako u nových GS.

Upraveno uživatelem Jiří Sedlák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak “milove kroky blizici se ke GS” by mohlo zavanet srovnavanim…
Co jsem mel nekolik OS, tak zpracovani vzdy skvele a asi budu za hrisnika, kdyz prohlasim, ze pohledem meho oka se to k tomu GS fakt blizi. Co je ale zatim uplne jina liga jsou strojky. U zadnych OS, ktere jsem kdy mel se presnost strojku ani zdaleka neblizila tomu peknemu zpracovani zbytku hodinek. U teto znacky bych cekal alespon COSC a ne aby to litalo +-10s a vic.
Vlastne kecam, OS chrona sly presne, ale ty mely Seiko strojek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Některé jejich kousky se mi líbí tak i o jednom uvažuji. Chtěl jsem je koupit nyní, ale výhodná nabídka na manty vyhrála. Ale třeba se letos objeví něco co mě taky osloví 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OS mají už roky jedny z nejkrásnějších společenských hodinek. Bohužel, pro mě absolutně nepochopitelně, prakticky do všech udělali v ciferníku průhled na strojek! 🥵 Chápal bych to třeba u poloviny modelů, ale dělat díru prakticky do všeho,  to mi hlava nebere. Jinak by to byl luxus, velikost, tvar, barvy a zpracování ciferníku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je těch drobností víc, i když to stále přitahuje... Zmíněný průhled na strojek, to mi taky nebere, jedině z dýnka, to se dá. Potom ten Stěrač, to mi dokonce nevýslovně se*e, a vlastně proč?

Dle mého náhledu takovou hámotinu na ciferníku nepotřebuji ani nepotřebujeme, ani z hlediska technického, a už vůbec ne z pohledu čistého designu, který by některé modely OS mohly disponovat kdyby...

/ Silně mi to evokuje Startz/Stop v dnešních automobilech. /

No a to je kámen úrazu, že se to těm Japoncům vyplatí takto produkovat je jiná otázka, bude to zprofanovaným publikem, které se nechá přesvědčit že ten stěrač z vejtřasky fakt potřebuje a průhled na strojek vám tiká stejně jako srdce a že to je nezbytná součást vašeho chronobundu, totiž Vše pro Orient. 🤠

Ale jinak tady ve vlákně není zle, probíhají tady klidné diskusní seance a když napíše ANDY, TAK SE SEM HNED NESMĚRUJU. :cheers: :smoke:

Upraveno uživatelem eloga
ed
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...