Jump to content

Další pecka - De Bethune Quetzalcoatl


Guest Kamil
 Share

Recommended Posts

Guest Kamil

Quetzalcoatl je mezoamerický bůh - opeřený had známý především u Tolteků a Aztéků, Mayové pro něj měli jiné jméno. Číselník podle návrhu spolumajitele firmy Davida Zanetty je celozlatý, ručně gravírovaný Michelem Rothenem. Hlava hada ukazuje hodiny, ocas minuty, ten se objevuje stočený v různých pozicích během denního pohybu. Indexy jsou inspirovány budovami hlavního aztéckého města Tenochtitlán.

 

Kalibr je firemní DB2005 s ručním nátahem, 27 kameny, frekvencí 28.800 a rezervou chodu 6 dnů. Průměr strojku je 30 mm, skládá se ze 173 dílů. Můstky jsou leštěné v kombinaci s "De Bethune" pruhy. Je ručně dekorovaný včetně ručně leštěných zkosených hran.

 

Pouzdro z bílého zlata má průměr 44 mm a výšku 12,5 mm. Sklo oboustranný antireflex s tvrdostí podle Vickerse HV1800. Extraohebný řemen z aligátora s trnovou sponou.

post-147-0-54326000-1426628365_thumb.jpg

post-147-0-19630900-1426628369_thumb.jpg

post-147-0-14297200-1426628373_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vždycky,když vidím název týhle firmy v nějakým novým příspěvku,těším se,co to zase bude za nádheru...a zas bomba.Strašně mě bavej,co model,to unikát.Jenom teda nechápu safír s AR,to mi sem nesedí ani trochu,ale to je můj problém a naprosto zanedbatelná poznámka....díky.

Link to comment
Share on other sites

taky mi padla brada, skoda ze mi sem nejde vlozit link.

prave jsem stravil sedm minut u uzasnyho videa na youtube. Inside De Bethune factory se to tusim jmenovalo...  

Link to comment
Share on other sites

Neotrele, skvele palec nahoru.

Link to comment
Share on other sites

Koukám jak blázen a asi jako blázen i trochu slintám.... Fotek zatím na netu moc není, ale pokud podle téhle na http://theawesomer.com

 

post-30813-0-14870500-1426653366.jpg

 

bude oboustranný antireflex čirý, bez barevného nádechu, nepřijde mi to nijak nepatřičné.

 

Strašně bych si přál vidět sejmuté ručky, abych viděl, které závity klubka hadího těla ještě patří k hodinovce a které už k minutové ručce. Je to vymyšleno tak skvěle, že v asi každé pozici had vypadá stále stejně uvěřiteln?. Indexy jsou geniální.

 

Jediné, co mě při pokusu o letmý odečet času trochu zmátlo, jsou dělící linky mezi indexy - takové ty katastrální hranice budov - které jsou vždy na dvaapůlté minut?...ale to je věc zvyku a svou logiku to asi má.

 

Díky hodinkám jsem si navíc něco přečetl i o Quetzalcoatlovi, a s překvapením zjistil, že byl na rozdíl od jiných bohů vnímán jako dobrý... o káv? a především čokolád? ani nemluvim. Pro bohaté milovníky čokolády jsou to skoro povinné hodinky :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share


×
×
  • Create New...