Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

No....zas to nemá EURO omezení atd.... tyhle fíkusy náhodou jezdily perfektně, zrovna oproti novému Mondeu, které šlo kvalitou jízdy "nefordovsky" dolů...... a když tak to aspoň bude fungovat v naftě, kde tě zas bude srát servis. Je to těžký

Upraveno uživatelem exBURN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, AndyAaron napsal:

@Gustaf emoji1303.png tak to bud rad.

Ja si nemuzu pomoct, ale proste tomu koncernu nejak neverim. To uz radsi Renault treba.

i30N se ale v kombajnu nedelaj, ne? Narozdil treba od toho focusa nebo golfa…

Hele, já měl Clio a bylo víc v servisu než doma... Renault už mi nesmí do baráku. Oproti tomu jsem měl 2x Seat Toledo (Altea style) a pak Ofci a nikdy žádný větší problém... takže za mě s koncernem spokojenost..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Gustaf napsal:

Hele, já měl Clio a bylo víc v servisu než doma... Renault už mi nesmí do baráku. Oproti tomu jsem měl 2x Seat Toledo (Altea style) a pak Ofci a nikdy žádný větší problém... takže za mě s koncernem spokojenost..

Tesat do kamene- Většina to chválí, že je to levný, ale na tom autě bylo levný všechno - a málo kdo si to přizná. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad Renault - stryc od bejvalky kupoval do firmy zejmena Renaulty (koleos, kaptur, thalia) a nemohl si je vynachvalit. Sousedi maji trojkovou lagunu a stare clio a koukaj po dalsi lagune nebo talismanu (ten se mi taky libi). Pak mam jeste par kamaradu se staryma meganama, scenicama a thaliema a nikdo s tim nemel zadnej problem. Jsou to jednoducha auta, zvlast thalie, takze tam se asi zase neni co posrat…
Ale je fakt, ze mam i kamarady co jezdi koncern a taky v podstate bez problemu (kdyz pominu toho kolegu s RS zroutem oleje, plus jednoho zdejsiho nestastnika).
Ja mam rad i Japonce. Mel jsem nissana, mama ma mitsubishi, tata mazdu a taky zadne problemy.
Prijde mi, ze dnes je to o stesti na kus napric znackama nez o nejake zasadne problematicke modelove rade.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele já bral Renaulta jen pro to, že na VW nebyly love. Prostě ďábel je ukrytý v detailu - Talisman, vlajková loď a adaptabilní tempomat funguje jen v rozsahu 40-140 km/h, Pro mě je třeba AAC nutná funkce v kombinaci s automatickou převodovkou a takový AAC by mě vytočil do běla. U mojeho Meganu třebas vibrovala kapota nad 135 km/h atd... Nakonec po 800 km vyrobilo litr oleje nad max risku a bylo mrzení 😞 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasny to chapu. Mas proste blbou zkusenost a to se pak tezko clovek presvedcuje. Coz ja ani nemam v umyslu. Jen tu tak plkam ;)

Jinak prave chci ted ta auta zkusit, abych zjistil co a jak by mi vyhovovalo nebo stvalo.

Videl jsem jeste pomerne stedrou nabidku zanovnich Oplu Astra. Jak presli pod Peugeot, tak to nikdo nechce nebo kde je problem? Jak jsou na tom ty jejich motory? Benzinove myslim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Disclaimer: mam pro Opel slabost. Oplacky motory zerou trochu vic nez srovnatelny ekvivalent od koncernu, ale neznam moc zasadnich problemu. Do Astry idealne 1.6T benzin, nebo 1.6CDTi 100kW naftu. Astra je okay, ale pocitej s vnitrnim prostorem spis mezi Fabii a Octou. Cely to auto je na pohled a omak levnejsi, ale funguje. Z aut, ktery jsem jezdil, nebo znal, se srali min nez koncern. To je ale proste ta limitovana osobni zkusenost, kterou ma kazdej jinou. Podle me je to super volba v pomeru cena/vykon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, lykan napsal:

Disclaimer: mam pro Opel slabost. Oplacky motory zerou trochu vic nez srovnatelny ekvivalent od koncernu, ale neznam moc zasadnich problemu. Do Astry idealne 1.6T benzin, nebo 1.6CDTi 100kW naftu. Astra je okay, ale pocitej s vnitrnim prostorem spis mezi Fabii a Octou. Cely to auto je na pohled a omak levnejsi, ale funguje. Z aut, ktery jsem jezdil, nebo znal, se srali min nez koncern. To je ale proste ta limitovana osobni zkusenost, kterou ma kazdej jinou. Podle me je to super volba v pomeru cena/vykon.

OPEL vždy dobrý, dodnes nechápu, za co chtějí u vw/skoda peníze navíc.

sedacky má kazdej opl lepší než ve/skoda, a taky oplik vzdy Dobre hraje 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 A co takhle toyota. Mám aurise comby v hybridu 2014 a naprostá spokojenost.
 

To by byla taky moznost. Mrknu jestli se da sehnat neco kolem toho meho budgetu.

[mention=13539]exBURN[/mention] default_biggrin.gif Ja bych ji asi designove unesl. Astru kdysi mel tata jako firemni, jeste v devadesatkach. Byl to bohuzel lidma utrapeny kus kdyz to dostal. Ale jinak byla fajn.
Ad ty sedacky, je fakt ze v Oplu sedacky se chvali dost.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně se u Oplu vyhnout motoru 1.4T, který trápil LSPI. Samozřejmě to trápilo více značek, ale tenhle motor u Oplu prostě byl tragédie.

https://www.tipcars.com/forum/opel-astra/koupe-zanovniho-opel-astra-k-1-4-turbo-kombi-110-kw-r-v-cca-2017-147008.html

Pokud člověk není závodník, dá se jezdit i s Opláckou atmosférou. Já jsem dlouholetý uživatel Oplíků a krom překousaných kabelů od kuny mě vždycky dovezly bez ztráty kytičky. Poměr cena výkon je dobrý a Opel nikdo nechce, tak se ani nekrade 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, AndyAaron napsal:


To by byla taky moznost. Mrknu jestli se da sehnat neco kolem toho meho budgetu.

[mention=13539]exBURN[/mention] default_biggrin.gif Ja bych ji asi designove unesl. Astru kdysi mel tata jako firemni, jeste v devadesatkach. Byl to bohuzel lidma utrapeny kus kdyz to dostal. Ale jinak byla fajn.
Ad ty sedacky, je fakt ze v Oplu sedacky se chvali dost.

Tak proč ne... https://www.opel-ihned.cz/Opel/Astra/kzwbxbhm/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak trošku mě zaráží že řešíte logické věci od servisu po spotřebu, ale pohodlí v autě vůbec nezaznělo.

V čem bych tak chtěl; s přihlédnutím k mému nájezdu a času v autě, asi tak sedět . . . ? By měla být jedna z prvních otázek. Kdo jezdí 10 minut denně tak asi neřeší, ale v součtu třeba 20 a více hodin za měsíc v nekomfortní sedačce, děkuji nechci. 

Nebo jsem možná moc rozmazlenej. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tome, to je fair point. Proto pisu, ze ted pujdu ta auta vyzkouset.
Nebo mas nejaky konkretni typ?
Jako rad bych si vozil prdel v S-klade s masaznima sedackama, ale jak zjistuju, tak s mym budgetem 300k zrovna “moc humbuku v hospode” neudelam.

Jeste abych to upresnil, psal jsem budget 300-400. Je to tak, ze tech 300 ted nekde vyskrabnu, cokoliv nad budu muset resit nejakou pujckou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, AndyAaron napsal:

Tome, to je fair point. Proto pisu, ze ted pujdu ta auta vyzkouset.
Nebo mas nejaky konkretni typ?
Jako rad bych si vozil prdel v S-klade s masaznima sedackama, ale jak zjistuju, tak s mym budgetem 300k zrovna “moc humbuku v hospode” neudelam.

Jeste abych to upresnil, psal jsem budget 300-400. Je to tak, ze tech 300 ted nekde vyskrabnu, cokoliv nad budu muset resit nejakou pujckou.

Já mám zásadu že když půjčit, tak jedině na nové, max roční v záruce. 

U ojetiny bych bral jako nutnost počítat s kilem bokem na případný průser.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...