Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

preco zbytocna, kolega vyzera ze doma pripravuje podu na vyznamnejsiu investiciu

nn já to neberu jako zbytečnou otázku - příprava půdy se netýká peněz jako spíš o tom, že moje polovička není zastáncem zbraní a bojí se abychom díky pistoli jednou nebyli v průseru - vím proti argumenty mám ale jak jsem psal bude to chtít hodně diplomacie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkný email, v Liberci na nás myslí. :)

 

Dobrý den,

za náš kolektiv odd. zbraní Vám v příloze zasílám přání příjemných Vánočních svátků...

 

Krajské ředitelství policie Libereckého kraje Odbor služby pro zbraně a bezpečnostní materiál pracoviště Liberec ul. U Opatrovny 361/2, 460 01  Liberec IV

post-15353-0-24608600-1482239209_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

nn já to neberu jako zbytečnou otázku - příprava půdy se netýká peněz jako spíš o tom, že moje polovička není zastáncem zbraní a bojí se abychom díky pistoli jednou nebyli v průseru - vím proti argumenty mám ale jak jsem psal bude to chtít hodně diplomacie

Vem ji na střelnici, jestli ji to chytne, budeš mít vystaráno. Např. já musím přebíjet dvojnásobek než mi stačilo na sezónu kdysi Upraveno uživatelem stankoff
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkný email, v Liberci na nás myslí. :)

 

Dobrý den,

za náš kolektiv odd. zbraní Vám v příloze zasílám přání příjemných Vánočních svátků...

 

Krajské ředitelství policie Libereckého kraje Odbor služby pro zbraně a bezpečnostní materiál pracoviště Liberec ul. U Opatrovny 361/2, 460 01  Liberec IV

 

Spíš vás chtěj uchlácholit, až se v březnu přijme evropská směrnice o zbraních v rámci harmonizace, aby si každej vzpomněl na tohle přání a nestřílel po nich na potkání.  :raygun:

Upraveno uživatelem Sickboy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nó tak to nevypadá úplně tragicky, byť mám kapku bordel v těch AK47, AR15.. z prvního odstavce to chápu tak že blbý, z druhýho že dobrý. To důležitý zde:

 

 "The provisional political agreement retains a majority of what the Commission originally proposed, such as the ban of automatic firearms transformed into semi-automatic firearms, the inclusion of collectors and museums in the scope of the directive, the regulation of alarm and acoustic weapons, the regulation of Internet sales, the regulation of deactivated weapons and more exchange of information between Member States. 

At the same time, the Commission regrets that some parts of the original proposal were not supported by the Parliament and the Council. The Commission had proposed a greater level of ambition with a complete ban of the most dangerous semi-automatic firearms, including all semi-automatic firearms of the AK47 or AR15 families and a ban of assault weapons for private collectors. The Commission also regrets that the magazine size was not limited to 10 rounds for all semi-automatic firearms."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když uz, tak radši tohle z LEXu, ačkoliv to asi každej sleduje sám. Je to spíš blbý. Pokud na to stát kývne, tak to stávajícím majitelům nechají. Ale pokud nechtěj, tak nemusí. Striboga už řešit nemusím. :-D Spíš si koupim kosu na hraní asi. 

 

 

LEX

 

Dnes tu máme další krásnou ukázku, jak funguje EU. V radě stálých zastoupení (COREPER) má dnes být projednávána finální verze Směrnice, která má být předložena ke schválení na příštím zasedání Evropské rady (tj. schůzi ministrů vnitra a spravedlnosti všech členských zemí). Tato finální verze je uvedena v registru dokumentů Rady, ale není veřejná. Registr samozřejmě uvádí, že je možné požádat o vydání dokumentu. Nicméně dokument byl do registru vložen včera, projednává se dnes, a lhůta pro vyřízení žádosti je 15 dnů.

UPDATE: Dokument již byl schválen k předložení v nezměněné podobě. Komise k tomu vydala tiskové prohlášení, ve kterém lituje, že Rada nebyla ambicióznější a nezakázala úplně držení "nejnebezpečnější samonabíjecí zbraně, včetně všech samonabíjecích zbraní typu AK-47 nebo AR-15", a neomezila kapacitu zásobníků uniformně na 10 nábojů.

Podstatné informace z dokumentu (neptejte se, jak to vím):

Zbraně typu AK-47 a M-16 jsou v recitálu uvedeny jako "zvlášť nebezpečné", a to i po konverzi na samonabíjecí. Ukázka myšlení byrokrata: když něčemu nerozumím, tak prostě v zákoně svůj názor prohlásím za správný.

Kapacita zásobníku je omezena na 20 nábojů, u dlouhých zbraní na 10 nábojů. Odstavec je přitom napsán tak, že z něj vyplývá, že případné výjimky pro sportovní střelce apod. se vztahují jen na druhý případ - tj. může být udělena výjimka na zásobník s kapacitou 11-20 nábojů pro dlouhou zbraň, není ale možné udělit výjimku na jakýkoli zásobník s kapacitou vyšší než 20 nábojů. 
Součástí Směrnice je i nařízení, že u koho bude nalezen zásobník s vyšší než povolenou kapacitou, tomu mají být odebrána veškerá povolení na zbraně kategorie B.

Zakázány mají být také dlouhé zbraně kratší než 60 cm, které jsou vybaveny sklápěcí nebo zasouvací pažbou, nebo pažbou, která může být odejmuta bez použití nástrojů.

Návrh obsahuje nenárokovou výjimku pro sportovní střelce. Může být udělena sportovnímu střelci, který:

- doloží, že se účastní nebo aktivně připravuje na účast ve střeleckých soutěžích, uznaných oficiální střeleckou organizací členského státu nebo mezinárodní a oficiálně uznanou sportovní střeleckou federací, a
- a předloží potvrzení oficiálně uznané sportovní střelecké organizace, že a) sportovní střelec je členem sportovního střeleckého klubu a trénuje sportovní střelbu po dobu aspoň 1 roku, a B) zbraň, na kterou má být udělena výjimka, splňuje specifikace potřebné pro střeleckou disciplínu uznanou mezinárodní a oficiálně uznanou sportovní střeleckou federací.

Mimochodem, výjimka může být udělena pouze na zbraně konvertované z automatických a na velké zásobníky, nikoli na zbraně kratší 60 cm se sklopnou nebo zasouvací pažbou.

Dosavadním držitelům nadále zakázaných zbraní může členský stát povolit jejich ponechání. Ano, MŮŽE, nikoli musí. Nemám pochybnosti o tom, jak se rozhodne ČR - náš stát asi nestojí o to, aby se najednou ztratily desetitisíce zbraní - ale máme informace, že například Francie připravuje zákaz a konfiskaci konvertovaných zbraní, a to už od začátku tohoto roku, tj. ještě dříve, než bude Směrnice vůbec schválena.

Znehodnocené zbraně mají být v kategorii C, tj. zbraně na registraci.

Za historické zbraně smí nadále členský stát považovat pouze takové zbraně, které nepatří do kategorie A, B nebo C, tj. žádné. 
V recitálu je sice uvedeno, že Směrnice neplatí pro historické originály, ovšem recitál není právně závazný. Navíc se v něm výslovně uvádí, že tato výjimka se nevztahuje na repliky historických zbraní, takže do kategorie C mají patřit i předovky na černý prach.

Platnost zbrojního průkazu má být omezena na 5 let.

Komise má po dvou letech od účinnosti Směrnice udělat hodnocení efektivity přijatých opatření a popřípadě navrhnout další změny, zejména v oblasti kategorizace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Evropská unie je lídry vedena k jejímu konci. Za mě čím dříve, tím lépe pro všechny obyvatele Evropy.  Kdyby se hlasovalo pro Czexit, tak jsem jednoznačně pro. Nejen kvůli zbraním, ale už mě ta EU fakt se.. , Skutečné problémy nevidí a akorát lidem komplikují život nesmyslama a všechno to stojí takové šílené peníze a efekt EU spíše negativní...

 

Když chtějí zakázat AK-47, co můj samopal vzor 58 (Gazela)? To je bráno jako AK-47 nebo není? Není mi to z toho jasné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Evropská unie je lídry vedena k jejímu konci. Za mě čím dříve, tím lépe pro všechny obyvatele Evropy.  Kdyby se hlasovalo pro Czexit, tak jsem jednoznačně pro. Nejen kvůli zbraním, ale už mě ta EU fakt se.. , Skutečné problémy nevidí a akorát lidem komplikují život nesmyslama a všechno to stojí takové šílené peníze a efekt EU spíše negativní...

 

Když chtějí zakázat AK-47, co můj samopal vzor 58 (Gazela)? To je bráno jako AK-47 nebo není? Není mi to z toho jasné.

Myslím, že pro "znalce" z EK je to stejný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to psaný trochu zmatečně, ale důležitý jsou ty zásobníky, že se musej zakopat na zahradě, jinak ke konfiskaci by u nás dojít nemuselo. Teda u stávajících majitelů. Nákup ovšem už bude téměř nemožný. Pouze pro sportovce, který prokazatelně trénujou víc než rok a zúčastňují se soutěží. Vtipný je, že opět začíná bejt lepší mít doma nelegální zbraň po dědovi z války. Co oko nevidí, to srdce nebolí. Ono třeba těm Frantíkům se ty kvéry budou zabavovat snadno, protože je snad musej mít uskladněný na střelnici. Ale u nás by se asi ztratilo zbraní dost na to, aby zásobily IS na pár let. A jsem docela zvědavej, co vymyslí s tou ústavou. Je před volbama a vymyslet nějakou kličku by se dalo. Problém je, že to za 2 roky budou zas otvírat a bude se tlačit na snížení kapacity pistolí atd. Směr je nejspíš takovej, že za 10 let to chtěj dotáhnout do prdele jako Velká Británie. Docela by mě zajímalo, jestli teď zbraně pudou nahoru, nebo naopak dolu. Nebo to obchody prodaj IS a zavřou... Taky nevíme, jestli v tom návrhu je možný potom to přeprodávání mezi lidma. To bych něco koupil asi do zásoby jako investici. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No taky teď řeším, jestli ještě něco přikoupit a pak riskovat, že o to přijdu. Gazela je za pár tisíc, tu neřeším, ale kupovat teď něco za 30 je celkem risk, takže bych řekl, že ceny půjdou spíš dolů do doby, než bude úplně jasné, jak to bude. Až to bude jasné, tak pokud pak budou nějaké zbraně úplně zakázané a budou se muset odevzdat, tak jejich cena půjde do pytle a budou skoro zadarmo a pokud ti, co to mají, si je budou moct nechat, tak cena půjde raketově nahoru. :)

 

Každopádně spousta lidí u nás jeden přestupek ustojí a zbraň se jim cestou k odevzdání nějak záhadně ztratí... :-D  pokud dojde na nejhorší.

 

Hlavně nechápu idiocii zásobníku na 10 nábojů. Když budu terorista, tak si zásobníky na 30 a víc seženu bez problému a pokud ne, tak si koupím 10 zásobníků po 10ti nábojích a budu je holt muset častěji měnit...  tak si to natrénuji, aby mi to šlo rychleji. :)

 

Jsem zvědavej, kdy zakážou kamiony. Místo aby každej slušnej občan měl u sebé kvér a dokázal tak fanatika najíždějícího do davu zastavit, tak lidi raději nechají terotistům napospas... fakt kreténi v EU.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem vůbec nepochopil, jak to bude třeba s VARkama. Ty jsou konstruovaný jako samonabíjecí primárně. Nebo třeba já jsem si koupil za pár švestek to ISP Bulgaria AK74 a to je dělaný z náhradních dílů a primárně je taky konstruovaný jako samonabíjecí a neni to konverze ze samočinný. Tak to by mě zajímalo, jak si s tim soudruzi poradí. Že bych třeba koupil jenom nějaký zásobníky do zásoby a VARku si pořídil až v momentě, kdy do ní dorostu. Teď tu potřebu prostě nemám, ale za pár let by mě to mohlo mrzet. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...