Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Tak v zásadě s ggrandem souhlasím, o vhodnosti ráže .22 WMR pro sebeobranu se dá pochybovat, to je spíš méně pochybností o její nevhodnosti:-). Na druhou stranu, odstrašující efekt je výrazný, útočník se začne smíchy popadat za břicho, mávne rukou a za stálého smíchu odejde okrást někoho jiného, přece nebude mlátit někoho, kdo ho rozveselil:-). Přesnost veškerá žádná, na 10 metrů je náhoda trefit figuru, na 5 m už jo, ale bez možnosti zvolit, kam, do 3 metrů dobrý. Spolehlivost neumím posoudit, mám s tím jen asi 150 ran a pokaždé rána vyšla. A kdyby náhodou, je to revolver, natáhnu a mačkám znovu. Já za těch 25 let nosil leccos, začínal jsem revolvery .357, pak .38 Spec., pak jsem začal střílet IPSC a přešel na pistole, nejdřív 9 mm Luger, později .45 ACP, těch zbraní, pouzder a střeliva bylo opravdu hodně, náboje jsem přebíjel, protože jsem bouchal 1000-2000 ran měsíčně a to jsem civil amatér. Kupodivu, NAA jsem si koupil v době, kdy jsem střílel hodně intenzivně a dost jsem to všechno kolem žral. Prostě se mi líbil a měl být jako rezervní. Když jsem se závoděním přestal, začaly mne velké bouchačky obtěžovat a přistihl jsem se, že ji čím dál častěji nechávám doma. Ona i statistika, kolikrát člověk zbraň opravdu potřebuje, nesvědčí o tom, že žijeme na divokém západě, kde člověk cestou do práce kličkuje mezi kulkami, takže mi to ani tak nevadilo. On je to do značné míry i životní styl a pěkné hobby, ale přece jen se se zbraní cítím lépe a tak jsem ke Glocku 30 dokoupil LCP a jak jsem psal, mám 3 velikosti, výkony a účinnosti pro různé příležitosti. Nejvíc nosím LCP, občas, když mám pocit, že by to mohlo být lepší, tak G30 a když jdu někam jen tak v kraťasech nebo na procházku se psem, klidně strčím do kapsy NAA a cítím se lépe než bez něj. A umím si představit situaci, kdy budu mít NAA sevřený v dlani, aniž by si toho útočník všiml a rána z bezprostřední blízkosti do zranitelného místa ho poměrně dost překvapí:-). Takže jo, někdo má rád holky, jiný vdolky, já se s ním necítím jako s G30, ale jsou chvíle, kdy je to pro mne dobrá volba.  Mimochodem, kdysi jsem do něj zkoušel i brokové náboje. Zlatými stránkami to prošlo asi na desátou stránku, ale dostat to do obličeje, troufnu si říci, že by bylo po útoku.    

 

Já celkem chápu ten motiv nošení takovéto "zbraně", ve smyslu lepší něco než nic, ale prostě mi nejde do hlavy logika toho použití. Pokud se chci efektivně bránit, použiji k tomu efektivní zbraň - bohužel v tu chvíli čelím všem následkům použití palné zbraně. Ale abych použil opravdu hodně neefektivní obranný prostředek a potom čelil úplně stejným následkům použití palné zbraně, tak to je to čemu prostě nerozumím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen tak mimochodem, nemá někdo v malíku nebo v záložkách studii účinnosti střeliva .22 při obraně? Jako zdravotník v tom furt vidím kus kovu letící téměř nadzvukovou rychlostí na někoho, kdo je schopný cítit bolest a je schopný krvácet, takže z tohohle ouhle mi dává smysl používat i menší ráže.

Nehledě na to, že toho dotyčnýho kriminálního živla se nezbytně nesnažíte zabít na první ránu, ale škrábnout nazpátek a zdrhnout, žejo. Doufám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono když tou zbraní někoho "škrábneš" a zdrhneš, tak se tvoje právní postavení poněkud změní a pokud tě vypátraj, tak si půjdeš pravděpodobně sednout /ač jsi byl na počátku možná v právu, co se týče nutné obrany/. Dokonce je tam i souběh s neposkytnutím pomoci ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen tak mimochodem, nemá někdo v malíku nebo v záložkách studii účinnosti střeliva .22 při obraně? Jako zdravotník v tom furt vidím kus kovu letící téměř nadzvukovou rychlostí na někoho, kdo je schopný cítit bolest a je schopný krvácet, takže z tohohle ouhle mi dává smysl používat i menší ráže.

Nehledě na to, že toho dotyčnýho kriminálního živla se nezbytně nesnažíte zabít na první ránu, ale škrábnout nazpátek a zdrhnout, žejo. Doufám.

 

Jako že bys sebou nosil palnou zbraň proto, abys nikoho nezabil ? Pokud tu pistoli u sebe máš, všechno ostatní selže a  budeš ji muset použít tak prostě budeš mrzačit a zabíjet. Tak prostě palná zbraň funguje a holt se při jejím použití musí s tímto počítat stejně jako se všemi ostatními negativními následky.

 

Já jsem měl možnost si v uměle navozené stresové situaci vystřelit na maketu člověka a ten pocit opravdu není nic moc. Proto bych pro zbraň sáhl až v nouzi nejvyšší, ale sahat pro zbraň s tím, že chceš útočníka jen škrábnout aby se mu nic vážného nestalo je podle mě úplně špatně. Podle mě pokud ještě dokážeš myslet na blaho útočníka, tak nejsi v tak těžké situaci, abys musel tasit zbraň.

 

To bych opravdu raději sáhl po tom pepřáku, kde je veliká šance odvrácení útoku bez trvalých následků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomáši když to je těžký, ty s ještě mokrym zbrojákem vždycky víš všechno nejlíp, akorát to bohužel nemáš vůbec ničim podložený, nedejbože vlastní zkušeností. Prostě něco nějak je, protože proto. Pak se nediv, že z tebe má někdo prdel. Viz můj dotaz na GP a Taurus. Blbý, protože proto, žejo:)

Jj, za to ti s vyšisovaným zbrojákem do mě valili moudra typu že olovo na sebeobranu ne, protože je to střela se zvýšenou ranivostí a podobné stupidity. Kupodivu se kolem zbraní pohybuje malé procento lidí, co dokáží používat vlastní mozek, proto se šíří toliko nesmyslů.

 

Já celkem chápu ten motiv nošení takovéto "zbraně", ve smyslu lepší něco než nic, ale prostě mi nejde do hlavy logika toho použití. Pokud se chci efektivně bránit, použiji k tomu efektivní zbraň - bohužel v tu chvíli čelím všem následkům použití palné zbraně. Ale abych použil opravdu hodně neefektivní obranný prostředek a potom čelil úplně stejným následkům použití palné zbraně, tak to je to čemu prostě nerozumím. 

To je přesně to, co mám namysli. Použití tohodle přemlouvadla = postih stejný jako bych použil 45acp z pětipalce a to je sakra jinačí účinnost.

 

Jen tak mimochodem, nemá někdo v malíku nebo v záložkách studii účinnosti střeliva .22 při obraně? Jako zdravotník v tom furt vidím kus kovu letící téměř nadzvukovou rychlostí na někoho, kdo je schopný cítit bolest a je schopný krvácet, takže z tohohle ouhle mi dává smysl používat i menší ráže.

Nehledě na to, že toho dotyčnýho kriminálního živla se nezbytně nesnažíte zabít na první ránu, ale škrábnout nazpátek a zdrhnout, žejo. Doufám.

Tohle je přesně to co mám namysli. Nepromyšlená konstrukce činu a událostí. Škrábnutí a podobné nemysly si vyzkoušej. I s většíma zbraněma je ve stresové situaci složité se trefit, proto se míří na trup a ne s takovým malochem, kde máš strach, že ti při natahování kohoutu upadne na zem přemýšlet o škrábnutí nebo oblíbeném trefení končetiny. Tak kam chceš škrábat?

A jaká je účinnost? No, jelikož je tu tento náboj s námi pěknou řádku let a neznám žádný policejní sbor=lidi co střílí do lidí, co by zavedl pistoli v této ráži, tak asi nic moc. Navíc revolver ztrácí koně mezi válcem a hlavní, hlaveň je ultrakrátká, náboj je konstruovaný pro delší hlaveň, takže už tak nevhodně zvolený náboj je ještě ořezaný o tyto ztráty.

 

Boudy:" No, tak s tímto se opravdu nemíří a určitě se nepoužívá na vzdálenost nad 3metry.

Proboha, proč by se musel náboj přebíjet?

Proč by měl být zážitek s tím střílet?"

 

Jelikož si nemůžu zvolit v dané situaci vzdálenost, na kterou se bude střílet, nebudu se omezovat na nějaké 3 metry. A proč přebíjet? Doporučuju si zkusit třeba LOS a tam celkem rychle zjistíš, jak dlouho ti vydrží 5 nábojů, když se ne a ne trefit( co jiného čekat od krámu, co se musí po každé ráně natahovat, rukojeť je stěží na 2 prsty a váží to 150g, což je asi jako mobil). To ani nezmiňuju, že se nám v Evropě změnila situace, kdy nás spíš potká střílení do magora v obchoďáku/náměstí, co kropí nebo řeže ostatní lidi, tak si tam dosaď kolikrát se dostaneš na 3m blízko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, pokial viem tak tu majitelia tych 22 nikde nenapisali, ze tym zbraniam veria viac nez comukolvek inemu a ze by ziadnej inej zbrani na svete svoj zivot nezverili.

 

Proste su to zbrane ako vsetky ostatne a ano na sebeobranu existuju urcite zbrane lepsie, ale ako srandicka do trezoru, preco nie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myšlenka je právě ta, že než tohle, to raději pepřák a za tím si stále stojím. Jako doplněk do trezoru na blbnutí, jasan. Spíš je problém v protistraně, ani ne v majitelích, protože ti netrollí. Protistrana se snaží z nás dělat debily a vypouští diskusi na základě faktů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zajimava myslenka, ze bys radsi dostal do obliceje strelou z malorazky, nez peprakem:)

 

Ono na takovej blábol asi nemá moc smysl odpovídat, ale raději na někoho vystříkám oblak pepře než abych se ho snažil trefit malorážkou do oka.

 

Možná mám zbrojní průkaz kratší dobu než ty, ale prošel jsem si značným počtem kerzů (např. AEGIS), které se obranou zabývají na opravdu slušné úrovni. Ano,  vlastní zkušenost nemám, protože zkušenosti s obranou proti útočníkovi za pomoci malorážky nebude mít asi téměř nikdo. Páč ti co to zkusili už prdí do hlíny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ggrande- slova debil a magor tu používáš pouze ty...

S tím prebijenim jsem tě špatně pochopil (myslel jsem prebijeni na lisu, ne "znovunabiti")...

 

Tome: poprosil bych odkaz na nějaká data těch mrtvých po obraně malorajdou. Nebo to je zase jen domněnka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Strejda strilel 22lr prasata pri zabijacce - zblizka do hlavy.

Jinak napr treba tady:

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Operace_Bož%C3%AD_hněv

A vykaslete se uz na to. Je to zabomysi dohadovani, at si kazdy nosi co uzna za vhodne a budiz mu prano at to nemusi nikdy pouzit k sebeobrane.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tam šlo spíše o omráčení a svou práci nakonec odvedl řezník nožem.

To nevim, byl jsem malej, pamatuju si ze prase melo mezi ocima dirku a tekla z ni krev :) jinak jeste tady ( pardon za to medium ale asi to skutecne byla 22lr). Kazdopadne jsem jednou dostal flusbrokem do stehna a stacilo mi to :))) nikdy nechci nicim vetsim dostat kamkoli :))

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/427989/vrah-z-tramvaje-c-17-popravoval-zbrani-po-otci-dorazela-se-s-ni-zver.html

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomasi, ne, ja ho mam chvilicku. No ale zas nedelam, ze vim vsechno, ani po tom znacnym poctu kurzu, kde jste se ucili, proc je GP a Taurus a malorazky nahovno.. :D

 

Hele já tak nějak přejdu tvůj trolling vůči mé osobě, asi máš nějaký mindráček, ale to asi fakt nemá smysl řešit. Zkusme to k věci - ty si opravdu myslíš, že malorážkové náboje jsou vhodné pro sebeobranu ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...