Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

To nevim, byl jsem malej, pamatuju si ze prase melo mezi ocima dirku a tekla z ni krev :) jinak jeste tady ( pardon za to medium ale asi to skutecne byla 22lr). Kazdopadne jsem jednou dostal flusbrokem do stehna a stacilo mi to :))) nikdy nechci nicim vetsim dostat kamkoli :))

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/427989/vrah-z-tramvaje-c-17-popravoval-zbrani-po-otci-dorazela-se-s-ni-zver.html

Pamatuješ si to správně, můj strejda řezník a vášnivý myslifec zabíjel prasata a bejčky malorajdu. Taky si to takhle hororové pamatuji jak jim tekla z hlavy krev malou ďourkou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavnou vyhodou malorazkoveho naboja je moznost vystrel slusne utlmit a tym jeho "bojove" vyhody da sa povedat koncia. Zabijat sa tym samozrejme da, ale pokial sa bavime o zbrani nosenej na sebaobranu tak naozaj asi tazko budeme hladat horsieho kandidata nez je malorazkovy revolver s extra kratkou hlvanou.

 

Znovu ale opakujem ze mi unika zmysel flamu, lebo ak som to dobre cital, tak tu nikto vyssie uvedenu zbran na sebaobranu nikomu nikdy nedoporucoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nemohlo by to být tak, že ta malorážka prase jen omráčí ? Že ta dírka s krví je jen roztržená kůže ? Soused zabíjel býka asi před měsícem a s rozmachem mu vší silou dal palicí ránu přímo na hlavu. Nějak si nedovedu představit, že by stejnou práci udělala malorážka. Nejsem řezník, jen mě to tak překvapilo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malorazka na tak kratku vzdialenost prebije lebku byka aj svine uplne hravo a je na taku cinnost velmi vhodna asi najvhodnejsia z bezne dostupnych zbrani (okrem jatocnej) hlavna vyhoda je v tom ze je istota ze strela zostane vo zvierati a nebude sa dalej odrazat napriklad od podlahy pod prasatom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomáši, jako že ho někdo chce malorajdou nasrat? Roztrhnout mu kůži? No, spousta kurzů neznamená kvalitu (ani na straně příjemce).

 

Hele a konec.

 

Šlo mi jen o misty světa, kteří třeba prošli všema kurzama a přitom netuší, že malorážka je smrtící (určitě není vhodná pro pouliční přestřelku), ale např. pokud tě útočník drží a s nožem bodne do břicha, tak tím malým "nic", přiloženým k hlavě ho určitě ukončíš...

 

A už opravdu končím s tím trollen8m, které tu ale začal někdo jiný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prasata jsme doma stříleli jedině malorážkou, revolverem Grand a stačila jedna rána. Krev se vypouštěla už ze zhasnutýho prasete. Střela většinou neskončila dál než v hlavě. A jo, někdy, když se hnulo a nebylo trefený přesně, tak se hodnou chvíli cukalo. Tím se 22lr na obranu nezastávám, jen dávám vlastní zkušenost, že se s tím zabít dá. (prase, zblízka, myslím, že to byla 5 palcová hlaveň)

A už se nehádejte....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U stareho otca na dedine sa tradovala prihoda ked sa po vojne strielalo prasa Spaginom a nejak majstrov nenapadlo ist s nim na hlinu tak sa strela odrazila od betonu pod svinou a solidne dodrbala clenok jednemu z tych co prasa drzali. K lekarovi sa slo s tym, ze borec padol z bycikla aby im Spagina nezabavili :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na porážku /omráčení/ se používaj 9mm slepý náboje v t.zv. jatečním přístroji /moderně na stlačený plyn/. Z toho po výstřelu vyskočí několika centimetrový kolík, který probije lebku zvířete a omráčí ho /pochopitelně teče krev, ale ne mozek/. Následuje odkrvení. Zajímavý je že hovězí dobytek vždy padá na levou stranu /tedy se k němu přistupuje zprava/ - kdysi jsem jako voják absolvoval "brigádu" na starých jatkách v Táboře - zážitek /ale už druhý den jsme kradli maso, játra....

Myslivci vám potvrdí, že probít "živou" čelní kost prasete není cal .22 možné. Vlasntě i "porážka" sekerou je jen omráčení /tluče se čepcem/.

Dokonce jsem šetřil i několik sebevražd /resp. pokusů/ za použití jatečního přístroje /stále mluvim o 9mm slepém /jatečním/ náboji/. Většina umírala dlouho a to čelní kost člověka se s vepřovou /nebo hovězí/ nedá srovnat.. Taky jsem šetřil věc, kdy prase v chlévě chtěli zastřelit 6.35 a on ten vůl, řezník, v tom šeru nahmatal místo vepřový hlavy koleno majitele prasete a bylo po zabíjačce.

Ještě doplním - kdyby ta olověná kulka .22 rajtovala v prasečí lebce, tak by bylo po "mozečku" - na cibulce :-)

Upraveno uživatelem gandalf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úplně nejlepší je podobné situace očurát takovým hackem... nehrát si na oběť, ale rovnou se situovat do role útočníka a každého, kdo se mi nelíbí, rovnou zmazat. Nejlepší je to tak vo půlnoci, vožralí na rozjezdech s partou kamarádů. Jako bonus... všechny love prolijete, drobný utratíte u araba za kebab a von vás pak nevodpráskne v nákupáku... páč co byste tam s prázdnou kapsou lezli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zajimava myslenka, ze bys radsi dostal do obliceje strelou z malorazky, nez peprakem:)

Ty voee, inkluze i na chronomagu. Tak hloupého kopnu: Ne, raději někomu nastříkám pepřák do xichtu, než abych po něm střílel malorážkou s hlavní pod 2 palce.

Ale o to asi nešlo, že?

 

Ggrande- slova debil a magor tu používáš pouze ty...

S tím prebijenim jsem tě špatně pochopil (myslel jsem prebijeni na lisu, ne "znovunabiti")...

 

Tome: poprosil bych odkaz na nějaká data těch mrtvých po obraně malorajdou. Nebo to je zase jen domněnka?

Dělat z někoho debila, neznamená, že o něm říkáš, že je debil. Stačí tak?

 

Strejda strilel 22lr prasata pri zabijacce - zblizka do hlavy.

Jinak napr treba tady:

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Operace_Bož%C3%AD_hněv

A vykaslete se uz na to. Je to zabomysi dohadovani, at si kazdy nosi co uzna za vhodne a budiz mu prano at to nemusi nikdy pouzit k sebeobrane.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Divoké prase s malorážkou prostě z čela neprostřelíš. A jestli se tu budeme hádat o tom, že malorážka je v pohodě na sebeobranu, protože v určitém úhlu na kontaktní vzdálenost projde lebkou prasete domácího, tak se nemáme o čem bavit, protože to s obranou nemá absolutně nic společného.

 

Tomáši, jako že ho někdo chce malorajdou nasrat? Roztrhnout mu kůži? No, spousta kurzů neznamená kvalitu (ani na straně příjemce).

 

Hele a konec.

 

Šlo mi jen o misty světa, kteří třeba prošli všema kurzama a přitom netuší, že malorážka je smrtící (určitě není vhodná pro pouliční přestřelku), ale např. pokud tě útočník drží a s nožem bodne do břicha, tak tím malým "nic", přiloženým k hlavě ho určitě ukončíš...

 

A už opravdu končím s tím trollen8m, které tu ale začal někdo jiný...

:D OMG to je právě to, k čemu je tahle hračka k ničemu. Aby vystřelila, musí se natáhnout a už vidím, jak se s bodnutím v břiše jednou rukou držím,abych nevytekl a druhou natahuju kohout něčeho velikosti a hmotnosti dětské hračky a střílím a to vše v kontaktní vzdálenosti, protože jinak bych pobodaný asi nebyl.

Tohle jsou tak absurdní konstrukce, že jakákoliv další diskuze je zbytečná, protože i s dítětem z mateřské školy by měla tahle diskuze větší smysl a reálný směr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gandalfe, ja to psal jako nazorny priklad , ze i 22lr lze zabit, stejne jako dalsi 2 odkazy kde uz za pomoci 22lr umirali lide. Raze na obranu to vhodna asi neni ale zabit se s ni da, nejen ze prostreli lebku ale s mekou tkani problem taky mit nebude.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele ggrande, jsi slušně řečeno blb. Domýšlíš si, že z tebe děláme debila (a vadí ti to) abys v tom stejném postu dělal debila z druhého.

 

Tak jdi do háje, blbečku a udělej radši zase nějaké své srandovní pseudotesty se Zlatejma stránkama a skorovědecky srovnávej penetraci kulky do papíru s lidským tělem...

 

P.s. aby něco vystřelilo, musí se to vždy natáhnout, to by mohl vědět i malej ze školky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Grande, ja to psal jako nazorny priklad , ze i 22lr lze zabit, stejne jako dalsi 2 odkazy kde uz za pomoci 22lr umirali lide. Raze na obranu to vhodna asi neni ale zabit se s ni da, nejen ze prostreli lebku ale s mekou tkani problem taky mit nebude.

Edit: spatny nick :) sorry gandalfe

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sent from my iPhone using Tapatalk

Upraveno uživatelem matous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...