Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Hoši dotaz...Evo S1 jo/ne? Nebo alternativa konverze na G19, třeba Roni micro. Jedná se mi o to, jestli tam je markantní rozdíl. Jako rozdíl asi bude, ale jestli v tomhle srovnání je konverze aspoň trochu konkurenceschopná. Rozdíl v ceně je jasnej, cca 26k/8k, obojí holobyt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já karabinovou konverzi mám a je to jen k lepšímu. Dal jsem na to kolimátor, libelu, jednobodový řemen, v tuzemsku jsem dokoupil poměrně laciný plastový kufr.... S EVO jsem něco nastřílel, ale kopalo jako k.rva, taky mi přišlo zbytečně těžký. Jestli fakt zakážou ty delší zásobníky /EVO/, tak pistolovej do 20ti je OK a další v ramenní opěrce.

edit.: doplnění

Upraveno uživatelem gandalf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě doplním, že tu konverzi mám na ČZ P-07 a opravdu nelituju. Mám tedy kompalt na nošení i na blbnutí s konverzí. Navíc - to EVO mi přijde dost drahý, po čase musíš koupit kvalitnější hliníkovou ramenní opěrku.

Tak si ho půjč a vystřel tak 50 ran a uvidíš, co na to rameno.

Upraveno uživatelem gandalf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se u EVA nezdá, že by nějak moc kopala. Ale je fakt, že je to těžká kráva, ikdyž oproti vz.58 i Brenu 1 je lehčí tak se pronese. 

S konverzí jsem nestřílel, to nemůžu hodnotit.

Každopádně si to vyzkoušej, zastřílej si. Nevím kolik váží konverze, ale když naložíš EVO doplna tak už něco váží. Ale zase máš prostě "plnohnotný" samopal + pistol. S konverzí budeš mít pistol v konverzi a pak třeba ještě sekundárku další pistol. Jestli tohle neřešíš, tak pak jsou další faktory jako zmíněná cena, váha, kompaktnost apod. :)

Vyzkoušej obojí a pak dej vědět, zajímá mě co vybereš :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Evo kope?:D No ja mám z Eva odstříleno za odpoledne třeba 500ran a rameno mám ok. Jinak k dotazu. Záleží na co to chceš, jestli na terčovku, 50 ran za měsíc tak klidně konverzi, opravdu je s tím sranda a ty aktuální microroni prý už pistoli pekně drží. Ale pokud chceš střílet nějakou taktiku tak jednoznačně Evo, ovládací prvky sou rozhodně lepší a je to prostě plnohodnotná karabina. A to už tu píšu už po iXté že fakt nejsem žádný fanoušek CZUB, ale evo se povedlo.
Přirovnal bych to k motorce, pokud chceš občas projet lesem k chalupě tak stačí kroska z číny za 30tis a užiješ si spoustu srandy, pokud bys to ale myslel vážne tak holt musíš koupit yamahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Evo, z konverzí jsem střílel. Jestli chceš karabinu ber Evo. Pocitově sice víc kope Evo, což je pochopitelné vzhledem k té kostce uvnitř, ale konverze je opravdu kompromis, který má zlepšit komfort střelby z PISTOLE. Evo je KARABINA se všemi plus i mínus, které k ní náleží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja osobne jsem otestoval 3 karabiny a EVO bylo nejhorsi. Samozrejme kazda zbran ma sva specifika, cenovku a tedy i kupce. Prvni misto nevyhrala zadna, na druhem je MP5 a APC9. MP5 ma super spoust a je nejvice klidna, bohuzel imho nevhodne resene vypousteni zasobniku a nezachytava zaver v zadni poloze. APC9 se mi nejlepe drzelo, spoust akceptovatelna, zachytavani zaveru i vypousteni zasobniku ok, kopalo to lehce vic, ale porad sranda. EVO3 bylo subjektivne nejhorsi, spoust strasna, pojistka na pikacu, velmi neklidna strelba (proste to ve srovnani s konkurenci kope). CZUB by se melo zamyslet na tim, jak chteji s takovym nedomyslenym nastrojem konkurovat. Na druhou stranu, pokud tuto zbran CZUB v budoucnu poladi, bude to zajimava alternativa za ty penize. EVO bych ted nekupoval, ale kazdy to ma jinak.

 

post-37946-0-90635800-1494873102_thumb.jpg

 

Jeste bych rad vyzkousel CSV-9, nebo Kriss Vector.

 

A tady zrovna inzerat CSV-9 za fajn penize...

http://www.strelectvi.cz/forum/p-csv-9-m2-t40846.html

Upraveno uživatelem tmx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Evo, z konverzí jsem střílel. Jestli chceš karabinu ber Evo. Pocitově sice víc kope Evo, což je pochopitelné vzhledem k té kostce uvnitř, ale konverze je opravdu kompromis, který má zlepšit komfort střelby z PISTOLE. Evo je KARABINA se všemi plus i mínus, které k ní náleží.

Zas tu konverzi můžu hodit do chlebníku, když du na hřiby. Jako kdyby se něco posralo..

 

Tak já si to teda rozmyslím :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží na co to chceš..

 

No, von si kolega koupil nějakej klon AR15, tak jsem usoudil, že bych taktéž něco potřeboval..Počítám, že bych si dal kurz nebo dva na dlouhou a pak maximálně tak jednou za měsíc střelnici. V mezičase by se mi to válelo pod postelí v kufříku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cegy, kupovat EVO v semiautomatu jsou zbytečně vyhozené peníze. Ovládání a ergonomie nejsou nic moc a za ty prachy to rozhodně nestojí. Krom toho se kur.. kazí ty plastový zásobníky a pak se kazí jeden plastovej díl v Evu. Mám z Eva celkem nastříleno a mohu porovnávat s ostatními. Mimo jiné o jeho "kvalitách" hovoří i to, že většina speciálů se zuby nehty drží 50 let staré konstrukce MP5 a Evo odmítá. Za mě, pokud mohu doporučit konverzi Roni G2 a buď glocka, nebo, pokud chceš, tak CZ P07. A na konverzi nepotřebuješ nákupko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ruger určitě není špatná značka a zkušenosti nikdo nezíská tím,že si zbraň půjčí a vystřelí sto ran. Maximálně zjisí, jestli mu sedne,nebo ne. A to je hodně subjektivní záležitost, od velikosti ruky, přez střelecké návyky až po to,k čemu chceš zbraň používat.

Já mám třeba Walther P99 AS, kterýmu zvláště glokaři nemůžou přijít na jméno (a málokdo z nich ho vlastnil. Max pár ran na sřelnici) a po cca 10 letech a pár tisíc ran převážně přebíjenkama na něj nedám dopustit. A přitom po přečtení časopisu Zbraně a náboje by nad ním každý odpliv.

Tak jest toho Rugera chceš, jdi na střelnici, půjč si ho a pokud ti sedne, tak s touhle značkou nemůžeš šlápnout vedle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lumberjack:

On je trochu problém s dostupností, protože ho momentálně nikde nemají (přitom v US se prodává už několik měsíců).

Ale mám info z jednoho obchodu, že by tento týden mohli dostat pár kousků. Ale asi ho vezmu a vyzkouším.

 

wizard-ov:

Malý to je, o tom žádná :) Ale chtěl bych ho čistě jako EDC. Nejdřív jsem měl G19 - ten byl naprosto nenositelnej pro moji hubenou postavu. Pak jsem vzal G43 - ten byl o dost lepší. Ale stejně jsem chtěl ještě něco menšího, tak jsem přesedlal na G42. S tím jsem celkem spokojenej, ale tenhle novej Ruger mě zaujal. Oboje je 9mm Br., zásobník stejně velkej, ale Ruger je podstatně menší. Pokud bude mít dobrou spolehlivost, tak mám asi vítěze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...