Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Osobně se mi tenhle mazlík moc líbí. Kdybych neměl PPK (srdcovka od tatíka), tak bych si ho asi taky pořídil  :smile_anim:

Taková mrňolka je na denní nošení bomba. Mám doma celkem výběr, ale nejčastěji mám v kapse Walther mod. 9 (6,35 mm)

Asi nejmenší sériově vyráběná automatická pistole. Dá se nosit i v kapse u košile - prostě uchylárna  :D

(a ať si mě klidně ostatní sežerou)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná to někomu pomůže, tak jen pár poznatků k Rugeru LCP II. Vzhledově je super, v ruce sedí taky fajn. Bohužel jsem si všiml, že se na některých částech závěru (hlavně muška/hledí) tvoří rez. Nebylo to nic hroznýho a určitě by to hodně lidem nevadilo - mně bohužel ano.

 

Další problém - když jsem měl na zásobníku botku s oporou pro prst, tak bylo vše ok. Ve chvíli, kdy jsem ji vyměnil za rovnou, tak nešel jemně doklapnout zásobník do zbraně - musel se buď hodně zmáčknout nebo do něj přímo praštit. To mi dost vadilo - z Glocku jsem zvyklej na to, že všechny zásobníky fungují stejně a nemusím do ničeho bouchat. Je to tím, že obě botky byly vylisovaný trošku jinak. Navíc je při vkládání zásobníku do zbraně nutné zmáčknout pojistku zásobníku (což u Glocku není nutné) - nedovedu si představit, že v případě krizové situace a nutnosti přebíjet, budu muset ve stresu ještě operovat s malým tlačítkem.

 

A poslední problém - LCP II (narozdíl od LCP I) má střeleckou pohotovost. Bohužel se mi ale stávalo, že při prázdném zásobníku nezůstával závěr po zatáhnutí v zadní poloze. V prodejně to zkoušeli i dva prodavači - jednomu to taky dělalo, druhému ne. Takže pravděpodobně to je rukama. Na druhou stranu - je to zbraň pro osobní ochranu a myslím si, že by mi měla sednout prakticky okamžitě.

 

Tím rozhodně netvrdím, že je to špatná pistole - jen mám asi z Glocku zažitý určitý věci a nějak nemám chuť se učit něco jinýho (navíc, když si myslím, že to je horší). Celkem mě to mrzí, protože vzhledově a pocitově v ruce mi přišla super. Takže závěr - zůstávám u G42 :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže závěr - zůstávám u G42 :)

 

Jo děláš dobře. LCP má svoje mouchy i u nové verze (viz zasouvání zásobníku) jak je vidět. Já měnil LCP za G43 a jsem spokojený, nosím sporadicky. Nosit denně volím též G42. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechno má svoje. Nosím LCP už roky (to první). Přikoupil jsem jiný vnitřek zásobníku (+1) a botku (+1), takže z toho je 8+1 při téměř nezměněné velikosti (cca + 2 mm na výšku oproti původní botce s oporou na malíček). A kdo vám to dá, co? :-D

Záleží, jak chápete EDC. Já druhý zásobník tahat nebudu, pokud nepořeším situaci devíti ranami, na přebití stejně čas mít nebudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal, všechno je otázkou zvyku a osobní preference. Kdyby to tak nebylo, tak se vyrábí jedna pistole v několika velikostech a klapka.

Já mám osm krátkejch zbraní a nedělá mi problém je střídat. Když si na střelnici půjčím jinou, je to v pohodě.

Pokud má někdo jednu a zvykne si na ní, potom mu na většině ostatních bude něco vadit a vždycky najde nějaký mouchy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Evropská unie dnes, ve středu 24. května 2017, publikovala v Úředním věstníku EU finální text směrnice o kontrole nabývání a držení zbraní. Směrnice vstupuje v platnost 13. června 2017, finální termín pro podání žaloby k Soudnímu dvoru EU je 7. srpna tohoto roku.

 

http://gunlex.cz/domu/kratke-zpravy/2755-text-smernice-o-kontrole-zbrani-vysel-v-urednim-vestniku-eu-zacina-lhuta-pro-podani-zaloby

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle bude hodě sledovaná kauza. Kéž by spravedlnost měla vyšší prioritu než nějaká politická objednávka.

A osoby jakékoli rasy či vyznání, co se pokouší cíleně vraždit, by se střílet spíš měli.

Upraveno uživatelem Americkej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K té akci z Chomutova. Tak já nevím, dnes čtu noviny a tam se doslova píše a popisuje to bratr zastřeleného, že dotyčný za volantem byl ožralý, jel z diskotéky, přijel na sídliště, kde se začal hádat s vyfetovaným strejdou, sedl do auta a přejel tetě nohu ...pak se objevil ten chlap a začal střílet.

 

Tak já nevím, ale docela by mě zajímalo, jak to bylo, když tohle sám řekne bratr poškozeného. Podle toho, co čtu to vypadá tak, že nějaký ožrala přijel na sídliště, začal se hádat s vyfetovaným známým, nasednul do auta, téměř přejel jiného člověka a navíc při újezdu boural do dalších aut, přiběhne člověk s legálně drženou zbraní a několika výstřely ujíždějícího zastaví od jeho řádění. Jako v dnešní době, kdy se k různým útokům používají auta a jak nám pan ministr doporučuje v takovém případě útoku člověka s autem (zbraní) zastavit, se divím, že dotyčný skončil ve vazbě. Těžko říct, jaké pohnutky měl střelec, ale v hluboké noci, pokud člověk slyší křik, tak asi těžko v jedoucím autě rozezná, co tam sedí za osobu a jaké má úmysly, pokud zjevně najíždí do aut a lidí. Bude asi zajímavé sledovat vývoj celé situace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me to prijde taky tak, z tech dukazu zatím, ze chlapika probudil bordel na ulici, videl jak někdo najizdi do Romáků a aut, tak vybehl a zkusil ho zastavit. Vlastne paradoxne ještě chranil ty Romy, páč nemohl vedet, kdo v tom aute sedí. A ještě zabranil teroristovi v aute zabit lidi na ulici. Takze by mu měli bejt vdecny. Kdyby se takto zachoval někdo v Anglii nebo ve Svedsku, mohlo byt méně obeti. Nevim proc se hned mluvi o popravě a vraždě.

Upraveno uživatelem Frantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...