Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Duke650: Jak se tohle pouziva nevim. Mam v prakticky stejnem tvaru takovej nejakej vercajk na modelareni. Da se drzet v dlani pri uderu abych zpevnil pest. U malicku mi to couha asi 2cm zaobleny konec - neni to vubec videt. No a kdyby bylo zle, misto rany pesti se da bacit stylem kladivo zatlouka hrebik. Minimalne otresem mozku by to skoncilo. A v nejhorsim pripade se to co mi couha u malicku da sundat (je to krytka) a pod tim je pravy ucel tohohle naradi. Je tam z brutalne tvrde oceli pekelne spicatej trn kterym se rucne delaji presne kruhove diry. Vrtam takhle rukou i do hliniku, tak si predstavite jakej je to brutalni matros. Ten by lebkou projel jako nic.

 

Pavca: Podle me nejdulezitejsi na co to chces. Predpokladam ze stejne jako ja kdyz jdes ven mas konkretni cil a jakakoliv rvacka je nezadouci zdrzeni a na obtiz. Uz par let je mi fuk, co si mysli o hrdinstvi ostatni, takze se ridim heslem kdo utece vyhraje. Pro me je vitezstvi se bitky neucastnit. Proto si tyhle zbrane vybiram podle toho, aby sla hned a vzdy pouzit (bez klicu jdu jen do vany) a nesmi budit pozornost, idealne kdyz vypada jako neco bezneho. To mi ta kulicka tehdy 100% splnila. Samozrejme ze jako pomucka do bitky fotbalovych chuliganu je to na nic. Ale pro me to znamena, ze kdyz by doslo na konflikt, sahnu do kapsy vyndam klice a pokud se mi povede zasahnout jednou ranou hlavu, vim, ze utocnik bude chvily nepouzitelny a muzu zmizet. Podle me rychle a ucinne reseni.

 

Jeremy: Jo to je presne ono. Dik za link. Pokud by jste nekdo obednaval rad bych se svezl. Nakupy z ciziny jdou jeste porad mimo me schopnosti.

 

 

 

Stejne je zajimave, jak nam jakakoliv zbran doda vetsi pocit bezpeci:-) Ikdyz si nedelam iluze jak to muze dopadnout. Tipuju, ze tretina z nas by tema obuchama a kulickama a kubotanama zpusobila maximalne vlastni zraneni:-)) Naposled kdyz jsem dal ranu jednomu typkovi, udelal jsem si boxerskou zlomeninu a nebylo to poprve, asi mi krehnou kosti:-( Bud je to tim jak clovek starne fyzicky i psychicky, nebo proste jak neni ta spravna chut na rvacku mozek asi nevyplavi dost tech potrebnych latek aby se clovek dostal do spravneho varu. Proto uz se chci radeji spolehnout na pomoc ocelove kulicky.

Upraveno uživatelem cody
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

F.B. : Na 3D tiskárně se dělají věci z plastu, takže střelnou zbraň na ni těžko uděláš. Jelikož se materiál nanáší po vrstvičkách, tak výsledná pevnost je naprosto jiná, než když vyrobíš rám zbraně vstřikováním, kde ještě ke všemu se ve většině případů využívá vstřikování polymeru smíchaným s krátkými vlákny a směr toku této směsi taky směrově ovlivňuje vlastnosti výsledného produktu+ např. u pistolí se často zastříkne i kovové vedení závěru.

3D tiskárna se využívá zejména jako tvarová ukázka prototypu. Na to, aby se na takto dalo něco vyrábět je to příliš málo produktivní technologie.

 

Trochu Ti amíci bourají teorii...  odkaz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu Ti amíci bourají teorii...  odkaz

No jo, jak je to jednou na Novinkách, tak to musí bejt pravda. On je sakra rozdíl jeden výstřel z kusu plastu a využitelná zbraň. Udělátko na jednu ránu ti udělám doma taky a vůbec k tomu nepotřebuju 3D tiskárnu. K tomu mi stačí kus trubky, hřebík a pružina.

Polovina toho článku je standardní novinkovský blábol. Ono se to hodí, aby lidi měli strach ze zbraní. Nechají si pak víc líbit, když se zakazuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta kulička se mi líbí, jen se bojím, že není snadné se cíleně trefit na vhodné místo a navíc ji může útočník zachytit a je to v háji. To takový kubotan se mi jeví dalko bezpečnější, ten ze slovenského obchodu vypadá velice dobře, škoda, že ho nemají v Česku, nevím, jak by to bylo s platbou v ? na Slovensko.

Tu kuličku mám. Kamarád ji na sobě vyzkoušel a prej je to hrozná bomba a to proti sobě nijak moc nešvihl. Asi bude vtip v tom, že ta energie kuličky se potká s překážkou v jednom bodě. Jen je potřeba dát lepší kroužek /aby neřezal do prstu/. Zásah kamkoli do hlavy se počítá, mířit netřeba.

Upraveno uživatelem gandalf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I když tě to nechytne, tak jeď. Aspoň si uděláš představu, jak to funguje a zjistíš, že 3/4 ve filmech je filmařská hovadina...

To je fakt. Taky mě to vytáčí, když slyším ohlušující výbuchy, které ve filmech způsobuje pistole ráže 9 mm, oheň šlehající z hlavně a záblesky z ejektoru....

Ve skutečnosti je to mnohem obyčejnější, pistole spíš nudně pleskne než "vybuchuje".

Pokud tedy nestojíš v uzavřené střelnici za Desert Eaglem  :rifle:  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oheň a záblesky jsou při střelbě naprosto normální a běžné... Jen se to málokdy podaří vyfotit. Třeba při střelbě z dvoupalcového revolveru .357 Magnum z hlavně šlehá oheň zhruba 1,5 metru... Jedna z hlavních funkcí u tlumičů pro nadzvukové střelivo (anglicky Suppressor, nikoliv Silencer... Ono to totiž zase tak moc netlumí...) je právě potlačení záblesků při střelbě...

 

Ohen.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok. Ale já měl za to, že z běžné krátkém kulové zbraně, což je pro mě např. 9 mm Lugger nebo pušky (5,56 nebo 7,65) oheň nešlehá. A že takové to "sluníčko" z ejektoru hlavně kolmé na osu hlavně je dlůsledek slepé munice při natáčení filmů...Nebo je to jinak.

Na těch fotkách to vypadá, že je to jinak - z čeho se tam střílí - to je vz. 58 ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavne mě vždycky pobaví když vidím svalnateho filmového hrdinu jak střílí z brokovnice a drží ji pomalu jednou rukou ..

Já ji napoprvé nezaprel poradne do ramene a měl jsem modřiny přes půlku hrudníku :-P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No třeba pro střelbu z lehkého kulometu se používá prakticky ostré střelivo - jinak by to nenatahovalo, jen kulka je z měkkého dřeva s vlákny směrovanými v ose výstřelu, takže se hned po opuštění hlavně rozpadne na jemné třísky, takže naprosto bezpečné slepé střelivo. Jen tak do dvou metrů od hlavně jseš pak plnej malinkejch třísek, které třeba z mikiny hned tak nezmizí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavne mě vždycky pobaví když vidím svalnateho filmového hrdinu jak střílí z brokovnice a drží ji pomalu jednou rukou ..

Já ji napoprvé nezaprel poradne do ramene a měl jsem modřiny přes půlku hrudníku :-P

Jo já si vzal pevnostní šestadvacítku do jedné ruky ála Johny Rambo a výsledek - natrženej sval na předloktí - no myslel jsem si, že na to mám a teď už to vím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohen jde z hlavne pokud nevyhori veskera prachova napln driv, nez strela opusti hlaven. Zalezi tedy na delce hlavne a mnozstvi a druhu prachove naplne. U kratkych hlavni (pistole i samopaly) rozhodne vyhoret nestaci, proto slehaji z hlavne plameny... Ruzne ustove nastavce krome jineho i usmernuji vysleh plamene (treba do te hvezdice). U naseho Sa.58 se napriklad pro nocni strelby s noktovizorem pouzival i "tlumic vyslehu plamene" (takovy trychtyr), aby zablesky neovlivnovaly noktovizor...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo já si vzal pevnostní šestadvacítku do jedné ruky ála Johny Rambo a výsledek - natrženej sval na předloktí - no myslel jsem si, že na to mám a teď už to vím.

Jj, frajerinky :-)). Já zase zkoušel 357 Magnum a nepotřeboval jsem sluchátka... Po par dnech jsem zacal slyšet trochu lip :-P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...