Přejít na obsah

Prim Orlík II bronz L.E.


Doporučené příspěvky

... ten material je ve skutecnosti CuSn8, coz je pevny roztok s obsahem 8 % cinu. Ta rytina naznacuje, ze v tom materialu je osm krat vice atomu cinu, nez medi a ze CuSn8 znamena pomer atomu ve sloucenine. A pri tom ten popis materialu je zalozen na procentech a jeste k tomu hmotnostnich. Je to jen maly rozdil na papire, male a velke cislo. A pri tom je to ve skutecnosti rozdil zcela fundamentalni....

 

Takže to dýnko je poměrně veliký trapas, nebo ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, slitina (roztok v pevne fazi), kazdopadne bronz by mel mit hodne medi a trochu cinu, ne? Uplne selksym rozumem teda... Navic jadro cinu je skoro dvakrat tezsi nez med...

Takze, at ten obrazek znazornuje cokoliv, "pomerove" je to fail. Z toho by bronz nevysel...

Hele myslite ze uz maj vyrobenych vsech 250 ks? :D

 

jinak co si tak pamatuju, tak ta krystalova mrizka funguje na bazi coulombickejch gradientu kolem tech vnejsich nenaplnenejch elektronovejch orbit (slupek. ted nevim jestli to je 4d-4f konfigurace nebo co... uz je to par let). tzn ze navenek jsou ty celky neutralni, ale prostorove v mikromeritku je tohle energeticky "nejvyhodnejsi" usporadani...

pouziva se to i pri dopovani monokrystalu nejakejma kovovejma dopantama (lasery, scintilatory, ale treba i fosfory do hodinek jako superluminova, jsou podobny krystaly s nakejma dopantama...). ale jak je to v poloamorfnich kovech moc nevim, nemam zadny metalurgicky vzdelani.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na prvni pohled jsem nechtle uverit, ze by udelali takovouhle botu ale cim vic nad tim premejslim, tim vic to tak vypada... ale aspon to dodava hodinkam tu pravou limitkovou limitovanost...

navic jestli je to fakt pravda a nasypou si popel na hlavu a zacnou dynka vymenovat... umite si predstavit, jak velkou raritu z tyhle chybovy serie to udela? sberatele budou silet :D

 

Takže to dýnko je poměrně veliký trapas, nebo ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...no já kovář nejsem, ale jsem strojař a CuSn8 je běžné označení cínového bronzu, ne roztoku, používaného pro strojní díly, kde se klade důraz na korozi odolnost a pevnost, atd.

Myslím, že se z toho stává hon na čarodějnice, jen protože je to PRIM.

Není to žádný hon na nikoho a je to roztok. Slovy klasika:"Se stím smiř!" Je to prostě zcela nesmyslná rytina nemající jakoukoliv vazbu na cokoliv existujícího. Navíc se snaží tvářit strašně vědecky, jako že krystalická mřížka. O to je to celé směšnější. Navíc ten obrázek zobrazuje kubickou prostorově centrovanou krystalografickou soustavu (nějaké imaginární, neexistující sloučeniny), a při tom měď, pokud se nemýlím, krystalizuje v krychlové plošně centrované krystalografické soustavě. Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to, ze jedna cast ty smesi krystaluje v nejake soustave, neni moc relevantni. jak jsem psal vyse...

navic pri tom fazovym prechodu (tuhnuti) muze tech prostorovejch konfiguraci byt vic, v zavislosti na podminkach...

 

Není to žádný hon na nikoho a je to roztok. Slovy klasika:"Se stím smiř!" Je to prostě zcela nesmyslná rytina nemající jakoukoliv vazbu na cokoliv existujícího. Navíc se snaží tvářit strašně vědecky, jako že krystalická mřížka. O to je to celé směšnější. Navíc ten obrázek zobrazuje kubickou prostorově centrovanou krystalografickou soustavu (nějaké imaginární, neexistující sloučeniny), a při tom měď, pokud se nemýlím, krystalizuje v krychlové plošně centrované krystalografické soustavě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už to dýnko někdo chtěl pojmout vědecky , mohl se na to připravit.

Jsem jak tady už zaznělo přede mnou fanda těch nejobyčejnějších vojenských klasiků.

To ale nic nemění na tom že hodinky jsou to krásné a za mně velká gratulace jejich šťastným majitelům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

feltharg: sorry ,jsem začátečník,chtěl bych se zeptat,jak zapadá do hodinařiny to,že je jádro cínu skoro dvakrát těžší než med a taky nevím co  znamená české slovo fail.Taky bych se chtěl zeptat,jestli sám rozumíš tomu,co jsi sem dal dneska v 16:46  a jestli bys to mohl převést do normální češtiny,aby i ti co majó v řepě těžkó pustevnu zistili vó c gó. Díkec.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nové Orlíky mě moc neberou, bronz nebronz. Orlíky 38 v bronzu by mohly být zajímavé. Ale já už jedny nový Primky s prachem pod sklem doma mám... další nepotřebuju.

Obrázek na dýnku je IMHO neobhajitelný. Cínu prostě v bronzu není víc než mědi - to půjde okecat jen těžko. Škoda, že Prim stále funguje na téhle samodomo úrovni.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

feltharg: sorry ,jsem začátečník,chtěl bych se zeptat,jak zapadá do hodinařiny to,že je jádro cínu skoro dvakrát těžší než med a taky nevím co  znamená české slovo fail.Taky bych se chtěl zeptat,jestli sám rozumíš tomu,co jsi sem dal dneska v 16:46  a jestli bys to mohl převést do normální češtiny,aby i ti co majó v řepě těžkó pustevnu zistili vó c gó. Díkec.

 

aby i ti co majó v řepě těžkó pustevnu zistili vó c gó. Díkec.

Tohle bych tesal do kamene..:-) Dík za prodloužení života!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...