Přejít na obsah

Ukažte svoje Steinhart


vE13Lius

Doporučené příspěvky

Já si s tím pohrál spíš náhodou a svoji nešikovností.

Jednalo se tedy o model ocean vintage a tam je to urobené asi jinak.

Nejprve jsem promáznul silikonem a luneta mi vypadla.  Sem si myslel že je tam nacvaklá,  a ono ejhle, přilepená obostrannou lepící páskou.

Tak jsem nožem sejmul celou lunetu,  ale pak sem se dost vyvztekal než jsem pochopil,  jak to nacvaknout zpátky.  

Následně jsem chemoprénem přilepil lunetu zpět.  Ovšem naprosto dokonale a slepil to celé.  Takže zpátky na stromy, nožem sejmout celý otočný mechanismus,   na hulváta servat kroužek,  opucovat a pokus číslo dvě.

U ovm je to udělané nějak jinak.  Luneta mi jako celek nejde sundat.  Je v tom nějaká fičura.  Už to nebudu zkoumat.

Jo a na netu radí přilepit kyanoakrylátem.  No,tak ten je taky na pendrek.  Dobře odmastit a přilepit chemoprénem  extrém.  Anebo se svěřit profíkům.

Tam to stejně skončí po domácích laboracích.

Poučen, další potápky chci s fičurou na sundání lunety.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luneta je drahá - 30 Euro nebo 840 Kč chronoshop (2x dražší než hliník), výměna v Koscomu 200 nebo 300 Kč, nemůžu si vzpomenout.

Takze dokopy plus minus za liter? To nie je az take strasne... Ja mam na mojej lunete drobnu smuhu (blizke stretnutie s dverami) & uz ma to hned prestalo stvat :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze dokopy plus minus za liter? To nie je az take strasne... Ja mam na mojej lunete drobnu smuhu (blizke stretnutie s dverami) & uz ma to hned prestalo stvat :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nepochopil jsi to úplně přesně.  Ta luneta stojí jestli se nepletu , hliník tak čtyřista.

Jedinej problém je to sundat.  Celý ten mechanismus se dá sejmout.  Drží tam na principu pérové pojistky,  lidově řečeno segrovky.  No a to to celé dostat zpátky chce grif,  anebo nějaký speciální nástroj.

Jednodušší je rozpustit lepidlo, kterým je to přilepené na tu konstrukci.

De to snadno.  Koupíš si tu výměnnou lunetu.  Fénem to zahřeješ a nějakým vhodným nástrojem.  Tj. ne kovem to odlepíš.  Pak odmastíš.  Ta nová luneta je něco jako známka na dálnici.  Sejmeš papír a nalepíš.  Kvalita spojení je přímo uměrně závislá na  odmaštění a očistění materiálu pod tím. Je to sice amatérismus, ale také cesta.  Dát za to litr je blbost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...