Přejít na obsah

Lékařský koutek


Návštěvník YPO

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 668
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ale jo, my ten rtg zase poptáme. :-)

(Blbý, že do ordinace nelezu i já, už bych se pohádal minule.)

 

Ale že to bolí dlouho, vím  ze své zkušenosti.

 

Takže nechat třeba 3-4 týdny doma, pak co - třeba nějaká rehabka?

 

 

Moco - jak se pozná ta trombóza?

(Jinak nehulí a antikoncepci nebere.)

Napřed to začalo ranní ztuhlostí a bolestí jako z přetrénování, ale po rozhýbání to přes den bylo OK, lytko bylo pak poslední dny ztuhlé, překládal jsem to pooperacnimu stavu (mám berle a na nohu nesmím došlápnout).

No a včera v noci mě ta bolest už vzbudila, dopoledne jsem nastudoval na webu co to může být a zavolal doktorovi a ten mě poslal na ultrazvuk. Lýtko už mě bolelo furt a bylo lehce oteklé, bolest bych přirovnal ke svalové horečce. No a domů mě už nepustili. Nízká tromboza se např v USA léčí ambulantně. Doktor mi ale řekl, jestli nechci umřít doma, tak ať raději 3 dny polezim na interně.

Jestli tvé přítelkyni dali kvůli kotníku injekce na ředění krve, tak ať si je fakt píchá, trombozu bych nepřál nikomu.

Jinak já taky nehulím, nekouřím, ani antikoncepci neberu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsme po kontrole a to lepší je, že se udělal bez většího nátlaku rtg a je to skutečně nezlomené (dokonce jsem si to nechal vypálit na cd). Uff.

 

Horší je, co následně s tím. Onen lékař na chir.ambulanci, co ji minule říkal, ať s tím nehýbá, ji dneska tak trochu sprdnul, že s tím už necvičí a začal ji to tam ohýbat. Že prý klidně i přes bolest. Vtipný je, že na dotaz, jestli je to ok, že nedokáže říct, bo na rtg stejně vidí prd. Stejně tak jako info kdy jít do práce. No, a tuhle "rehabilitaci" teď ještě rozdýchává.

 

S tím s ním skončili a začalo hledání rehabky. Bohužel rehab. lékař má volno nejdřív za 10 dní (obvoláno několik pracovišť). Vidím na to jendu privátní polikiliniku, kde mj. tvrdí, že mají i sono, co zvládne "rtg" měkkých tkání. I tak ale těch 10 dní budeme muset počkat.

 

 

Suma sumárům, mám z toho takový trochu nepříjemný pocit, že pokud nemá člověk známé nebo si to neplatí nadstandard, tak je přístup lékařů tak trochu ruská ruleta. Jsou poctivci, kteří za všech okolností makají a jsou ti, kteří to mají jen jako bysnys. Kažpádně systém má docela díry a nechápu třeba, jak by se zvládl vyléčit výron nějaké 80ti leté, polosvéprávné, nemajetné důchodkyni bez auta a příbuzných, když dostat se k lékaři připomíná tak trochu dobývání hradu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to odjinud: těžké podvrtnutí kotníku se léčí znehybněním hlezna (sádrou) na 1-2 měsíce. Až pak nějaká RHB- už to tu bylo řečeno. Jinak ty potrhaný vazy prostě nesrostou když se s tím bude furt hýbat...

Nechce se mi věřit, že se v Praze děje to co popisuješ- zvrtnutej kotník je stran léčby banalita.

Pokud je holka jinak zdravá, tak žádné injekce na ředění krve nepotřebuje- stačí dostatek tekutin + hýbat prstama na noze příp. zatínat svaly na lýtku- aby krev dobře proudila a nesrazila se v žilách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odjinud: bohužel není v silách doktora naplnit všechny tužby a představy pacienta :D pracuju v Rakousku a postup je ten samej... RTG se zpravidla dělá jen jeden při první návštěvě, aby se vyloučila fraktura kotníku. Léčba je ta samá, ortéza na 5-6 týdnů s okamžitým postupnym přechodem na plnou zátěž nohy (zpočátku berle pokud je to nutný) nebo zpočátku sádra a pak přechod na ortézu. V drtivý většině se tu ani pacienti na kontrolu neobjednávají, většinou jen při potřebě. Pokud mají i po odložení fixace další problémy, tak MRT. Myslím, že to nebude u nás tak zlý.

Upraveno uživatelem cuborg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Největší problém "zvrtnutého" kotníku je právě ta jeho banalita. Není to zlomenina, ani rakovina, ani operace, ani nic podobně výhružně znějícího. A to často vede ke snaze tu, sice banální, ale pořád léčbu "ojebat". Což pak může vést táhlým problémům, které se blbě řeší.

 

Btw pro kolegu odnikud drobné uvedení do reálného světa. Čekací doba na RHB 10 dnů je v tomto státě (a myslím, že kdekoliv na světě) super luxus. Standartem je čekačka v řádu týdnů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Největší problém "zvrtnutého" kotníku je právě ta jeho banalita. Není to zlomenina, ani rakovina, ani operace, ani nic podobně výhružně znějícího. A to často vede ke snaze tu, sice banální, ale pořád léčbu "ojebat". Což pak může vést táhlým problémům, které se blbě řeší.

 

Btw pro kolegu odnikud drobné uvedení do reálného světa. Čekací doba na RHB 10 dnů je v tomto státě (a myslím, že kdekoliv na světě) super luxus. Standartem je čekačka v řádu týdnů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě spíš vadí, že člověk neví, na čem je. Ten doktor z chir. ambulance  z polikliniky by ji klidně poslal po víkendu do práce, poukaz na rehabilitace dal zase na vyžádání atd., vy píšete o klidu na 5-6 týdnů. Jak to mu má laik ruzmět? Kde je nějaký doktor, který to posoudí na svý triko a řekne "teď ještě klid, teď rehab, teď do práce"?

 

Mám taky pocit, že se vráží v rámci zdravotnictví peníze na hlavně nějakou hi-tech péči, kterou se pak špitály chlubí v tv, ale pokud tam člověk přijde s výronem, čeká 3h v přeplněné čekárně a ještě je rád, že ho vezmou. Samozřejmě chápu, že peníze jsou potřeba tam, kde jde o život, ale tohle je až moc "DODO" (dodělej si doma), tj. starej se sám. Aspoň tedy můj pocit.

 

Dovolím si sem dát prvotní diagnózu z pohotovosti před 14 dny, jestli to pomůže.

 

post-22024-0-80449600-1522230427_thumb.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kde jsou ty potrhané vazy? Jestli to jen zbytečně nenafukuješ? Co jako bys chtěl?
Jak se jmenovala ta stará paní z Nemocnice na kraji města, co jí nic nebylo dost dobré a pořád si jen stěžovala? Dobiášová?

 

Co bys asi dělal s opravdovým úrazem...

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak ji pak uřízli tu nohu? :-) Nevím..

 

... no, že má potrhaný vazy ji pak říkal doktor v rámci poučení. U toho jsem byl, to si pamatuju - ptal jsem se, jestli se to tedy nešije. Říkal, že už ne, že se se tím dřív snad experimentovalo, ale dneska jen fixace.

Upraveno uživatelem odjinud
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle té lékař.zprávy to spíš vypadá na lehčí distorzi (..hematom není..), ale to je k ničemu takto nad tím špekulovat, když to nikdo z nás neviděl naživo...

 

naříkat na úroveň zdravotnictví- z býv. východního bloku jsme na tom nejlíp, není to tak zlé, ale jistě by mohlo být lépe

nakonec třeba ta distoze hlezna- když chceš, můžeš zadara oběhnout několik chir. či ortop. či RHb ambulancí, v poho, pojišťovna vše zacáluje, no ale pak m.j. nejsou prachy na pořádnou péči a všude 3h fronty v čekárně...

nemůžeš čekat, že když je něco zadarmo (ano, platíme zdrav.daň...), tak to bude super kvalitní, že..., no ale na kvalitnější péči se u nás nesmíš připopojistit ani si připlatit, bo sme si všichni rovni...,

vlastně podle tohoto modelu je nespravedlivé, že někdo si může koupit dražší, kvalitnější hodinky a někdo ne..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

dostal jsem za úkol koupit bezkontaktní teploměr .... vím o tom lautr prd, takže se táži který ?

 

heuréka doporučuje tento: http://www.lekarnawpk.cz/shop/biotter-teplomer-bezdotykovy-infrac--nc300-1ks~z2986678.html  (klinicky testováno)  :eek:

 

já mám rád Omron: http://www.lekarnawpk.cz/shop/teplomer-omron-gentletemp-720-celni-3v1-bezkontak-~z3081073.html

 

 

klidně na doporučení (vlastní zkušenost) koupím jiný

 

tak jedem :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...