Přejít na obsah

Lékařský koutek


Návštěvník YPO

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 669
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Co se oci tyce, tak "ocni gymnastika" muze pomoct, ale v nasich zivotech a prostredi, cumeni do TV a monitoru, atd..., spise ne...

A od nejakych cca 40 let zacina starecka vetchozrakost, uz zkratka zacneme videt stale hur. 

Smirte se s tim.

PS: to bylo kratke shrnuti infa od ocni lekarky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavne necumet furt do stejne vzdalenosti. Teda zrusit TV, zrusit tablet, ntb, a veskere monitory, knihy atd. Prestehovat se nekam do prirody, at ma oko neustale zmeny vzdalenosti na zaostrovani.

Ps: pripadne vaznejsi ocni dotazy pres SZ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavne necumet furt do stejne vzdalenosti. Teda zrusit TV, zrusit tablet, ntb, a veskere monitory, knihy atd. Prestehovat se nekam do prirody, at ma oko neustale zmeny vzdalenosti na zaostrovani.

Ps: pripadne vaznejsi ocni dotazy pres SZ.

Čili se ze mě stane nezaměstnaný poustevník někde v prd..., ale budu tam na to dobře vidět :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavne necumet furt do stejne vzdalenosti. Teda zrusit TV, zrusit tablet, ntb, a veskere monitory, knihy atd. Prestehovat se nekam do prirody, at ma oko neustale zmeny vzdalenosti na zaostrovani.

Ps: pripadne vaznejsi ocni dotazy pres SZ.

Já měním zaostření doma na gauci stylem - hodinky/TV/tablet/telefon v náhodném pořadí, oko se procvicuje dost :-)))))
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, na hodinky/mobil/tablet moc přeostřovat nemusíš :) chtělo by to zakomponovat do toho ještě 20 metrů vzdálené krmítko pro ptáky a 50 metrů vzdálenou sousedku na zahradě/za oknem, pak to bude cajk...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejdou nějak cvičit voči abych přestával blbě vidět na blízko? Asi ne, žejo...? Když se totiž teď dívám na NTB na film, tak bez brejlí na dálku ho musím mít moc blízko a s brejlema zase moc daleko, je to nekomfortní.

 

Na poliklinice jsem viděl odkaz na tyhle stránky: http://www.cvikyprooci.cz/cviky/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pritelkyne si predminule utery, tj.zitra to bude 14 dni, pekne pohmozdila kotnik na trampolinach, ma i potrhane vazy.

 

Byli jsme na kontrole min.tyden, na chirurgicke ambulanci na mistni poliklinice, doktor pres opakovanou zadost odmitl udelat kontrolni rtg s tim, ze pry se to zda ok.

 

Zitra mame jit znova, zase k nemu. Jaka je idealni kontrola tohodle urazu? Podle me rtg by mel udelat, ne? Nebo i neco na mekke tkane? Premyslim, jestli nejit nekam jinam... jinak ten doktor je chirurg-proktolog, jak jsem pak zjistil, takze to taky asi neni uplne optimalni specializace...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud byl 1.RTG negativní (a netrvá klinické podezření na zlomeninu), tak kontrolní RTG je k ničemu.

Pokud to je klasický podvrtnutí zevního kotníku, tak pár týdnů sádra a hotovo.

No a pak RHB atd.

Pokud je přítelkyně sportovkyně, tak opravdu bude lepší traumatolog než proktolog..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak puvodni diagnoza je S943 - Distorze hlezna vpravo.

Rtg nalez: P hlezno - bez cerstvych traumatickych zmen.

 

Takze zlomenina pry ne, i kdyz pred zrengenovanim na pohotovosti byla konstatovana uz od pohledu. Pak se tedy ustoupilo k vyronu.

Upraveno uživatelem odjinud
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těžký výron mnohdy vypadá dramaticky, ale ikdyby třeba doktor drobnou zlomeninu na RTG nepoznal, tak na léčbu by to nemělo vliv- jen konzervativní léčba- t.j. fixace sádrou.

Speciální RTG- držené snímky- se prakticky nedělají.

Hlavně léčbu neuspěchat, na stáří se to vymstí artrózou.

U mladých žen (hl. když mají v rodinné anamnéze plicní embolii apod.) co užívají antikoncepci a kouří tak bacha na trombosu v žilách znehybněné končetiny !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trombozu jsem dnes úspěšně přivítal v mém lýtku na noze, kde mi dělali před 14dny meniskus. Jsem nasranej, do čtvrtka si poležím na kapačkách. Ale snad bude vše OK, podchytit jsem to snad v zárodku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

odjinud: Na domáhání se kontrolního rtg se vykašli. K ničemu nebude. Ale příprav sebe i drahou polovičku na to, že "podvrtnutý" kotník je léčba regulérně na několik týdnů, mnohdy téměř stejně dlouho, jako zlomenina. A drobné potíže to může dělat měsíce. Žádné vyšetření na měkké tkáně by prakticky k ničemu nebylo. A v zásadě jediná věc, jak se tomu dá pomoct, je dát hleznu dostatečný klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jo, my ten rtg zase poptáme. :-)

(Blbý, že do ordinace nelezu i já, už bych se pohádal minule.)

 

Ale že to bolí dlouho, vím  ze své zkušenosti.

 

Takže nechat třeba 3-4 týdny doma, pak co - třeba nějaká rehabka?

 

 

Moco - jak se pozná ta trombóza?

(Jinak nehulí a antikoncepci nebere.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...