Přejít na obsah

SEW 2018


Skopky-Sonny

Doporučené příspěvky

Nechci být nevděčný, ale po mé třetí návštěvě je to čím dál stejnější a už mě SEW moc nebaví.

Arnold & Son byli samozřejmě super, k jejich stánku jsem se vrátil několikrát a teď když se dívám na Ch24, tak zjišťuju, že to cenově není zdaleka tak nedosažitelné, jak bych podle vzhledu hodinek čekal. Měl jsem si vzít katalog sakra, měl bych o čem přemýšlet. Nechce se ho někdo zbavit, kdo na to nemáte? ;-)))

Phenomen byly taky zajímavé, i cenovkou 57k Eur, čekal bych o řád vyšší cenu, na druhou stranu dost kopírujou vzhled MB&F a dalších a až čas ukáže, jestli přežijou.

No a ostatní stánky byly úplně stejné jako loni a předloni, takže se můj zájem smrsknul na vyzkoušení asi tří konkrétních modelů, které vím, že koupím, ale to bych mohl i v obchodě, i když by to pro mě bylo dál než v Brně.

Každopádně, když se člověk projde pár obchody v Pařížské nebo lépe Kohlmarkt/Graben/Kärtnerstrasse, tak toho uvidí o dost víc :-/ Vývoj SEWu se zastavil, takže jestli je pravda, že příště bude v Praze, tak budu rád, že budu mít o důvod víc a chuť navštívit Prahu, kam jinak radši moc nejezdím.

Ahoj Radku, já to vidím jinak.

 

Pro mě SEW neustále stoupá na ceně.

Pravdou ale je, že stánkům věnuji tak maximálně 5% svého času.

 

95% času trávím na přednáškách, které jsou super. Letos jsem pochopil podstatu fcí věčného kalendáře, a to dokonce u různých systémů.

Velmi zajímavá byla také přednáška pana Hovorky na téma slepé uličky vývoje.

Neocenitelná je také diskuze přednášejícího s diváky na konci každé přednášky.

 

Co oceňuji na stáncích?

To, že na rozdíl od obchodů jsem zde vítán, i když nic nekoupím. To, že je tam vždy aspoň jedna osoba, která tomu dobře rozumí.

 

Na konci pan Sirota říkal, že si není jist, zda se SEW do Brna vrátí. Snad za předpokladu, že nebude v Praze stejně úspěšný, jako v Brně.

Takže příští rok asi nepojedu, abych podpořil návrat do Brna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Já jsem si veletrh docela užil, loni mi to bohužel nevyšlo, takže po dvou letech zase skvělý pokoukání . Prostory jsou opravdu reprezentativní. Jaky je vlastně důvod ze se veletrh přesunuje do Prahy ? Jestli je to kvůli prostoru, tak me spíše vyhovuje takova mala az rodinná atmoška.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Já jsem si veletrh docela užil, loni mi to bohužel nevyšlo, takže po dvou letech zase skvělý pokoukání . Prostory jsou opravdu reprezentativní. Jaky je vlastně důvod ze se veletrh přesunuje do Prahy ? Jestli je to kvůli prostoru, tak me spíše vyhovuje takova mala az rodinná atmoška.

Dlouhodobá rekonstrukce prostor Moravské galerie.

Škoda, že se nehledají prostory někde na Moravě. V Praze je akcí mnoho. Navíc to na Moravu mají blíž i Slováci a Rakušané.

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

95% času trávím na přednáškách, které jsou super. Letos jsem pochopil podstatu fcí věčného kalendáře, a to dokonce u různých systémů.

Velmi zajímavá byla také přednáška pana Hovorky na téma slepé uličky vývoje.

Neocenitelná je také diskuze přednášejícího s diváky na konci každé přednášky.

pokud to není příliš kontroverzní, jaká byla přednáška na téma První Čech který staví Grande Complication?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co oceňuji na stáncích?

To, že na rozdíl od obchodů jsem zde vítán, i když nic nekoupím. To, že je tam vždy aspoň jedna osoba, která tomu dobře rozumí.

Ještě jsem se v žádném obchodě nesetkal s tím, že by se na mě dívali skrz prsty a s odborností u stánků je to úplně stejné jako v obchodech. Někteří/některé prodávající jsou tam jen proto, že dobře vypadají :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě paní u GS tvrdila, že divery mají tvrzenou keramickou lunetu a snowflaky lakovanou ručičku.

 

 

Bondovky mě mile překvapily, tah se mi nelíbí vůbec, průhled také ne, ale cifr se mi líbil moc. Modrá je podstatně lepší než na předešlém modelu a šedá je taky zajímavá. Velké plus vidím v tom, že nyní už jsou na tahu vždycky se sponou s mikroregulací.

 

 

Sorry za foto - špatné světlo.

 

 

Edit: výstavu hodnotím velmi kladně. Jsem rád, že někdo něco podobného dělá a děkuji za to.

post-21215-0-21541500-1540126319_thumb.jpeg

post-21215-0-64175200-1540126333_thumb.jpeg

post-21215-0-44891800-1540126347_thumb.jpeg

post-21215-0-86630000-1540126364_thumb.jpeg

post-21215-0-67326000-1540126378_thumb.jpeg

Upraveno uživatelem shewcza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dámy a pánové,

 

musíme Vám poděkovat jménem celého realizačního teamu za to že jste přišli :clap: 

 

Rok od roku se snažíme celý koncept vylepšovat a Vaše připomínky jsou tou nejlepší zpětnou vazbou.

 

Rád bych teď vysvětlil některé poznámky z Vaší strany:

 

- Ano, příští rok budeme v Praze, v paláci Žofín. Důvodem je, jak již bylo zmíněno, dlouhodobá rekonstrukce Moravské galerie. Jednoduše řečeno jsme byli nuceni hledat nový prostor i když se nám Brno primárně opouštět nechce. Slyšíme to i od vystavovatelů, někteří jsou za Brno rádi. Jiní - např. vystavovatelé z ciziny se na Prahu již 2 roky vyptávají. Největším problémem ale bylo najít vyhovující prostor, protože máme přecejenom nějaký koncept a nechceme to dělat třeba na výstavišti. Budova jako taková, je pro nás opravdu důležitá, protože pomáhá doladit celkovou atmosféru a pocity z výstavy. V kombinaci s tím, že potřebujeme velký prostor, přednáškový sál, místo pro catering, zázemí atd. se výběr dost zúžil. V Brně nic takového už bohužel není a tak jsme si v Praze prošli Obecní dům, Rudolfinum, Lobkowiczův palác a nakonec palác Žofín. Ten splňuje naše představy a potřeby nejlépe ze všech a tak si už dnes zapište datum 19.-20.10.2019 do Vašich kalendářů. Do budoucna ale nevylučujeme, že by výstava mohla být na přeskáčku Brno / Praha.

 

- co se skladby vystavovatelů týče - každý rok jsou nějaké obměny. Letos např. Arnold&Son, Phenomen, loni Hautlence - ty ani v Praze na Pařížské nenajdete. Mimochodem, my se snažíme udělat výstavu o hodinářských značkách a né o distributorech nebo prodejcích. Každopádně (ne)aktivitu obsluhy každého stánku si řídí vystavovatelé sami dle uvážení a do tohoto ani nemůžeme zasahovat. Pokud přivezou staré modely, bez povšimnutí sedí a návštěvníkům se nevěnují, je to bohužel a pouze jejich chyba.

 

- raut a občerstvení v pátek večer. Pití bylo v prvním patře a na terase záměrně z důvodu rozptýlení davu. Loni bylo vše ve druhém patře, nedalo se tam hnout, u stánků nulová aktivita a to je prostě z našeho pohledu škoda. Neděláme food festival, ale veletrh hodinek :cool02: Mimochodem věděli jste, že venku na terase hrál DJ FLUX, který se na světovém poháru umístil v kategorii dvojic 2krát na 3.místě? Mimo to mnohokrát první místo CZ/SK DMC Championship, první čech v porotě mistrovství světa DMC a moře dalších ocenění... no možná nevěděli. Ale to proto, že se snažíme pozvednout a pomoci celé hodinářské komunitě a její silné základně, v podobě Vás, fanoušků do hodinek a né diskofilů.

 

- přednášky jsou nedílnou součástí veletrhu, bez nich by to opravdu nebylo ono. Teď budu mluvit jenom sám za sebe, ale pana Siroty si nesmírně vážím a je pro mě obrovskou inspirací. Pro ty co si nevšimli, pan Sirota má na starosti program přednášek a jejich komentování. Díky jeho zkušenostem a nasazení jsme měli možnost slyšet zajímavá témata, věcné otázky a kvalitní komentář. Na tomto do budoucna není důvod nic měnit.

 

 

Toť vše k aktuálním tématům, ale klidně to do nás perte horem spodem. Opravdu se snažíme dělat vše rok od roku lepší a bez Vašich připomínek to fakt nejde a jsme za ně vděční. Nikdo není dokonalý, určitě se nebude vše každému líbit, ale tak už to prostě statisticky bývá. My se pokusíme najít cestu k co nejvíce fanouškům tikajícího světa a rozšířit jim obzory ve světě hodinařiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za odpovědi, presto myslim ze k jidlu by melo byt piti dostupnejsi, jinak je rozptyleni davu cesta dobra.

Za brno jsem byl s kolegy rad, duvod si udelat tradicni vylet a tak bych byl pro, aby se po rekonstrukci veletrh vratil do brna :)

 

A jsem (vlastne) rad, ze letos chybel v patek vecer whisky "stanek" - takhle jsem (i pres nasledny presun do viru velkomesta) v sobotu z tech prednasek neco oproti lonsku mel.

 

Veletrh je paradni, jen tak dal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...