Přejít na obsah

Chronotechna Blackest Watch


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 666
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Takze ako citam kicstarter tak jsem tam nasel odpoved od pana Sicha

 

"Dobry den, chronomag.cz jsme zaregistrovali, protoze se objevuje jako dobry zdroj v referrals. Ani jsem nevedel, ze je v CR takova uzasna a horology znala komunita, fantasticke. Chystal jsem se odpovedet a dekuji za "postouchnuti"."

 

Uvidime zda se tu chce vyjadrit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím kolegové,

 

Za mě vizuál zajímavý, ale pouze s logem. Ta nakopovaci omacka okolo je podle me nutne zlo. I klasicke firmy najimaji pop celebrity. Co me prekvapilo je 20? shipping do CR. Je nekde receno, kde se budou vyrabet? Samozrejme krome toho, ze to je swiss made na horske salasi eko bio a umi tezit bitcoiny :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím kolegové,

 

Za mě vizuál zajímavý, ale pouze s logem. Ta nakopovaci omacka okolo je podle me nutne zlo. I klasicke firmy najimaji pop celebrity. Co me prekvapilo je 20? shipping do CR. Je nekde receno, kde se budou vyrabet? Samozrejme krome toho, ze to je swiss made na horske salasi eko bio a umi tezit bitcoiny :).

Samozřejmě, že je to tam řečeno. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc nechapu, proc to tady plno lidi odpiskalo hned na zacatku a ma hned jasno.

Trochu zavidim bratrum slovakum, kdyz zacla firma Biatec otvirat sve stranky ( ne bez chyb ), tak se vetsina z nich sesikovala a vyjadrila podporu ( sice trochu jinej pripad, ale myslim si, ze trefnej ). Tady na tom naopak drtiva vetsina hleda kazdou chybku a mam i dojem, ze tu stranku sotva prolitla. Chybky jsou vsude, ale "majitel" uz se pripojil a jiste to vylepsi. Dejte mu cas a sanci a ne ze to hned odsoudite.

Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc nechapu, proc to tady plno lidi odpiskalo hned na zacatku a ma hned jasno.

Trochu zavidim bratrum slovakum, kdyz zacla firma Biatec otvirat sve stranky ( ne bez chyb ), tak se vetsina z nich sesikovala a vyjadrila podporu ( sice trochu jinej pripad, ale myslim si, ze trefnej ). Tady na tom naopak drtiva vetsina hleda kazdou chybku a mam i dojem, ze tu stranku sotva prolitla. Chybky jsou vsude, ale "majitel" uz se pripojil a jiste to vylepsi. Dejte mu cas a sanci a ne ze to hned odsoudite.

Diky.

Presne to mi napadlo ze kazdy alebo skor vacsina do odpisala hned.

Treba sa vyjadrit a podporit a dat svoj nazor. Mozno z toho fakt bude nieco zaujimave. Ved napad je do fakt dobry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak jsem uz nekde zminil, je mi proti srsti to pojeti kampane:

 - nejcernejsi kdy vyrobene

 - luxus ruka v ruce s vedou

 - nejvic fascinujici a nejlepsi odecitani casu v historii hodinarstvi

 - svetovy rekord v cernote

 - unikatni vlastnosti...

 

spousta dalsich a dalsich nabubrelych super slov, smesne a zbytecne srovnavani se ZNACKAMA a jejich cenou

a pak vidim hodinky, ktere se mi zel na rendrech nelibi (muj subjektivni problem) a na ebayi se podobnych, ne-li hezcich vali tisice :-)

 

chapu, ze to kickstarter a doba vyzaduje, ale uz toto me odrazuje, abych se timto pocinem dale zabyval

 

P.S. libi se mi a fandim vsemu, co kdo vlastnima rukama vytvori, ale toto mi pripada jako: pojdme to zkusit a nahonime nejake prachy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Moc nechapu, proc to tady plno lidi odpiskalo hned na zacatku a ma hned jasno.

Trochu zavidim bratrum slovakum, kdyz zacla firma Biatec otvirat sve stranky ( ne bez chyb ), tak se vetsina z nich sesikovala a vyjadrila podporu ( sice trochu jinej pripad, ale myslim si, ze trefnej ). Tady na tom naopak drtiva vetsina hleda kazdou chybku a mam i dojem, ze tu stranku sotva prolitla. Chybky jsou vsude, ale "majitel" uz se pripojil a jiste to vylepsi. Dejte mu cas a sanci a ne ze to hned odsoudite.

Diky.

Tak mozna casem dojdes ke stejnemu zaveru jako my rychlejsi :D Tohle nema cim prekvapit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zaznělo tu, ze českej zakaznik není cílovka. Ja si to nemyslím - český logo, českej Šich, český s.r.o, stránky s možností volby jazyka ENG a CZ... alespoň já tam na tabletu vidím jen tyhle dvě možnosti. To mi přijde na českýho zájemce nastavený dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry den vsem!

 

Musim rict, ze jsem opravdu mile prekvapen, ze v CR existuje takovato rozsahla komunita watchgeeku (i watchsnobu :cheers: ) jako jsem ja.

 

Dekuji vam vsem za komentare a podnety, rozhodne nejsou nevyslyseny a snad mne moji kolegove neukamenuji, kdyz slibim ze neco malo extra pro ceske zakazniky chystame. Doufam, ze pravidla fora dovoluji to tu zminit a nebude to brano jen jako lacine promo.

 

Ted jen kdybych se mohl vyjadrit k tem nekolika dotazum a nejasnostem, ktere jste zminovali.

 

- Proc tolik moznosti na "pledge":

Na KS to funguje tak, ze je jiste omezene mnozstvi produktu dostupne za nejvyhodnejsi cenu, dalsi mnozstvi za mene vyhodnou atd. Pro efekt "kdo driv prijde ten driv mele". Je to proto, aby podporovatele/backeri co projekt zajisti v jeho uplnych plenkach meli nejvetsi uzitek. Narozdil ale od jinych, my jsme dali opravdu hodne tech Early Bird, aby byl produkt co nejdostupnejsi.

 

- Je to Vanta? Kdyz nebude, je to na nic?

Jmeno materialu nemohu opravdu zatim prozradit, jsme pod NDA a specialni cenu, kterou jsme ziskali mame i diky tomu, ze dokud neni produkt volne k dispozici na trhu nebudeme to nijak ventilovat. Vim, ze je to presne to co vsechny zajima a kazdy by rad mel potvrzeno ze ma material, z ktereho tvori Sir Anish Kapoor, na zapesti, ale neni to v tuto chvili mozne potvrdit ani vyvratit. Verte mi ale, ze zklamani vysledkem nikdo nebudete.

 

- AR Coating

Pracujeme na tom, nejspis bude specifikace AR03-Inner, tzn Oris kvalita (nizsi vyssi/vyssi stredni, jestli to dava smysl). Mimochodem jste prvni kdo to vi, nikde to moc nehlaste, rozhodne ne na KS, kolegove by me zabili :). Snazim se, aby to bylo i v ramci zakladni ceny, kolegove jsou proti, uvidime jak to dopadne, nicmene pokud bude doplatek, bude opravdu jen za cenu toolingu a samotnych nakladu.

 

- Logo na cifernicku bude? Nebude? 

Nektery prototyp ho ma jako inovovany logoscript (mimochodem je super ne?), nektery ho nema. Moc dekuji jednomu z vas za napad, ze by logo mohlo byt to co je na korunce. Vsechny varianty exsituji a podle poctu objednani je mozne, ze se podari zaridit aby pribyla dalsi varianta personalizace, tzn krome vyberu typu materialu, barvy a reminku, by pribyla moznost typu loga. Ale nemohu to slibit, nicmene je to v procesu.

 

- Ad Design

Me osobne se libi :) ale ted vazne, design je vzdy subjektivni zalezitost, ale materialy, hrany, zpracovani, atd je vazne nejvyssi kvality. Jinak to co vidíte na fotkách a videu kampaně nejsou jen rendery, ale skutečný produkt. Museli jsme si být jisti, že můžeme dostát svým slibům v tak dostupné cenové hladině jakou jsme si stanovili. Chceme dostat super kvalitní produkt na ruce všech, proto jsme i zvolili Kickstarter. Výroba i sestavení probíhá ve Švýcarsku, nakládání s tak precizním materiálem si vyžaduje dokonalou čistotu prostředí, přesnost, teplotní stálost, dokonalý tooling atd. Celý postup je opravdu té nejvyšší kvality, hodinky tak mohou mít Swiss Made status, kdo se v hodinářství trochu vyzná, ví jak komplexní záležitost to je. I design a koncept je švýcarský, se spoustou připomínek od mé maličkosti. Mimochodem, produkty našeho designera najdete pod těmi nejlepšími značkami jako je Greubel Forsey, Richard Mille a další haute horlogerie znacky.

 

- K strojku

Vim, ze vetsina by rada videla inhouse movement. Kdo by ne, ze? Jenze to se pak bavime o uplne jinych cenovych hladinach, pokud chcete kvalitu, rekneme Chronode jako ma Czapek, jsme v ne desitkach tisic korun za hodinky, ale v desitkach tisic CHF. Amaterske/poloamaterske pokusy v nespecializovane manufakture o vlastni strojek, ktery je de facto stejne jen puvodni design ETA/Seiko jen ma jinak probrousene mustky (rika se to tak cesky?) a obcas nekde anodizovany sroubek, dle meho nestoji za rec. Pokud mate hodinky opravdu radi (coz mate, to byste tu na forech nebyli), zajedte si do Le Locle, zaklepejte na dvere mensich manufaktur (cas od casu delaji tour pro verejnost), objednejte se k Sellita na tour at vidite, co Swiss Made kvalita i strojku "off the shelf" znamena. Vazne to neni tak, ze by ETA/Sellita/Valjoux byly nejake krapy. 

 

- K znacce

Jako fanousci PRIM chapu, ze to nekoho muze nadzvednout ze zidle. Naše společnost není nástupnickou organizací, ani není nijak personálně či materiálně propojena ať už s bývalým podnikem Chronotechna, či společnostmi, které v minulosti značku vlastnily. Značka nebyla nijak využívána a po mnoho let měla propadlou registraci, nebyl o ní žadný zájem. Byla to v podstatě náhoda a není za tím ani nějaký kalkul nebo jakákoliv jiná negativní konotace. Ostatně ten název je úžasný a je škoda aby jen tak zanikl v čase. Můžeme to chápat, že oživení brandu samotného je jakýmsi pokusem dát značce nový život a umysly mame jen ty nejlepsi. Snad se to podaří.

 

- Ke me osobe

Me profesni pozadi je IT/Software, takze nejsem z hodinkoveho sveta. Mam SW firmy v UK a i bydliste tam ale i zde v CR, proto obe lokace. Neni za tim nic komplikovaneho, jen rizeni osudu. Z kratkeho projektu pred 11ti lety v UK bylo nakonec 6let se stejnou skupinou zakazniku a behem te doby tam clovek najde dalsi business. Hodinky miluju, je to muj konicek a pro muze je to jediny sperk, ktery muze nosit (z meho pohledu). Navic a asi ne jen pro mne, je opravdu fascinuji, specielne pro ajtaka, ze mechanicky strojek umi precizne ukrajovat z neceho tak abstraktniho jako je cas... Mam rad a vlastnim kousky znacek Czapek (kde jsem i investor), PP, Seiko, Omega, Rolex (jojo, ja vim... ale Skydweller je uzasnej), PRIM a Chronotechna :)

 

Jinak pokud mate nejake dotazy, urcite je sem muzete dal postovat, snad bude cas aspon na nejake eventuelne odpovedet.

 

Velmi si vazim podpory, komentaru (vsech, opravdu, obcas kolegum rikam co pisete, rozhodne je to zajima) a napadu a znalosti ktere mate! Dekuji za ne!

 

-Pavel Šich

Chronotechna

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za obsáhlé vyjádření a upřesnění. Projekt jsem podpořil ještě před tím a nyní jsem o to víc rád. Budu se těšit na zajímavé hodinky. Snad se dílo vydaří. Osobně si myslím, že logo je velice zajímavé a rád bych jej na hodinkách měl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtelo by to nejakej workshop pro mistni cleny. Neco jako Building a watch brand in 21st century. Zajem o insight do hodinarske problematiky by tu byl urcite obrovsky.

 

Vyborny napad, rozhodne se pokusim neco zorganizovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, myslim, ze by to bylo prospesne oboustranne. P. Sich je sice milovnik hodinek, ale tipuji, ze se muze spouste vecem priucit od mistnich kolegu. Prece jen, kdyz se clovek mota na foru nejakej patek, proste neco pochyti at chce nebo ne, vkus se mu vytribi... proste se z nej stava vyzralejsi zakaznik.

 

Jen tim chci rict, Kide, ze "insight do hodinarske problematiky" by se hodil i Chronotechne. Na druhou stranu to navrhovane tema (budovani znacky) by se zase urcite hodilo par lidem odsud.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...