Přejít na obsah

SAN MARTIN


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 635
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Vidím v tvé čáře života, že tomu budeš nechávat volnej průběh do okamžiku, než tě jednoho dne zcela ovládne myšlenka, jak by to asi vypadalo, kdybys je ponořil do nějaké sračky. Budeš se snažit odolat, nicméně najednou spontánně popadneš první lahev octa, na kterou ve špajzu narazíš a poliješ je.

Nebo aspoň já jsem to tak měl :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejdřív musím zjistit, jestli to jde vrátit do původního stavu bez ztráty materiálu. dočetl jsem se něco o citrónu.

jinak miky to pěkně začal, Xeno, až bude mit prachy, tak do něčeho taky pude, tak pak už zbejvá udělat nějakej čajnačundr. travex ať si nic nekupuje, pač na nás stejně sere. ale aspoň mi dobře poradil, ať si s tim nelámu hlavu, to je fakt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"patinace" je v tomto pripade predevsim reakce (hlavne oxidace) medi s prostredim, ve kterem se nachazi. Nejedna se o jednu latku, nybrz dle typu prostredi o vice latek a dle toho vznikaji ruzne "odstiny" nebo "mapy". Se zmenou barvy dochazi i k ochrane povrchu pred dalsi oxidaci. Tedy odstraneni patiny (mechanicky nebo chemicky) vzdy znamena ubytek materialu. Material "ubyde" uz pri oxidaci, protoze bez nej vlastni reakce neni mozna. Nicmene se v tomto pripade jedna spise o tisiciny ci setiny milimetru. Zalezi, kolikrat se dany proces opakuje. Teoreticky, pokud bych 5x za rok odstranil patinu a pokazde se jednalo dohromady o 0,015 mm, tak cca za 15 let prijdu asi o 1mm povrchu. Nejvice se odstranovani patiny projevi na hranach. Tam se projevi ale i mechanicke opotrebeni oterem. A to neni moc meritelne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, pro socky... teď si tady dělám hodinkovej pořádek, píšu do wordu včera přibyvší položky a aktuálně jsou tyhle číny moje druhý nejdražší hodinky :death:. I když z toho na druhou stranu plyne, že ta socka vlastně jsem. Ale co, cenovej strop pro hodinky je pro mě dejme tomu ta desítka, dražší si nezasloužím. Doháním to celkovým počtem kusů :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...