Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Plynový bude mnohem zdravější, zpravidla nekape do plamene. Ale co je nezdravé je dobré..............

Mám zděný zahradní krb, boční zčela mřížované obaly na uhlí (maso nekape přímo na uhlí) a otáčecí jehlu na 6 špízů, ale i při pečlivém mazání z něho bylo maso vyschlé. Už to používáme jen jako ohniště na dřevo, chceme-li si klasicky "spálit" špekáčky. Jinak jen plynový gril. V mase zůstane šťáva, je hned hotové. Jen mi chybí, jak píšu výše, ta vůně (od ohně).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 399
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

taky o nem premyslim.. jediny, z ceho mam strach je "ztrata romantiky" oproti klasickemu na drevene uhli.. :)

Byl jsem vzdy zasadne pro grilovani na shorelem tvrdem drevu, z meho pohledu lepsi nez uhli ci brikety. Po dohoreni perfektni hodinovy zar, vune. Pak jsem z duvodu urchleni procesu koupil plynak od Mountfieldu a oproti sousedovu Campingazu v dvojnasobne cene v tom nebyl rozdil, proste to ugrilovalo maso. Pravda, tan jeho byl na ohmat krapet festovnejsi, muj mel zase vetsi vykon, grilovaci mrizka stejne velka. Co mne osobne vadilo, ze jsem z toho masa cejtil cmuch, ty zplodiny proste nekam jit musi. Po tydnu sel z domu a poridil jsem elektricky Weber a na ten nedam dopustit. Otocim koleckem, behem chvilky griluju, zadny kour,zplodiny. Kdyz chcu romantiku zapalim drevo ve zdenym grilu, pravda, uz se to dva roky nestalo. Kup co se ti libi, zadnej extra rozdil v samotnych znackach neni, Mountfieldu se neboj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky o nem premyslim.. jediny, z ceho mam strach je "ztrata romantiky" oproti klasickemu na drevene uhli.. :)

Já byl právě u známého na chalupě minulý týden a příjemně mne překvapil jak výkon grilu, tak i chuť masa, kde jsem až tak podstatné rozdíly od masa připravovaného např. na dřevěném uhlí či briketách nepociťoval. Tu ztrátu jsem nepociťoval, spíše naopak - pohodové posezení, kdy se člověk mohl věnovat kecům a bez zbytečných prodlev si nandávat na talíř to, na co měl zrovna chuť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Já byl právě u známého na chalupě minulý týden a příjemně mne překvapil jak výkon grilu, tak i chuť masa, kde jsem až tak podstatné rozdíly od masa připravovaného např. na dřevěném uhlí či briketách nepociťoval. Tu ztrátu jsem nepociťoval, spíše naopak - pohodové posezení, kdy se člověk mohl věnovat kecům a bez zbytečných prodlev si nandávat na talíř to, na co měl zrovna chuť.

.. ja nevim, no.. tohle asi nejde objektivne posoudit z jedne zkusenosti.. mohl mit hodne kvalitni a dobre nalozeny maso, atd.. ja, co jsem jedl z plynoveho grilu, mi prislo takovy umely, bez toho spravneho "zakoureni"... na drevenem uhli/briketach i nenalozeny, nekoreneny maso vzdycky dostane specifickou chut a vuni.. ale pohodli vetsinou nakonec zvitezi, to je fakt..

Upraveno uživatelem montemar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.. ja nevim, no.. tohle asi nejde objektivne posoudit z jedne zkusenosti.. mohl mit hodne kvalitni a dobre nalozeny maso, atd.. ja, co jsem jedl z plynoveho grilu, mi prislo takovy umely, bez toho spravneho "zakoureni"... na drevenem uhli/briketach i nenalozeny, nekoreneny maso vzdycky dostane specifickou chut a vuni.. ale pohodli vetsinou nakonec zvitezi, to je fakt..

Tak grilovali jsme víc večerů: maso, zeleninu, špekáčky, vše překvapivě chutný a to mám poměrně mlsnou hubu. Kdybych u toho nebyl a někdo mi tvrdil, že to bylo na dřevě, vůbec bych se s ním nepřel. Maso předem naložené nebylo, pouze vykostěné, hozené na gril a potírané upravenou grilovací omáčkou. A protože mne to překvapilo, tak se právě dotazuji tady, na místě k tomu povolaném :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavé téma - grilování - to já rád. Během roku dám většinou necelých 40 grilovaček, záleží podle počasí.

 

Mám v pergole zděný gril. Původně jsem měl rošt a používal brikety. Rozpalování složitější, udržování stejného žáru taky nic moc, problém při dohořívání v půlce grilování.

 

Asi 3 roky zpět jsem vyměnil klasický rošt za kámen - mám mramor, žula by byla asi lepší. Paráda. Topím tvrdým dřevem, kámen má cca 2 cm, takže během 15 minut rozpálené, udržování ohně super, nic nikam nekape, levný provoz. Prostě jsem velice spokojen. A masíčko velice šťavnaté i když tam dám třeba kotletku - a to většinou již ani předem nijak nemarinuji, nebo opravdu jen lehce.

 

A také velmi jednoduchá údržba, po skončení grilování chvilku počkám a postříkám mramor vodou, ta to očistí, jen to trochu doladím. Pro mne tedy super kombinace - klasický gril na dřevo a kámen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marketing

 

Asi máš recht. Něco jsem si o tom přečetl a asi mi stačí tahle věta:"Keramický plášť pece-grilu má díky spolupráci s vesmírnou agenturou NASA neomezenou životnost a zákazníci tak při jeho koupi získávají zařízení, jež je prakticky bez následných reklamací. "

 

Teď už je mi jasný, že to musí stát takovou řepu, když na tu keramiku padnul celej trup raketoplánu Endeavour :D

Upraveno uživatelem Tomas_2002
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lucid: Zastánce dřevěného uhlí je potřeba brát tak trochu s rezervou. Sám jsem přecházel z uhlí na plyn (cca 3 roky mám plynový Weber Q200) a už bych v žádném případě neměnil. V chuti grilovaného masa nevidím téměř žádný rozdíl (stejně jako všichni ostatní, kteří měli možnost ochutnat), pohodlí, jednoduchá příprava a následné čištění a údržba u mě jednoznačně převažuje. Stává se celkem běžně, že já nebo kdokoli doma dostane chuť na něco na grilu a není problém kvůli jednomu kousku čehokoli gril během pár minut rozehřát na provozní teplotu a poté ihned po vychladnutí přikrýt plachtou a uklidit pod pergolu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dle meho nazoru drevene uhli, nebo i drevo ma stale co rict..

.. opravdu, chut i vune se poznat da..

 

citace: "Když se Američanů zeptáte na jejich nejoblíbenější grilované pokrmy, bude steak vždy na prvním místě. Kus hovězího se na grilování hodí nejvíc: velká plocha masa dobře přijímá chuť dřevěného uhlí a kouře; jeho relativně malá tloušťka urychluje tepelnou úpravu, takže můžete maximálně využít jedinečné vůně, kterou vytvoří jen vysoká teplota."

( http://www.grilovani.eu/clanky/rady-a-tipy/jde-o-hodne-jde-o-steak.html )

 

.. a co se tyka americkych a jihoamerickych steakhouse, ja si opravdu myslim, ze plyn je zastoupen mene..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasne. ja to taky nevim.. ale, fakt je, ze po upeceni na plynu se musi maso ruzne dochucovat, atd., kdezto na drevenem uhli uz tu chut chytne z toho koure, a alespon ja, uz hotovy steak nedosoluju, nekorenim, ani nepotrebuju barbecue omacky.. to z plynu nikdy nepujde..

., abych byl presnejsi, ja o vymene klasiky za plyn (elektriku) uvazuju, kvuli pohodli, a spis si tak hledam sam pro sebe argumenty, proc to nedelat..

 

edt.: ... strasne me laka zkusit ASADO.. to prece nemuze byt nic slozityho, kus dratu, par klacku na ohen... :D

Upraveno uživatelem montemar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Žádné vhodnější vlákno jsem nenašel, tak to zkusím hodit sem ; ono to stejně se žrádlem souvisí :)

 

Otec bude mít na podzim šede a dle jeho přání by si rád nadělil nový gril. Aktuálně má plynový/lávový Campingaz a rád by návrat ke klasice.

Byli jsme v Mountfieldu a líbí se mu tam tři kousky (viz. odkazy níže) - který byste vzali? Nebo jiný? Z těchto tří se osobně kloním k modelu Oklahoma ; přijde mi robustní, něco to vydrží a dá se tam i udit. U toho topeniště se mi zas líbí, že by se tím dali zabít tři mouchy - jak klasický gril, otevřené ohniště na buřty, tak grilovací kámen, který teď má otec separátně. Ten kulatý je tam asi jen proto, že se otcovi jednu dobu hrozně líbil ten Weber co používá Pohlreich.

 

http://www.mountfield.cz/gril-oklahoma-joe%C2%B4s-2grl1030

http://www.mountfield.cz/gril-kettleman-2grl1029

http://www.mountfield.cz/topeniste-uni-fb700-2grl1028

 

Každopádně budu rád za jakýkoliv tip na klasický gril na dřevěné uhlí v cenovce řekněme max 10-12k.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...