Přejít na obsah

Hodinky ORIENT - zkušenosti?


babaq

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...

Tak se musím pochlubit , že si moje Orient Bambino ( nosím jako oblekovky ) snad , co se týká rozumné přesnosti , po cca třech měsících umoudřily. Ze začátku to bylo dle míry pohybu i víc jak 1 minutu do plusu , teď je odchylka chodu již více jak týden od 2 do 5 vteřin. S tím už se dá lépe žít a seřizovat tak 2 až 3 x do měsíce. Snad to vydrží . Ještě uvidím, jak si povedou v natahovači, který jsem pořídil z důvodu jejich nenošení v So + Ne, a oni se potvůrky někdy zastavily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ten obchod Creation Watches je tedy 100% OK?? Chci koupit nějaké kukačky ,ale nejsem moc silný ve financích. Takže žádné Rolex. Ještě nikdy jsem ze zahraničí nic neobjednával. Pokud jsem pochopil tak objednám a ihned zašlu peníze z mé karty na jejich účet a oni pošlou hodinky.

A druhý dotaz. Z jejich nabídky automatů mi něco doporučíte???Mě se líbí např. SDH01002DO  FEU03000EU ovšem nebráním se ani jiným značkám. SeikoSNZH57K1. Seiko5 SNZH60K1.Nebo které kalibry jsou lepší a které horší. Mám jen jeden pokus a když koupím nechci být zklamaný a pak válet hodinky po šupleti. Doma mám ORIENTY SK z roku 1990 a celou dobu jedou .Nikdy nebyly u hodináře ,ale jsou už ve stavu těsně před důchodem. Takže na vánoce pod stromek si chci nadělit něco do 5000 českých

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj chlapi, mate nekdo zkusenost s Orient Star 300m? Kamarad o nich uvazuje, ale nikde jsem moc nevycetl. Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokial mas na mysli saturation diver, tak som druhy den stastnym majitelom. Hodinky su dost velke, u mna tak na hrane toho, co som schopny pohodlne unosit.... no nebudeme si nic nahovarat, mozno aj kus za hranou :D (zapastie mam 18cm).

 

Oba original remene su OK, jak guma tak kov. Vymena remena je tazka pohoda, vdaka dodanemu nastroju, Aj tah si zkratis v pohode sam pomocou kruzitka/pripinacku a toho dodaneho nastroja. Inak okrem velkosti niet hodinkam co vytknut. Zpracovanie znesie v pohode porovnanie s hodinkami radovo drahsimi. Takze ak je kamarat kus chlapa, tak za tieto peniaze hustejsie divery asi neexistuju. Inak na zahranicnych forach je o nich toho dost aj s dostatkom fotiek. Vsade sa pise viac menej to iste, ze existuju dva typy ludi. Ti ktorym su velke a ti co ich nevedia vynachvalit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokial mas na mysli saturation diver, tak som druhy den stastnym majitelom. Hodinky su dost velke, u mna tak na hrane toho, co som schopny pohodlne unosit.... no nebudeme si nic nahovarat, mozno aj kus za hranou :D (zapastie mam 18cm).

 

Oba original remene su OK, jak guma tak kov. Vymena remena je tazka pohoda, vdaka dodanemu nastroju, Aj tah si zkratis v pohode sam pomocou kruzitka/pripinacku a toho dodaneho nastroja. Inak okrem velkosti niet hodinkam co vytknut. Zpracovanie znesie v pohode porovnanie s hodinkami radovo drahsimi. Takze ak je kamarat kus chlapa, tak za tieto peniaze hustejsie divery asi neexistuju. Inak na zahranicnych forach je o nich toho dost aj s dostatkom fotiek. Vsade sa pise viac menej to iste, ze existuju dva typy ludi. Ti ktorym su velke a ti co ich nevedia vynachvalit.

Ty brdo cali, tak to gratuluji, urcite vyridim. Fakt smekam, jsou to paradni stroje, dle IMHO. Muzu vedet jakou mas barevnou variantu a kde jsi to kupoval? Dik, jsi fakt borec.

Kamos bude rad)).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Od miestneho clena, cierne, tie modernejsie s sipovymi ruckami a klasickym logom. Tie stare s logom OS su IMO krajsie, ale zas nemaju hacking a rucny natah.

Aha, tak ja nevedel,ze jsou dvoje.(jako starsi a novejsi). Nevis, jak se jinak lisi?

 

Edit:tak jsem se koukal na fota, ale nasel jsem rozdil jen v logu na ciferniku. Asi se mi vice libi to logo, ktere vypada jako svabach, to je to novejsi?

Upraveno uživatelem tano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to pomerne stara rada, ktora za ten cas presla vyvojom a verzii je naozaj viac.

 

1)klasicke rucky a logo OS, tato verzia je najstarsia a ma rozne varianty ciernu zltu a cernu s zlatou lunetou, stroj je bez hackingu a bez rucneho natahu

2)klasicke rucky ale logo Orient s levom (ja to volam a-la philip morris :D) varianty: urcite cierna a asi aj zlta, stroj je podla vsetkeho stale bez hackingu a natahu

3)posledna verzia, kde sa zmenil tvar ruciek (hlavne hodinova je sipka) logo je  lev(IMO skaredy) ale stroj ma hacking a rucny natah... pribudla biela a oranzova varianta ciferniku a mozno este nejaka ina

 

dnes je bezne v obchodoch vidiet hlavne ta varianta tri, tzn s lepsim strojom ale skaredym logom a 3 farby na vyber.

 

informacie berte s rezervou davam to z hlavy co mam o tom modeli nacitane je mozne ze existuju este dalsie verzie minimalne viem ze napr to OS logo ma rozne farebne varianty a pod

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, diky. Tak a jdu hledat fota))). Myslis, ze 300m wr u orientu je skutecnych 100m-klasicky? Jen se chci optat, jak to je se servisem na tento model? Jsem vycetl, ze tam je osvedceny kalibr.

 

Edit:jsem jeste vygooglil,ze tento model je vhodny na saturacni potapeni, treba u Seiko MM to je vyresene, tak ze je unikatne utesnene, jak to je vysesene u Orient Star 300m?

Tak mas recht, ty nove rucky jsou paradni, nechapu jak jsem si toho nevsiml a to nove logo bych neresil, neni osklive.

Upraveno uživatelem tano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie je to o tesneni, je to o mohutnosti, minimalne u orientu urcite (myslim ze aj u seika). Proste tak isto, ako sa ti helium dostane cez tesnenia dovnutra, tak sa dostane pri dekompresii zase von. Ibaze pritom je v na chvilu hodinkach oproti okoliu pretlak a hrozi ze prdne sklicko. No a ked to sklicko urobis dost hrube a dostatocne ho uchytis v puzdre, tak si v pohode. Orienty by skutocne mali vydrzat 30ATM a na rozdiel od ostatnych hodiniek obojsmerne teda pretlak aj podtak. To je hlavny dovod preco su tak mohutne, maju polcentimetrove sklo, sklo je prisrobovane nie naklapnute, maju hrubsie dno a hlbsie zavity.

post-1266-0-35264400-1411048644_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nj preto si od kazdych hodiniek kupujem vzdy dva kusy jeden na nosenie a jeden na rozrezanie.... :D

 

 

Inak k tomu servisu, ten stroj je pomerne bezny, ziadny hodinar by s nim menal mat problem. Pretesnenie by snad tiez malo byt zvladnutelne, oproti klasike je tam navyse snad iba tesnenie pod sklom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nj preto si od kazdych hodiniek kupujem vzdy dva kusy jeden na nosenie a jeden na rozrezanie.... :D

 

 

Inak k tomu servisu, ten stroj je pomerne bezny, ziadny hodinar by s nim menal mat problem. Pretesnenie by snad tiez malo byt zvladnutelne, oproti klasike je tam navyse snad iba tesnenie pod sklom.

Tak to cumim jako puk doslova. Hodinky urcite doporucim, libi se i me. Jak jsi na tom s presnosti cali? Muzes doporucit nejakeho prodejce? Prednost by mela evropa, treba nemecko, nebo rakousko. Jeste jednou diky za info. Upraveno uživatelem tano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohuzial s kupou neporadim, mam ich z druhej ruky, ale kolega Micey by sa mohol podelit o zdroj a skusenosti. Inak ja by som ich hladal na ebay ... daju sa najst za rozumne ceny napriklad z Italie.

 

PS: dufam ze si to s tym rezanim nebral vazne foto je samozrejme reklamne od Orientu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohuzial s kupou neporadim, mam ich z druhej ruky, ale kolega Micey by sa mohol podelit o zdroj a skusenosti. Inak ja by som ich hladal na ebay ... daju sa najst za rozumne ceny napriklad z Italie.

 

PS: dufam ze si to s tym rezanim nebral vazne foto je samozrejme reklamne od Orientu.

Jasne,super sranda od Micey.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...