Přejít na obsah

Hodinky ORIENT - zkušenosti?


babaq

Doporučené příspěvky

Nastal historický okamžik. Orient Mako dnes po 24 hodinách strávených na ?6? na stojáka nabraly zpoždění -3sec./24 hod. Až do tohoto okamžiku šly pořád jenom do +. To znamená, že když to vychytám, nemusel bych je v budoucnu vůbec seřizovat (i tak jsem je seřizoval maximálně jednou za 6 týdnů).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám další poznatek k chodu svých Orientů. Musel jsem je nechat několik dnů doma, takže se poprvé zastavily od té doby, co je mám, a přišel jsem tak o skvělé výsledky v chodu přesnosti, které jsem tady uváděl minule. Na druhou stranu to vedlo ke zjištění, že po odložení do skříňky šlapaly ještě celých 45 hodin a pár minut a to samozřejmě nevím,  jestli byly předtím natažené na doraz. No prostě s rezervou chodu jsem spokojený. Další velké + pro Orient Mako.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam Ray-e od februara 2014. Su to moje prve a dufam, ze nie dlho jedine automaticke hodinky. Raz som uz musel menit "stezejku", kazdopadne to je jedine, co by som im vytkol. To, ze lumi vydrzi az do rana je tiez trocha prehnane, ale zato nabija sa rychlo a v noci aj tak kazdy slusny clovek spi a necumi na hodinky :-P

Presnost som meral cez http://tyfo.dyndns.org/ , momentalne neviem ci to je zrusene, alebo niekde presunute. Odchylku som tam maval -1,3s <-> -2s.  Samozrejme to zalezalo od toho ako ich na noc, popripade pocas dlhsieho nenosenia odlozim. Teraz pouzivam meranie v mobile aplikaciou WatchCheck a odkladam ich do pozicie FaceDown: 18.05 2014 bol offset +62,0s, 03.06.2014 +59,0s, Priemerna odchylka -0,5s. Dost ma to prekvapilo. Teraz aj trosku lutujem, ze som nezobral tu "vytunenu" verziu so zafirom a extra lumi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem nováček a ani jsem nevěděl kdo ty moje staré ORIENTY vyrábí. Ovšem moje zkušenost je jen a jen pozitivní. Vyšmelil jsem je kdysi na burze snad za 300kč. Rok tuším 1990. Od té doby jdou. Nikdy nebyly v servise a mají několik pěkných rýh. Nenosím je stále ale stačí dát na ruku a seřídit čas. Typově nevím. Mají červený ciferník s dnem a datumem. Viděl jsem je v modré ,zlaté atd. Tuším SK....

Už jsem přemýšlel že bych je něčím nahradil .Zajímalo by mě které ORIENTY jsou asi nejlepší????

Upraveno uživatelem radohanno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník enrico156

Tak po přečtení všech příspěvků na značku Orient, jsem rád, že jsem přeci jen objednal dobře. Orient Ray FEM65009D9 budou totiž moje první automaty a zatím to na mě působí tak, že za málo peněz to nabídne hodně muziky. Těším se na ně čím dál víc :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem nováček a ani jsem nevěděl kdo ty moje staré ORIENTY vyrábí. Ovšem moje zkušenost je jen a jen pozitivní. Vyšmelil jsem je kdysi na burze snad za 300kč. Rok tuším 1990. Od té doby jdou. Nikdy nebyly v servise a mají několik pěkných rýh. Nenosím je stále ale stačí dát na ruku a seřídit čas. Typově nevím. Mají červený ciferník s dnem a datumem. Viděl jsem je v modré ,zlaté atd. Tuším SK....

Už jsem přemýšlel že bych je něčím nahradil .Zajímalo by mě které ORIENTY jsou asi nejlepší????

 

Nejlepší budou ty, které se ti budou nejvíc líbit. Asi nejvíc jsou tady vyzkoušené potápky Ray a Mako. Celkem dobrý přehled si můžeš udělat na německých stránkách http://www.orientuhren.de/. Přeju hodně zábavy a šťastnou ruku při výběru.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po přečtení všech příspěvků na značku Orient, jsem rád, že jsem přeci jen objednal dobře. Orient Ray FEM65009D9 budou totiž moje první automaty a zatím to na mě působí tak, že za málo peněz to nabídne hodně muziky. Těším se na ně čím dál víc :clap:

 

Gratuluji k výběru. Mám stejné hodinky a jsou super, jedinou vadou na kráse jsou plechové koncovky tahu, ale co taky chtít za tu cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám Orientu hodně a všechny šlapou cca stejně dobře, nemohu si stěžovat  :)  za ty peníze  asi lepší neseženeš (jen možná Seiko)

Už se to tu hodně řešilo, nejlépe se pořídí asi na těchto stránkách. Nenajdeš tam všechny modely, ale za ty poloviční ceny jsem si vybral až až. A tady na foru je na obchod samá chvála.

 

www.http://www.creationwatches.com/products/.com/products/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím vysvětlete mi někdo, jak se od sebe liší

Orient Star WZ0261EL 750.png

&

EL05001S classic_03.jpg

 

Jedinej rozdíl, kterej mě napadá, je, že prvně zmiňované jsou určené pro japonský trh a druhé pro zbytek světa. Jenže cena je u obou diametrálně rozdílná. První za 370 EUR, druhé za 230 EUR (http://www.creationwatches.com). Je v tom něco víc? Nebo jsou to stejné hodinky, které jen mají možná na dýnku trochu jiné modelové označení?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím vysvětlete mi někdo, jak se od sebe liší

 

Orient Star WZ0261EL 

&

EL05001S 

 

Jedinej rozdíl, kterej mě napadá, je, že prvně zmiňované jsou určené pro japonský trh a druhé pro zbytek světa. Jenže cena je u obou diametrálně rozdílná. První za 370 EUR, druhé za 230 EUR (http://www.creationwatches.com). Je v tom něco víc? Nebo jsou to stejné hodinky, které jen mají možná na dýnku trochu jiné modelové označení?

 

 

 

Asi to bude jak píšeš. Ty první mají u všech modelů uvedené Made In Japan, zatím co ty druhé ne. Další rozdíl je v kalibru: Caliber: 40N51 vs. Caliber: 40N52.

Žádný další rozdíl jsem zatím nenašel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Asi to bude jak píšeš. Ty první mají u všech modelů uvedené Made In Japan, zatím co ty druhé ne. Další rozdíl je v kalibru: Caliber: 40N51 vs. Caliber: 40N52.

Žádný další rozdíl jsem zatím nenašel.

 

Made in Japan by mělo být snad u všech Orientů.... Nebo se některé vyrábí jinde (moc bych se nedivil)

No dost mě to zarazilo, protože o nich uvažuju (buď zlatá varianta, nebo stříbrná s modřenými ručkami). A nerad bych si vybral špatně, nebo nesmyslně draho. I kdyby se modely lišily pouze v tom, na který trh jsou určeny, tak to rozdílné značení kalibrů může napovídat, že se budou lišit v toleranci přesnosti/celkové jakosti. Pokud jsou vyráběny jednotlivé modely na různých místech, tak rozdíl kvality může být značný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na základě nevím jakých informací jsem do této doby žil v představě, že Orient se dělá jenom v Japonsku. Když ale vezmeme v úvahu ceny, za které hodinky prodávají, je to někdy až podezřelé. Teď jsem se díval, že na Mako mám napsané dole na ciferníku ?JAPAN TH?. Zatím jsem nehledal, co to přesně znamená. Našel jsem ale toto:

"Orient is infrequently mentioned in the trade press here, and only sold through discounters, at least in Tokyo. To the best of my knowledge, Orient is all manufactured offshore. I've heard Manus, Brazil mentioned and no doubt there is considerable manufacturing in Asia too. In terms of cost, it's just not feasible to manufacture a watch this economically in Japan. Casio is unquestionably all manufactured off shore."

Celý článek je tady:

http://forums.watchuseek.com/f21/origin-seiko-orient-watches-355551.html  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na základě nevím jakých informací jsem do této doby žil v představě, že Orient se dělá jenom v Japonsku. Když ale vezmeme v úvahu ceny, za které hodinky prodávají, je to někdy až podezřelé. Teď jsem se díval, že na Mako mám napsané dole na ciferníku ?JAPAN TH?. Zatím jsem nehledal, co to přesně znamená. Našel jsem ale toto:

"Orient is infrequently mentioned in the trade press here, and only sold through discounters, at least in Tokyo. To the best of my knowledge, Orient is all manufactured offshore. I've heard Manus, Brazil mentioned and no doubt there is considerable manufacturing in Asia too. In terms of cost, it's just not feasible to manufacture a watch this economically in Japan. Casio is unquestionably all manufactured off shore."

Celý článek je tady:

http://forums.watchuseek.com/f21/origin-seiko-orient-watches-355551.html

 

Hodně zajímavé !

A bohužel alespoň pro mě, je to docela zklamání.

Kontroloval jsem teď všechny svoje Orienty a zjištuju, že nikde není "made in Japan", jen JAPAN MOV'T a pak další čísla a písmena (na dvou BK, jedny TH). Na vintážních SK Crystalech není japonsko zmíněno vůbec. 

Docela by mě zajímalo jak je na tom Seiko, obzvláště dražší modely (u Orientů je podobna "zrada" vzhledem k ceně pochopitelná). Mohl by někdo ze Seikařů dát vědět co se na nich obvykle píše?

A ještě více by mě zajímalo, jak je na tom Orient Star a Royal Orient, protože jestli ani ty alespoň z části nemontují v zemi vycházející slunce, tak je to solidní "podvod".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Moje cca měsíc starý Orient Ray maj za posledních 14 dnů odchylku 0, ani se mi tomu nechce věřit :clap:. Přes den se tak o 1-2 vteřiny zpozděj, aby to pak v noci zase zpátky nahnaly. Jen doufám, že jim tahle přesnost vydrží, vzhledem ke stáří a dennímu nošení by se to snad už dalo předpokládat, ne? Tohle jsem fakt za tu cenu nečekal ani náhodou.

Upraveno uživatelem Hodo65
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...