Přejít na obsah

Hodinky ORIENT - zkušenosti?


babaq

Doporučené příspěvky

aj to je cesta...ako pisem, zatial premyslam

 

Taky bych to nechal tak, jak to je. Jsem spíš odpůrce tuningu jak u aut, tak i u hodinek. Když si něco už vyberu, tak jsem si to vybral právě proto, že je to takto vyrobené přímo od výrobce. Kdybych chtěl něco jiného, tak si vyberu buď jiný model nebo jinou značku. (výměnu řemenů a tahů nepovažuju za tuning)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvedu spíš takovou kuriozitu. Kdysi za komunistů jsem vyšmelil Orienty v bazaru na Dolním náměstí v Olomouci. Byla to ta základní řada se znakem Marlboro. Nějak haprovaly, tak jsem se jal hledat hodinářství, a našel jedno někde v místech naproti hodinářství Schuster. Byla tam nějaká paní hodinářka, a když jsem hodinky vytáhl, hořce se odvrátila se slovy "to my neděláme, to je strašnej póvl".Nevím jak to myslela, ale vybavuju si to jako by to bylo včera. Chápal jsem to asi ve smyslu Primky byly lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

abych mel velky maka poskladany z beznych dilu (seskladane z trojich) podle meho gusta = barevna luneta, lumi dial, safir...tak jsem na cca 7000-8000,- resp ekvivalent. a to se mi nechce. svoje gmt orienty ale miluju. :punk:  asi 140e s postou pred vice nez dvema lety jako seznameni s prvni vlastni socko-studentskou "automatikou". :guitar: myslim, ze orient ma hlavne co nabidnout u low a pak u star.

Upraveno uživatelem kaliw124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Orient si nemohu stěžovat. Nové kousky sice nevlastním, ale s vintage mám bohaté zkušenosti. Jediný problém asi u dvou kusů byl ulomený umělohmotný bazmek, posunující datum. Jinak supr jednoduchá a spolehlivá mechanika. :smoke:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakou máte jazykovou kombinaci věnce se dny v týdnu?

Většina lidí tam má nastavenou angličtinu a druhou jazykovou verzi zahlídnou maximálně kolem půlnoci, při překlápění data a dne. Já používám právě tu druhou možnost. Proto mě překvapilo, že mám Orient Black Mako s kombinací angličtina / italština, protože jsem měl dojem, že nejčastější kombinace je u těchto hodinek angličtina / španělština. Samozřejmě záleží i na tom, kde jste hodinky koupili nebo objednali. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže nejsem jediný kdo má angličtinu a italštinu. Mě to naopak nevadí, protože angličtinu a němčinu mám na Seikách. Spíš nechápu, kde jsem došel k dojmu, že bude převládat angličtina + španělština. A japonština by byla vítána, s tím souhlasím.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobré ráno a hned se pustíme do první lekce: 

attachicon.gifJapaneseDaysoftheWeek.jpg

a budeme pokračovat velice důležitou větou při návštěvě Japonska: 

 

??????????????????????????

Kon'nichiwa, watakushiha no sutekina tokei o k?ny? shitai to omoimasu!

 

Dobrý den, chtěl bych si koupit nějaké hezké hodinky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a budeme pokračovat velice důležitou větou při návštěvě Japonska: 

 

??????????????????????????

Kon'nichiwa, watakushiha no sutekina tokei o k?ny? shitai to omoimasu!

 

Dobrý den, chtěl bych si koupit nějaké hezké hodinky!

:clap:  a víc člověk vlastně ani nepotřebuje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:clap:  a víc člověk vlastně ani nepotřebuje. 

:) Maximálně tak ještě: Kolik budu platit či se jedná o pozornost podniku?

 

????????????????????????

Keihin wa, dore dake watashi ga shiharau koto ni naru ka,desu ka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marcus

Ta japonská tabulka je skvělá, , byl jsem, tu to dnes ráno a docela mi rozjasnilo den. Používání jiných zazykových názvů než je běžné v našich zeměpisných šéřkách je docela zajímavé. Já tedy kliku nemám, myslím s italštinou na Seikách, mám tam němčinu, což zejména pro pondělí je docela evidentní ptákovina, takže tu italštinu bych to bral... :clap:  Ale třeba na svet.sati.com sem viděl srbské nebo chorvatské datumky a to byla ještě větší bomba. Teda pro mě, jinak jak by se na to tvářilo místní publikum netuším. Koukám již pár dní do netu  na ty Orienty a tak nějak zlehka vyhlížím model s automatem a zároveň ručním nátahem. Něco tam snad je, ale těžko se to identifikuje, kdyby někdo chtěl poradit, tak bych se nezlobil. Ale jen v bílém ciferníku, aby to logo vyniklo. Psalo se tu kolem toho loga že je to Marlboro nebo něco takového. No já bych se spíše klonil k označení Philip Morris, to mi přide trefnější. 

Ten nápad a námět s japonštinou pro majitele a milovníky hodinek Seiko a  Orient mi přijde fakt extrovně na místě, to jste fakt zabodoval.. :punk: Sei-k'ö.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...