Přejít na obsah

Hodinky ORIENT - zkušenosti?


babaq

Doporučené příspěvky

Orientky jsou výborné na denní nošení. Nestojí majlant (když utrží nějakou ránu, tak to neobrečíte) a vypadají výborně. Kromě toho, když pominu lunetu, lze běžné oděrky dobře rozleštit. Osobně mám modré Mako XL. Hodinek mám vícero, ale tyto nosím hodně rád. Oproti Monsterům jsou uhlazenější či střízlivější a můžete si je vzít kamkoliv. To však neznamená, že mám něco proti Monsterům. Jedny bych si rád časem také pořídil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen jedna věc mě občas znervózňuje, a to, když potřebuji upravit den a datum. Sice to mají výborně vyřešené, kdy nastavení je velmi rychlé, ale je potřeba myslet na to, kde máte ručky, abyste se vyhnuli poškození mechanismu datumovky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen jedna věc mě občas znervózňuje, a to, když potřebuji upravit den a datum. Sice to mají výborně vyřešené, kdy nastavení je velmi rychlé, ale je potřeba myslet na to, kde máte ručky, abyste se vyhnuli poškození mechanismu datumovky.

Na to je ale potřeba myslet u všech hodinek...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím, ale jsou to mé první a zatím jediné hodinky s day + date.

 

Aha. Ať už je u hodinek pouze datum nebo i den v týdnu, je potřeba si vždycky uvědomit, že přenastavování data kolem půlnoci by vedlo k poškození převodového mechanismu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha. Ať už je u hodinek pouze datum nebo i den v týdnu, je potřeba si vždycky uvědomit, že přenastavování data kolem půlnoci by vedlo k poškození převodového mechanismu.

 

Ano, tento základní princip mají různé značky asi společný. Jen je pravděpodobně odlišnost v časovém rozsahu, tedy od kdy - do kdy se nesmí s dnem a datem manipulovat. I v rámci dané značky je to asi různé - zřejmě odvislé od kalibru. Příkladem je právě Orient.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Máte někdo zkušenosti s Orient Ray? Konkrétně si mlsně prohlížim refenci EM65009D9. Co tak čtu, tak se mi zdá, že se jedná o docela držáky s dobrym strojkem. Ale pořád se ještě nemůžu rozhodnout

 

Za ty peníze nic lepšího neseženeš a všeobecně jsou s nimi velmi dobré zkušenosti. 

Obvykle jsou překvapivě přesné. Šroubovací korunky a WR200, takže do vody ideální. Sluší jim tah, kožený řemen i nato strap. 

Teď jde jen o to jakou barevno variantu a jestli Ray nebo Mako (ale to si musíš rozhodnout sám). 

 

P.S.: koukám, že šly s cenou nahoru (pravděpodobně i vlivem měnových kurzů). Ještě před rokem (dvěma) jsem kupoval Maka na tahu za cca 2.800,- teď co se tak rozhlížím, tak min 3.500,- (nehledal jsem důkladně)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte někdo zkušenosti s Orient Ray? Konkrétně si mlsně prohlížim refenci EM65009D9. Co tak čtu, tak se mi zdá, že se jedná o docela držáky s dobrym strojkem. Ale pořád se ještě nemůžu rozhodnout

 

recenze zde: http://www.nosime-hodinky.cz/orient-ray-recenze-majitele/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte někdo zkušenosti s Orient Ray? Konkrétně si mlsně prohlížim refenci EM65009D9. Co tak čtu, tak se mi zdá, že se jedná o docela držáky s dobrym strojkem. Ale pořád se ještě nemůžu rozhodnout

 

Není nad čím váhat. Jestli se ti líbí, kup si je. Litovat nebudeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za radu a odkaz na recenzi. Neodolal jsem a objednal :). Nosite je na tom origo tahu? Popripade jaky remeny si na ne sazite?

Já ty své černé makouše nosím prakticky na všem. Od koženého řemenu, přes hadrové nebo kožené nato a zulu, občas na origo tahu, ale nejvíc asi na meshi a do vody na gumě, tak jako posledních 14 dnů, protože prší a počítám s ponorem   :snorkle: .

post-32939-0-81015200-1432383960_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo mesh je super :) není tak pohodlný jako nato, ale pohodlný je. právě ho mám na sobě  :photo: . sory za fotky, venku je hnusně  :furious:

 

ještě přiložím fotku na NATO strapu, modrá luneta nebo pepsiny by k němu sedli líp, ale mně se to líbí  :clap: .

post-36454-0-70401700-1432400809_thumb.jpg

post-36454-0-66331900-1432401380_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...