Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Osobně to politické velikáštví a přezíravost vidím napříč všemi stranami. Nedokážu si představit nikoho ze současné politické garnitury, kdo by měl ty koule a dokázal problémy s Covidem za poslední rok ustát. Je krásné prohlašovat: "my navrhujeme a vy udělejte, my za nic nemůžeme..." . Opozice už dnes ví, že pomohla odstranit nouzový stav, ale co dál ještě nevymyslela.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomu vůbec nerozumíte. Opozice připravila podmínky pro to, aby za měsíc ostatní členské státy ochotně posílaly do ČR lékaře i zdravotníky a abysme dostali přednostně miliony dávek vakcin včetně mobilních očkovacích center (v duchu hesla " Když přednostně nevyřešíme Česko, Evropa epidemii nezvládne" :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@martar :D hehe, jsi mi připomněl jeden vtípek ze školních let . . . 

a na základě toho myšlenkového pochodu k tvému heslu doplním "a nebo to tam vybombradujeme, bude to levnější a efektivnější, zde jsem si dovolil nakreslit nové státní hranice" :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, Tom4 napsal:

@martar :D hehe, jsi mi připomněl jeden vtípek ze školních let . . . 

a na základě toho myšlenkového pochodu k tvému heslu doplním "a nebo to tam vybombradujeme, bude to levnější a efektivnější, zde jsem si dovolil nakreslit nové státní hranice" :D

Oba jsme už zažili i humanitární bombardování, takže by mě to až tak nepřekvapilo... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, polifka napsal:

Osobně to politické velikáštví a přezíravost vidím napříč všemi stranami. Nedokážu si představit nikoho ze současné politické garnitury, kdo by měl ty koule a dokázal problémy s Covidem za poslední rok ustát. Je krásné prohlašovat: "my navrhujeme a vy udělejte, my za nic nemůžeme..." . Opozice už dnes ví, že pomohla odstranit nouzový stav, ale co dál ještě nevymyslela.

Tenhle názor se tu moc nenosí, tak si dej pozor 🤣🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kunčáku 7, díky za upozornění. V životě jsem už pár pohlavků za své názory dostal, ale zřejmě to na mě nezanechalo stopy. Nějak se nám z toho vytratili ti nemocní. Možná by se měli opozičníci zeptat na názor Štajdla nebo těch, kteří leží v nemocnici a lapají po vzduchu co by preferovalí. Já už budu sticha. Howgh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak určitě, opozice poslala do parlamentu návrh pandemického zákona už v létě, vládní strany a premiér na to prděli a řešili radši zahrádkářský zákon a jiné důležité věci... Opozice varovala před rozvolněním před Vánoci, teď má opozice plán "Za 5 minut dvanáct 2021", ale v médiích se radši řeší Vašek Klaus bez roušky a audience premiéra u kouzelníka Žita (nebo naopak? To je vlastně fuk). Vláda to tady vede do čím dál větších sraček za nouzového stavu ROK, Babiš si se všema buďto vytírá nebo kňučí, že za nic nemůže (poté, co "převzal plnou odpovědnost" a ty roušky "doručí osobně"), ale teď za všechno může opozice, protože práskla do stolu, že takhle už to dál nejde? Mimochodem, nechápu, proč se kdokoli vozí po opozici, když jako první Babiše podrazili nepodrželi komunisti? Je to proto, že ještě dřív podrazil on je? Úplná telenovela, kdybychom v ní tedy nemuseli nedobrovolně hrát kompars...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Hudson10 Pokud si vzpomínám, tak ten výrok ve skutečnosti zněl: "Nálety, bomby nejsou vyvolány hmotným zájmem. Jejich povaha je výlučně humanitární." 
Takže sorry, ať si Vaškovi nekritičtí přicmrndávači a absolventi Sokolovy zaopatřovny v ČT překrucují co chtějí, za mě šlo morální fail srovnatelné kategorie, jako když pak rakouskej degener trval na uznání mafiánské enklávy Kosovo. Aspoň je vidět jak marné je řešit barvu kabátu těch co zrovna chrochtají u koryta - každej beztak blábolí jen to co chtějí slyšet jeho sponzoři... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Radek124 napsal:

@Hudson10 Pokud si vzpomínám, tak ten výrok ve skutečnosti zněl: "Nálety, bomby nejsou vyvolány hmotným zájmem. Jejich povaha je výlučně humanitární." 
Takže sorry, ať si Vaškovi nekritičtí přicmrndávači a absolventi Sokolovy zaopatřovny v ČT překrucují co chtějí, za mě šlo morální fail srovnatelné kategorie, jako když pak rakouskej degener trval na uznání mafiánské enklávy Kosovo. Aspoň je vidět jak marné je řešit barvu kabátu těch co zrovna chrochtají u koryta - každej beztak blábolí jen to co chtějí slyšet jeho sponzoři... 

Když Havla z použití sousloví v roce 2004 obvinil jiný europoslanec za ČSSD Richard Falbr a Havel se rezolutně ohradil, europoslanec reagoval tiskovým prohlášením: „Dne 29. dubna 1999 uvedl Václav Havel pro francouzský deník Le Monde toto: ‚Domnívám se, že během zásahu NATO na Kosovu existuje jeden činitel, o kterém nikdo nemůže pochybovat: nálety, bomby nejsou vyvolány hmotným zájmem. Jejich povaha je výlučně humanitární…‘ – opravdu vkusné!“

U této věty skončila řada lidí z obou stran – těch, kteří Havlovi podporu náletům vyčítají, i těch, kteří upozorňují, že sousloví „humanitární bombardování“ neřekl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, tatíček Masaryk taky svého času nasliboval  bratrům Slovákům hory-doly autonomie (což nikdy nesplnil), juchal při bourání mariánského sloupu a v roce 1926 neváhal vyznamenat Řádem Bílého lva I. třídy Benita Mussoliniho - a přesto nepochybuju že v historickém vyúčtování jak on, Beneš i Havel skončí celkově v plusu, bez ohledu na to kolik aktivistů jejich sochám leští řiť a kolik jiných na ně bere kladivo. Svět tehdy ani dnes nefungoval černobíle - a pokud je přesto někdo nekriticky přesvědčený že zná v tuzemsku politika co to "myslí upřímně", měl by mu včas vyndat hlavu z prdele, sundat si roušku a jít se ven (ideálně teď po půlnoci a co nejdál od baráku - ať je nižší riziko nákazy) nadýchat mrazivě čerstvého vzduchu, zkontrolovat luminiscenci na hodinkách - a místo škatulkování lidí a názorů dle (algoritmem vyladěného) sociálna zase začít používat vlastní mozek. Nemocné žádný policejní kordon a mimořádný stav nevyléčí. 

image.thumb.png.396853ebed4e70f077d91a3685fe43aa.png

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bóže, to jsem nechtěl vyvolat, tuhle debatu. Pardon. A na Havla mi nesahejte, vzpomínám na něj rád, protože je to vzpomínka na naivní, čerstvě dospělá léta prostá cynismu a oportunity :)

Zkusím přehodit výhybku z mnou vyvolaného politického exkursu a zeptám se: je tu někdo, kdo nosí v práci nebo i na veřejnosti (třeba MHD nebo obchody) celoobličejovou masku nebo polomasku? Čistě jen kvůli snížení rizika nákazy (a komplikací s karanténou), která by mohla poznamenat nejen zdraví, ale i byznys? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 41 minutami, martar napsal:

Bóže, to jsem nechtěl vyvolat, tuhle debatu. Pardon. A na Havla mi nesahejte, vzpomínám na něj rád, protože je to vzpomínka na naivní, čerstvě dospělá léta prostá cynismu a oportunity :)

Zkusím přehodit výhybku z mnou vyvolaného politického exkursu a zeptám se: je tu někdo, kdo nosí v práci nebo i na veřejnosti (třeba MHD nebo obchody) celoobličejovou masku nebo polomasku? Čistě jen kvůli snížení rizika nákazy (a komplikací s karanténou), která by mohla poznamenat nejen zdraví, ale i byznys? 

Marto, možná by stálo za to, už vystrizlivet. 

Jinak, kolegyně nosí v práci celooblicejovou masku. 

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skutečný problém ale řešíme my tady a teď. 

Je sobota, nikdo netuší zda může či nemůže a jak a kde fungovat. To je realita v které žijeme. Že jsou otevřeny supermarkety, fabriky a ze čtvrtiny dostupné úřady víme. A ostatní ví prd. 

Mimochodem údaje z kraje ve kterém žiju a se mnou dalších cca 630 tisíc lidí, to je půlka Prahy. Hospitalizovaných s covid 277 osob. Ale k holiči si pořád nezajdu. Nebo taky možná od pondělí ano. Nebo ne. Těžko říct.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...