Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

V Africe pry musis mit i vlastni jidlo a nepusti te pryc, kdyz po vyleceni nezaplatis. Normalne te nekam prikurtujou a cekas, az za tebe zaplati rodina. Vzhledove prijatelne zeny pry plati prostituci. Takze furt muze byt i hur... btw, zajimalo by me vlastne, jak to tam maji ted s covidem. Zprav je o tom je docela malo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, odjinud napsal:

V Africe pry musis mit i vlastni jidlo a nepusti te pryc, kdyz po vyleceni nezaplatis. Normalne te nekam prikurtujou a cekas, az za tebe zaplati rodina. Vzhledove prijatelne zeny pry plati prostituci. Takze furt muze byt i hur... btw, zajimalo by me vlastne, jak to tam maji ted s covidem. Zprav je o tom je docela malo...

Otazka je, nakolik testuji, nakolik hlasi.... https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 48 minutami, odjinud napsal:

V Africe pry musis mit i vlastni jidlo a nepusti te pryc, kdyz po vyleceni nezaplatis. Normalne te nekam prikurtujou a cekas, az za tebe zaplati rodina. Vzhledove prijatelne zeny pry plati prostituci. Takze furt muze byt i hur... btw, zajimalo by me vlastne, jak to tam maji ted s covidem. Zprav je o tom je docela malo...

Ty tady jedeš čas od času mega perly 🤣 Ještě by jsi mohl napsat kterou vlastně konkrétně africkou zemi máš na mysli, protože pokud máš doma glóbus, tak zjistíš že Afrika je vcelku velký kontinent ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen na okraj k tématu - dodržování nařízení. Musel jsem jet MHD z práce i do práce a mám to cca 35 minut ( chodím sice pěšky, ale v pondělí jsem si na ledovce ustlal a nějak jsem se ještě nevzpamatoval ).

Cesta do práce - 32 lidí v buse - z toho 4 šátek přes pusu ( dole nic), 13 lidí rouška jen přes ústa, 3 jen přes nos, 12 lidí si ji během cesty jen tak občas sundalo ( kvůli jídlu, kvůli telefonování,....) 

Cesta z práce - 35 lidí v busu - 2 šátek, jeden rolák vytaženej k puse, 17 lidí jen přes ústa, 1 jen přes nos.

Jestli se všechno dodržuje asi takhle, tak se nedivme, že to u nás tak vypadá a opatření můžou bejt sebelepší.

Osobně se nechci nakazit a myslím si, že jinde to berou vážnějc. Ode dneška, i když asi cestou umřu, zase radši pěšky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se snažim hromadný dopravě vyhybat a žena si někdy minulej tejden vymyslela s dětma výlet vlakem. Jsem uplně ztuhnul. A to mi už skoro nadává, že jsem odpírač (nejsem, jenom si myslím, že nejsem ovce, ale opatření dodržuju, nelaboruju nad nima) a skoro se o tomhle tématu nemužeme bavit, páč na to máme oba asi dost vyhraněný názory. Já myslel, že mě jebne.... Jsem si přesně říkal, že s touhle morálkou tady (i když teda nevim, na kolik je takovej hadr na ksichtě účinnej) jsme jasný všichni po jízdě vlakem. No... ve vlaku lidí na muj vkus nechutně teda, ale hadry na ksichtě jo. Zatim  dobrý, rýmička žádná.

A někdy předminulej tejden tankuju u takový malý pumpy kam jezdim. Natankuju a ve vnitř asi deset lidí, přestože na cedulce je "Vstup max. 2 osob současně do prodejny". Čekam teda venku, i když asi dva lidi na mě dost divně čuměj, ale netroufnou si přede mnou vejít. Povídám pak tý pani (známe se, potkáváme se tam leta): "Jsem netušil, kolik lidí v týhle zemi neumí číst nebo počítat do dvou..." Usmála se a povídá: "A kdybyste věděl, kolik jich neví, co je to rouška..."

Tož tak v babišistánu se starým mocnářem na hradě 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja potreboval k zubari pred 3 tydny, bohuzel moje zubarka chytla po tydnu od ockovani cinskou chripku, takze jsem hledal jineho. Vsichni znamy zubari mych znamych meli cas az v dalsi petiletce, nastesti kamaradka zubarka mela minuly tyden cas

 

před 8 minutami, geometr napsal:

Nejhorší je, že budu muset k zubaři 😞  A ten povídal, že prej "hraje s pacientama ruskou ruletu." Kolega u něj byl cca před 14 dny (chodí ke stejnýmu - našemu rodinnýmu)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, nickie napsal:

sedím v práci a poslouchám Český rozhlas, kde slyším, jak jsou nemocnice přeplněné a jak hrozí kolaps. a včera na dfensu tohle

https://dfens-cz.com/hysterie-idnes-cz-uz-nejsou-vubec-zadna-covid-luzka-na-jip/

Aktuálně dnešní čísla:

Olomoucký kraj, 628.000 obyvatel, z nich 254 hospitalizovaných s covid

Jihomoravský, 1.188.000 obyvatel, z nich 604 hospitalizovaných s covid

a všimněte si na webu MZ jak se počty hospitalizovaných pravidelně houpají v rytmu, nikoli že by reagovaly na vývoj pandemické situace, ale na klasický pondělí až pátek, resp. nejnižší počet pravidelně v sobotu (tipuju pouštíme pacienty v pátek domů protože víkend), mírně nahoru v neděli, raketově nahoru v pondělí (nedělní příjmy dovezené sanitkou?), pak plynule mírný pokles do soboty a nanovo . . . týden co týden.  

A jakto, že dle novinářských kolabují nemocnice při 6.000 hospitalizovaných s covid, když nekolabovaly první listopadový týden při 8.000 hospitalizovaných? 

A vůbec, proč u nás pořád funguje trasování na hovno, lidi nejsou odpovědní protože nikdo nic nekontroluje a dál se nebudu opakovat, by ze mě frustrace jen střikala. Ano, sere mě to, můj postoj nemá se zlehčováním situace nic společného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, nickie napsal:

sedím v práci a poslouchám Český rozhlas, kde slyším, jak jsou nemocnice přeplněné a jak hrozí kolaps. a včera na dfensu tohle

https://dfens-cz.com/hysterie-idnes-cz-uz-nejsou-vubec-zadna-covid-luzka-na-jip/

Konkretni situace v jedne konkretni okresni nemocnici v Plzenskem kraji. Vcera odpoledne vsechny ventilatory obsazene, v podvecer jeden ventilator uvolnen umrtim pacienta, do dvou hodin napojen pacient jiny.  Sice by bylo na oddeleni volnych 13 intenzivnich luzek - ale bez personalu to fakt nejde. O pricinach nespekuluji, konstatuji fakta. Bohuzel se hejtmani nechali vmanipulovat do spoluzodpovednosti s pravdepodobne tezko predvidatelnymi  nasledky. ...

Upraveno uživatelem mtruelle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, kuncák7 napsal:

Jen na okraj k tématu - dodržování nařízení. Musel jsem jet MHD z práce i do práce a mám to cca 35 minut ( chodím sice pěšky, ale v pondělí jsem si na ledovce ustlal a nějak jsem se ještě nevzpamatoval ).

Cesta do práce - 32 lidí v buse - z toho 4 šátek přes pusu ( dole nic), 13 lidí rouška jen přes ústa, 3 jen přes nos, 12 lidí si ji během cesty jen tak občas sundalo ( kvůli jídlu, kvůli telefonování,....) 

Cesta z práce - 35 lidí v busu - 2 šátek, jeden rolák vytaženej k puse, 17 lidí jen přes ústa, 1 jen přes nos.

Jestli se všechno dodržuje asi takhle, tak se nedivme, že to u nás tak vypadá a opatření můžou bejt sebelepší.

Osobně se nechci nakazit a myslím si, že jinde to berou vážnějc. Ode dneška, i když asi cestou umřu, zase radši pěšky.

Tohle je, co mě fakt štve a kde to státu podle mě uniká. To je takovej blbej sport odpůrců opatření... a když jim něco řekneš, tak se tváří, že ti rozbijou hubu... holt policie radši vyhání bobující děti z mateřský školky z Petřína, ale do práce si vozí zadky ve služebních autech. :-(

Já jezdím metrem, který je naštěstí celkem prázdný a lidi to respektujou, ale jinak je to mazec. Třeba vlakem, kterej mám rád, jsem jel poslední rok jednou, pár km po Praze, a stačilo. Parta dětí se bavila, jak mlží sklo, když se na něj dýchá... Bohužel všude už radši jen autem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen tak mimochodem ... poslal jsem celou firmu i s rodinými příslušníky na na testy protilátek IgM a IgG.

Celkem šlo o 23 osob, 7 dětí 7-13 let a jejich rodiče. 21 z nich !!! má protilátky v hodnotě 50 a více ... kromě mě, který měl naprosto lehký průběh někdy v říjnu, ani jeden z nich neměl žádné známkly nemoci ... 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Tom4 napsal:

To je jen střípek do té teorie že cyklisté ovládnou světový řád, promoření jste řádně, a tohle je jediné vysvětlení  😃

A k tomu vlk v kalhotách z neustálýho ježdění na trenažéru ... virus přišel, viděl a rychle utekl :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O hromadě lidí, kteří zemřou v důsledku neposkytnutí lékařské péče se moc nepíše. Kamarádův tchán s poměrně těžkou kýlou, prodělal všechny předoperační vyšetření takže byl připraven na lůžku k operaci a po příchodu primáře ho poslali domů bez operace. Jak dlouho to vydrží je otázka. Na podobnou operaci taky čeká můj tchán v dost pokročilém věku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Jarett napsal:

Jen tak mimochodem ... poslal jsem celou firmu i s rodinými příslušníky na na testy protilátek IgM a IgG.

Celkem šlo o 23 osob, 7 dětí 7-13 let a jejich rodiče. 21 z nich !!! má protilátky v hodnotě 50 a více ... kromě mě, který měl naprosto lehký průběh někdy v říjnu, ani jeden z nich neměl žádné známkly nemoci ... 

 

 

To je hodně zajímavé, díky.

Jinak se teda omlouvám za odlehčení vážného tématu, ale kdykoli tu píšeš o své firmě a o své vášni pro cyklistiku, okamžitě si vzpomenu na doktora inženýra vikomta Cobrama :D

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, martar napsal:

To je hodně zajímavé, díky.

Jinak se teda omlouvám za odlehčení vážného tématu, ale kdykoli tu píšeš o své firmě a o své vášni pro cyklistiku, okamžitě si vzpomenu na doktora inženýra vikomta Cobrama :D

 

 

:D však Cobramův pohár jezdíme u nás ve firmě již několik let ... heslo je: kdo nezvrací, má rezervy :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...