Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Přátelé, je zakázán maloobchodni prodej (a služby) mimo výjimek uvedených v zákoně. Omezení neplatí pro provozy bez prodejny (nebo zkrátka místa, kam může zákazník vstoupit). U autoservisů se to vyřešilo tak, že si budou lidé s mechanikem předávat klice venku, dovnitř nesmí. Položit Omegy na lavičku a vzdálit se je sice trochu riskantní, ale imho nepostižitelné a možné a ničemu to neodporuje. Předpokládám, že úplně stejně budou fungovat opravy oděvů a obuvi a spousty dalších věcí. Kdyby měl třeba Dušák něco jako alzabox, tak by to v podstatě bylo ideální.. Zavolas, domluvis, voni ti řeknou ze kódem XY otevres box č 7, ty tam hodinky dáš, oni je opraví a stejným způsobem ti je zase vrátí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@dawe009 Tvůj výklad samozřejmě nepostrádá logiku - ale nepochybuj že vypuštění servisů ze seznamu výjimek bylo zcela vědomou šikanou normálních lidí ze strany koblihářovy poťouchlé koronacírkve, pochopitelně “ve vyšším a ušlechtilém zájmu omezení mobility”. Prostý lid teď bude s pomocí Blesku řešit podružnosti kde sehnat předepsané respirátory a jak daleko od baráku smí parkovat, aby ho nezaklekla parta nadržených obecních hovínkářů - a nebude zbytečně řešit “detaily”, jako že soudruh už stihnul své obmyšlené svěřence včas uklidit do Dubaje. No to by tak hrálo, aby se i rodiny věrchušky musely na cestách a nákupech obmedzovať, když je tudlencta koronakríze a židle se kývou... 🛒🛍️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Radek124 To já samozřejmě nevím, jestli to byl záměr omezit lidem pohyb nebo těm mozkům nedošlo, že zavřením servisů ohrožují kritickou infrastrukturu, každopádně od soboty rána SDA prudilo Havlíčka, že se posrali a on teda alibisticky tvrdil, že neposrali, že samozřejmě servisy fungovat mohou, že to tak zamýšleli, akorát lidi nesmí dovnitř. Já si teda myslím, že to takhle nemysleli, jen se vykroutili, aby nemuseli uznat, že zavření servisů je blbost. No a pokud dovolí takové jednání opravnám aut a ještě říkají, že to tak mysleli, tak nemohou mít argument zakázat stejným způsobem (na chodníku) provozovat opravy čehokoliv dalšího. 
Jinak Monča jela přece do Dubaje proto, že se bála, že je všechny zastřelej. Se Andy u toho málem rozbrečel dneska. Naštěstí si tam koupila pár kabelek a nějak se z toho traumatu dostala a i to selfíčko na IG nakonec bylo. Já tedy nikdy nepřeji nikomu nic zlého, chráním si karmu, ale upřímně považuji za malý zázrak, že Bábu už dávno někdo nevzal palicí po hlavě, to by přece nemohlo překvapit ani jeho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vakcína má účinnost, která není 100%. Navíc nějaký čas trvá, než vakcína zabere a vytvoří se protilátky nebo rezistence. Takže teoreticky i očkovaný člověk může být pozitivní. Pokud ale vakcína zabere a uplyne nějaký čas, tak by to tak být mělo. Spekulace, že i očkovaný člověk může být přenašeč, byly vyvráceny..tedy alespoň co jsem zachytil já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, dawe009 napsal:

Tak vakcína má účinnost, která není 100%. Navíc nějaký čas trvá, než vakcína zabere a vytvoří se protilátky nebo rezistence. Takže teoreticky i očkovaný člověk může být pozitivní. Pokud ale vakcína zabere a uplyne nějaký čas, tak by to tak být mělo. Spekulace, že i očkovaný člověk může být přenašeč, byly vyvráceny..tedy alespoň co jsem zachytil já.

Já to myslím tak, že když je člověk po očkování a půjde v následujících dnech na testy, jestli díky očkování a tvorbě protilátek vyjde test automaticky pozitivní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Gustaf napsal:

Já to myslím tak, že když je člověk po očkování a půjde v následujících dnech na testy, jestli díky očkování a tvorbě protilátek vyjde test automaticky pozitivní...

Jo takhle.. 🤔 Snad nějakej místní doktor odpoví. Teoreticky by mělo záležet i na druhu vakcíny. Ale do toho se já pouštět nebudu. Takže sorry, blbě jsem si přečetl otázku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsechny ty prohlaseni jen na papire, jakoze povinne pisemne! akorat to potvrdil general z policejniho prezidia, ty narizeni vlady to tak vyzaduji, asi aby to fakt bylo jakoze prohlaseni s podpisem...

Akorat z toho jeho vyjadreni si nejsem jist, jak s pripadnymi dalsimy doklady.. kdyz si nekdo treba vyfoti pracovni smlouvu do mobilu.. rek to trochu divne obecne, jako kdyby policie fakt chtela na vsechno hmatatelny papir..










Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Gustaf napsal:

Takže to, že do mě něco vypálili se na testech projevit a ovlivnit je nemůže...

Zjišťoval jsem, zde info - vir se drží na sliznici, ty dostaneš vakcínu do krve a začne vytvářet protilátky přimo v krvi, na sliznici se neprojeví.

Jiná situace je po prodělání - tak můžeš být i několik týdnů, měsíců, falešně pozitivní (což dost omezuje možnost testů před vycestováním, protože se nesekvenují (nezjišťují zda jsou záchyty "mrtvé" nebo "živé")).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mě jde o to, že v práci byla pozitivní kolegyně, den před očkováním jsem šel pro jistotu na testy. Výsledek negativní. V pátek do mě pustili vakcínu a dneska pokaslavam...nic hrozného a mám zvýšenou teplotu. Tak vím prd, jestli je to následek očkovaní nebo jsem chytil covid... každopádně vakcínu mám v sobě.

@vaba dík za info

Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Gustaf místní kasíno (vojenska posádka co denně jak na povel opouští jak stádo přesně v 14.30 areál, vyjma pátku kdy mají do 12.30) je už celá dávno naočkována a příští týden začínají 2. kolo, zaměstnanec této posádky reportuje mezi zúčastněnými několik co jich "lehlo s teplotama" po první dávce. Jednotky lidí z cca 600 nebo 700. Jinak všichni cajk. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Tom4 napsal:

@Gustaf místní kasíno (vojenska posádka co denně jak na povel opouští jak stádo přesně v 14.30 areál, vyjma pátku kdy mají do 12.30) je už celá dávno naočkována a příští týden začínají 2. kolo, zaměstnanec této posádky reportuje mezi zúčastněnými několik co jich "lehlo s teplotama" po první dávce. Jednotky lidí z cca 600 nebo 700. Jinak všichni cajk. 

No, snad to bude jen následek očkovaní....kua, bych si ho vyskub i s kořenem. Ješte aby se ve mě pral Pfizer s covidem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Gustaf napsal:

No, snad to bude jen následek očkovaní....kua, bych si ho vyskub i s kořenem. Ješte aby se ve mě pral Pfizer s covidem...

Já jsem se dostal do situace, kdy jsem byl o víkendu nevědomky v kontaktu, v pondělí jsem byl na dlouhodobě plánovaném očkování proti klíšťové encefalitidě,a následně jsem byl z kontaktu pozitivní. Nikdo samozřejmě není schopen sdělit, zda tato kombinace nebyla příčinou těžšího, delšího průběhu. Držím palce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...