Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 19 hodinami, Duke650 napsal:

Doufám, že platí “vše zlé je k něčemu dobré”... minulý týden defekt zadni Specialized FastTrak 29x2,35 (ta lehká verze S-Works má fakt tenké boky) a potupná evakuace z terénu autem s mojí paní za volantem 😞

tak jsem dnes přezul na Continental RaceKing 29x2,2 verze Protection se směsí BlackChilli

tak se těším na menší valivý odpor a lepší odolnost proti defektům

Jé, já loni přešel také po třech letech z FastTracků (nevozil jsem tedy tu S-Works verzi) na přesně tuto verzi RaceKingů. Problém s defekty jsem neměl, ale chtěl jsem vyzkoušet něco jiného. V terénu jsem nezaznamenal větší rozdíl. Při přesunech po asfaltu ten menší valivý odpor cítit lze a také mi přijde, že v rychlých zatáčkách si mohu dovolit více.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, 323GT napsal:

Jé, já loni přešel také po třech letech z FastTracků (nevozil jsem tedy tu S-Works verzi) na přesně tuto verzi RaceKingů. Problém s defekty jsem neměl, ale chtěl jsem vyzkoušet něco jiného. V terénu jsem nezaznamenal větší rozdíl. Při přesunech po asfaltu ten menší valivý odpor cítit lze a také mi přijde, že v rychlých zatáčkách si mohu dovolit více.

Před 29x2,3 S-Works jsem měl 29x2,1 standardní, ty byly těžší, ale boky byly o dost odolnější

Na ty RaceKingy jsem se nechal namlsat díky měření rolling resistance zde

https://www.bicyclerollingresistance.com/mtb-reviews?orderby=rr25

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, Duke650 napsal:

Před 29x2,3 S-Works jsem měl 29x2,1 standardní, ty byly těžší, ale boky byly o dost odolnější

Na ty RaceKingy jsem se nechal namlsat díky měření rolling resistance zde

https://www.bicyclerollingresistance.com/mtb-reviews?orderby=rr25

Jako chyba s RaceKingem Protection udělat nejde. Samozřejmě, pokud člověk ví na co je ten plášť určen a co od toho tedy lze očekávat. Myslím, že dokud nezměním kolo (Specialized Epic), tak už u nich zůstanu.

Pak se poděl se zkušenostmi. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele prvotní zkušenost SUPER... nečekal jsem velký rozdíl. Ale ten rozdíl 8-10 Wattů naměřený na válcích se v praxi projevuje překvapivě výrazně.

A malá perlička - mezi Sázavou a Přibyslaví jsem byl předjet čtveřicí borců na MTB. Mladí, šlachovití, jeli svižně v háku, ale nestřídali, evidentně mají najeto za měsíc tolik co já za rok 🙂 , špicová kola, samý Fox Factory a tak...tak jsem se hecnul, přidal jsem a cca 6 kiláků jsem se držel asi 5 metrů za posledním z nich. Po chvíli zjistili, že jsem furt za nima, tak malinko přidali (cca 38 - 40 km/h)... ale udržel jsem si distanc 5 metrů až do Přibyslavi. Tam se naše cesty naštěstí rozešly, jinak bych skončil na JIPce 🙂 a doma jsem na Strava Flyby zjistil, že jeden z nich je nějaký švédský závodník https://www.strava.com/athletes/23337993/trophy-case

Takže dědek (54 let) si díky Conti RaceKing může honit ego 🙂 

Upraveno uživatelem Duke650
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, ty RaceKingy kloužou na blátě stejně jako FastTracky? Ty mi teda kloužou na mokrý trávě nebo v trošce bláta dost na můj vkus. 

 

Edit tak díky Duke, se mi ten borec ukazuje vpravo dole se mnou v side by side porovnání . . . vtipně to vypadá :D já jezdím 90 km týdně on 300 . . . . :D

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Volové 🙂 oni v Přibyslavi odbočili, já pak zastavil u benzinky a myslel jsem, že mi srdce vyskočí krkem na asfalt 🙂  ale oni se fakt nesnažili, vypadali uvolněně jako já když v těch místech jedu svým obvyklým tempem 31-33 km/h, prostě jiný level, holt o 20-30 let mladší a 20-30 kilo lehčí ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Tom4 napsal:

Chlapi, ty RaceKingy kloužou na blátě stejně jako FastTracky? Ty mi teda kloužou na mokrý trávě nebo v trošce bláta dost na můj vkus. 

 

Edit tak díky Duke, se mi ten borec ukazuje vpravo dole se mnou v side by side porovnání . . . vtipně to vypadá :D já jezdím 90 km týdně on 300 . . . . :D

Hele to side by side comparison jsem neznal, to je dobrá fičura (ten vpravo jsem já)

Výstřižek.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Tom4 napsal:

Chlapi, ty RaceKingy kloužou na blátě stejně jako FastTracky? Ty mi teda kloužou na mokrý trávě nebo v trošce bláta dost na můj vkus. 

 

Edit tak díky Duke, se mi ten borec ukazuje vpravo dole se mnou v side by side porovnání . . . vtipně to vypadá :D já jezdím 90 km týdně on 300 . . . . :D

Mam dojem, ze pripadny prechod z FT na RK v domeni, ze ty me trochu vic podrzi na mokre trave ci blate, neni dobry napad. :)

Ne, vazne. V teto discipline jsou si oba plaste opravdu velmi podobne. Dle me trochu lepe FT vede stopu v zatackach. Ale pri zaberu nebo brzdeni v blate mi prisly v podstate stejne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsme si včera pěkně zablbi... Kolem Bílého potoka, krom nás nikdo. Ani se nedivím, voda trochu stoupla, no byla to prdel, taky kterej jinej magor by to jel...

 

https://cloud.tapatalk.com/s/5f76f1fc13eb8/20201001141554.mp4347a2cf235cf13f401340c948f4c8f24.jpg4252996fd453444f1d49290ba896eccd.jpga22e147f1765d96dcc173e69c54b2a92.jpg

 

 

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si střihnul první delší trasu, 130 km, a kromě zjištění, že fyzička je tragická, mě asi nejvíc rozčiluje další problém, který jsem ve třiceti nemusel řešit. Souvisí s pánským příslušenstvím, věkem a gravitací. Tvl furt jsem si poposedával, furt mi zavazely. Otázka na cyklisty 50+ - je nějaký spešl prádlo nebo spešl sedlo? Takhle se nedá seriozně jezdit :)

edit: sedlo mam uzoučký Fizik, před 23 lety žádnej problém, teď je to mučící SM nástroj.

Resized_20201003_072005_5398.thumb.jpeg.00e8b6bb16c94cfcd2d6b17e7e35bde1.jpeg

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, martar napsal:

Tak jsem si střihnul první delší trasu, 130 km, a kromě zjištění, že fyzička je tragická, mě asi nejvíc rozčiluje další problém, který jsem ve třiceti nemusel řešit. Souvisí s pánským příslušenstvím, věkem a gravitací. Tvl furt jsem si poposedával, furt mi zavazely. Otázka na cyklisty 50+ - je nějaký spešl prádlo nebo spešl sedlo? Takhle se nedá seriozně jezdit :)

edit: sedlo mam uzoučký Fizik, před 23 lety žádnej problém, teď je to mučící SM nástroj.

 

Oboje vyřešíš snadno :)

 

1. kalhoty ... Assos, vyber dražší, nic lepšího neexistuje, vepředu je něco jako kapsa, kule jsou naprosto v klidu :D ... https://www.assos-shop.cz/kratasy

2. sedlo ... letošní novinka Specialized Mirror, kosmický rozdíl proti klasice ... aktuálně mám na něm cca 5 tisíc. absolutní bomba ... https://www.bikecentrum.eu/detail/komponenty/sedla/panske/s-works-power-with-mirror-2020.html?var=36345

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...